Урок "Професії. Хто що робить?"

Про матеріал
Під час уроку здобувачі освіти знайомляться із незвичними професіями, закріплюють знання про більш відомі професії через ігри, роботу в парах та групах.
Перегляд файлу

                                   Я досліджую світ

                                           2 клас

Тема: Професії. Хто що робить?

Мета: формувати в учнів уявлення про зміст і значення             праці людей   різних професій, про професії своїх батьків, значення їхньої праці для інших людей. Розширити знання учнів про найпотрібніші професії, розкрити зв’язки між працею людей і ставленням до них. Розвивати навички ефективного спілкування. Виховувати повагу до працівників, ощадливість і бережне ставлення до результатів праці дорослих, працелюбство.

Обладнання: мультимедійна дошка, LEGO, картки, пазли.                                     

                                                  Хід уроку

  1. Організаційно-мотиваційний етап
  1. Організаційний момент

Пролунав для нас дзвінок –

Починається урок!

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 2 класі

Діти- просто МОЛОДЦІ!

  1. Емоційне налаштування (з використанням цеглинок LEGO)
  •          Клас готовий працювати?
  •          Вчасно руку піднімати?
  •          Вміло в групах працювати?
  •          На питання відповідати?

–Діти,  візьмемося  за руки, зарядимося позитивом і подаруємо посмішки один одному.

  1. Черговий синоптик

 

  1. Мотивація навчальної діяльності
  •          Дітки, хто піклувався про вас, щоб ви змогли навчатися?

Так, але не тільки робили це батьки. Якщо б ви задумалися і порахували всіх людей, то мабуть  уроку нам не вистачило. Погляньте на свій одяг, підручники, зошити… Про ці речі для вас подбало багато людей різних професій.

  1. Повідомлення теми та мети уроку

Отже, сьогодні ми з вами поринемо у світ професій, дізнаємося про цікаві та незвичайні професії, доповнимо знання про всім відомі професії, а також дізнаємося, яка ж професія найважливіша.

    1.        Чи всі готові? Тоді слухайте:

Одного разу трапилася трагедія, професії почали сваритися одна з одною, хто найважливіший.

  •          Я!
  •          Ні, я!
  •          Ні, я, я!
  •          Звичайно, лікар! Він обстежує хворих, а також проводить лікування, надає першу допомогу, робить важкі операції та перев’язки пацієнтів.  Дбає про людське життя. Запам’ятайте! У разі нещасного випадку телефонувати потрібно на номер 103, навіть якщо відсутні кошти на рахунку.
  •          Ні, найпотрібніший – учитель! Він про нас дбає, навчає читати, писати. Допомагає здобути міцні та глибокі знання. Завжди допоможе та надасть мудру пораду.
  •          А от і не учителі. Найважливіші пожежники! Я дбаю про вашу безпеку. Мешканці бігають, метушаться, нічого не можуть зробити. А приїхали пожежники – враз вогонь погасили. Запам’ятайте! У разі небезпеки

 телефонувати потрібно на номер 101…

І так їхні суперечки продовжувалися, хтось кричав: комбайнер, водолаз, пекар… Словом, сперечалися аж захрипли, але нічого так і не вирішили.

А як ви гадаєте, хто ж це? (відповіді дітей)

2. – Що означає слово професія?

     -  Які професії вам відомі?

     -  Як люди обирають собі професії?

Професія –це рід трудової діяльності людини, яка володіє певними знаннями та навичками, шляхом отримання певної освіти.

   3. Професій на світі багато є дуже,

    З них кожна потрібна,

    Важлива з них кожна.

   Ким стати – вирішуй це сам,

   Любий друже,

   Вже зараз над цим

   порозмислити можна.

Кожна людина обирає собі професію-фах, у якому прагне досягти успіхів. І навіть, якщо ви ще не обрали собі майбутню професію, ми повинні з вами розвивати пам’ять, мислення, увагу, щоб у майбутньому бути фахівцями своєї справи.

  1. Гра «Назви професію» (Діти називають по черзі професію, яка починається на першу літеру їхнього імені)

Усі ці професії ми дуже добре з вами знаємо, але є ще дивні та незвичні професії. Про них нам повідомлять наші експерти.

  1. Виступ експертів

ПЕРЕВЕРТАЧ ПІНГВІНІВ (існує)

Ці люди працюють в Антарктиді і рятують бідних птахів, які задивляються на літаки і падають на спину. Адже за своєю природою пінгвіни не здатні самі підніматися.

