Урок . "ПРОМІНЬ. ВІДРІЗОК. ПРЯМА."

Про матеріал
формувати в учнів поняття «пряма», «промінь», «відрізок», «ламана лінія»; розви¬ вати пам'ять, увагу; виховувати навчальну активність.
Перегляд файлу

              Урок . ПРОМІНЬ. ВІДРІЗОК. ПРЯМА.

Мета: формувати в учнів поняття «пряма», «промінь», «відрізок», «ламана лінія»; розви­ вати пам'ять, увагу; виховувати навчальну активність.

Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Перевірка домашнього завдання (с. 11,завдання43)

Завдання 43

—На скільки більше зібрала білочка горішків, ніж грибів?

2.Хвилинка каліграфії з логічним завданням (с. 77)

—Випишіть круглі числа.

11; 90; 7; 10; 100; 61; 80; 54; 40.

3. Математичний диктант

•Зменшіть число 10 на 4.

•Чому дорівнює сума чисел 90 і 6?

•Збільшіть число 11 на 5.

•Знайдіть різницю чисел 15 і 10.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, що ви знаєте про промінь, відрізок

іпряму.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 11-12)

Завдання 44. Робота в парах

— Хто швидше знайде числа від 25 до 35 у клітинках?

Завдання 45. Усне виконання завдання

—Які геометричні фігури ви знаєте? (Точка, пряма, відрізок, много­ кутник)

—Чим відрізок відрізняється від прямої? (Відрізок це частина прямої; він обмежений з обох сторін, а пряма безкінечна.)

 

Завдання 46. Усне виконання завдання

—Доповніть твердження так, щоб вони стали істинними.

•Прямі перетинаються в... (точці).

Через дві точки можна провести... (одну пряму).

Частина прямої, яка тільки з одного боку обмежена точкою, називається...

(променем).

Частина прямої, яка з обох боків обмежена точками, називається... (від­ різком).

Завдання 47

Після колективного обговорення змісту задачі учні креслять відрізки. Потім придумують своє запитання.

Завдання 48. Коментованерозв'язування завдання

Завдання 49. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

— Яке число не потрібно використовувати при розв’язуванні задачі?

(12 грядок)

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Обчислення значень виразів

10 + 7

20 + 6

34 + 1

94 + 1 + 5

24 + 1 + 0

4 5 - 1

40 + 8 - 1

3 6 - 0 - 6

2.Розв'язування задачі

Петрик відпочивав у дідуся 29 днів, а в санаторії — на 9 днів менше. Скільки днів Петрик відпочивав у санаторії?

3.Розв'язування логічних завдань

Накресліть два відрізки так, щоб один був довший, ніж другий, на 2 см, а разом вони б складали відрізок завдовжки 16 см. (7 см і 9 см)

Із селища до міста їхав автобус. Дорогою він зустрів 6 вантажних автомо­ білів і 3 легкових. Скільки всього машин їхало до міста? (1)

Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? (Сашко Олесь, Сашко Михайлик, Михайлик Олесь, усього 3.)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

—Які поняття закріпили на уроці?

—З яким настроєм завершуєте урок?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 17, завдання 60; 61.

 

 

 

 

 

Урок 11.

Тема:ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА З З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ                          ДЕСЯТОК. ДОВЖИНА ЛАМАНОЇ

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 3 з переходом че­ рез десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби, знаходити довжину ламаної лінії