 

ПРОФЕСІЙНА СОНЯ (існує)

Поспати на роботі — мрія кожного. А іноді за свій денний сон можна навіть отримати гроші. Йдеться про учасників наукових досліджень процесу сну. Інший спосіб заробити своїм сном є у нью-йоркському музеї сучасного мистецтва. Там є навіть штатні посади для жінок, які випивають снодійне і сплять як виставкові експонати.

ДЕГУСТАТОР КОРМУ ДЛЯ КОТІВ ТА СОБАК (існує)

Напевно, ніхто і ніколи б не подумав, що корм для тварин пробує ще хтось, крім самих тварин. А звідки тоді взялося опис кормів, про який так красномовно говорять в рекламі? Вимоги до цієї професії прості: бути здатним з’їсти котячий або собачий корм, після цього прокоментувати його запах, смак і консистенцію, розповісти, наскільки він схожий на натуральні продукти.

  •          Що незвичного у цих професіях?
  •          Чи зустрічали такі професії у своєму житті?
  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота в парах

На партах є аркуш, де потрібно у парах з’єднати професію з її характеристикою.

  •          Найсолодша…                    -садівник
  •          Найволохатіша…               - банкір
  •          Найзеленіша…                   - прибиральниця
  •          Найсмачніша…                  - кондитер
  •          Найгрошовитіша…            - перукар
  •          Найчистіша…                      - кухар
  •           
  1. Робота в групах

Перед роботою в групах, ми з вами пригадаємо правила.

Правила роботи в групах

  •          Уважно слухати один одного.
  •          Говорити голосно і чітко.
  •          Піднімати руку, якщо хочеш щось сказати.
  •          Підтримувати друзів посмішками і оплесками.
  •          Ділитися з іншими.

Робота з картками «Пазли професій» (Бариста, блогер, офіціант)

Перед вами картки, потрібно скласти пазл, щоб отримати малюнок. Група, яка виконає завдання першою, сигналізує про це і розказує про свою професію.

  1. Гра «Так чи Ні» (так- зелена цеглинка, ні- червона)
  •          Лікаря  ми викликаємо тоді, коли знадобиться ремонт водопровідного крану. (Ні, ми викликаємо сантехніка)
  •          Коли потрібно швидко дістатися вокзалу, ми користуємося послугами тракториста. (Ні, таксиста)
  •          Модну зачіску нам зробить перукар. (Так)
  •          Коли хворієш, то звертаєшся до ветеринара. (Ні, до педіатра, терапевта)
  •          Торти нам випікають хлібороби. (Ні, кондитери)
  •          У літаку нас обслуговують касири. (Ні, стюардеси)
  •          У школі нас навчає вчитель.(Так)

 

  1. Міні-кейс «Знайди пару» (робота в парах)

До професії підібрати дію.

Професія – що робить?

Вчитель – навчає дітей.

Лікар – лікує людей.

Пекар -  випікає хліб.

Водій – керує автомобілем.

Будівельник – будує будинки.

Перукар – робить зачіски.

 

  1. Гра «Що кому потрібно для роботи?»

(до предметів підібрати професію)

Шланг, вода, костюм…

Дзеркало, ножиці, гребінець…

Кисть, валик, відро з фарбою…

Черпак, ложка, каструля…

Автобус, квиток, гроші…

Крейда, дошка, підручник…

 

  1. Презентація проєктів  «Професії моїх батьків»

Кожен з дитинства мріє про свою професію. Ваша вчителька так само мала мрію. З роками ця мрія здійснилася. Ваші батьки теж мали мрію у дитинстві. Сьогодні ви презентуєте свої проєкти.

Діти презентують професії своїх батьків.

 

  1. Підсумок уроку
  •          Про які професії ви дізналися на уроці?
  •          Які з них були для вас новими?
  •          Яка професія є найголовнішою?
  •          Що потрібно для того, щоб обрати собі потрібну професію?
  •          І на завершення хочу зачитати рядки з вірша А.Костецького «Головна професія»

Професій різних є чимало,

Сповна їх вистачить на всіх!

Та є одна поміж професій,

Якої вчаться у житті.

Вона для кожного найперша,

Якої вчитимешся й ти!

Учитель, лікар та геолог,

Письменник, слюсар чи кресляр –

Всі називають головною

Одну професію – школяр!

І ким би ви не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, у кожного з вас сьогодні головна професія -  школяр.

  1. Рефлексія «Лампочка»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
28 січня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку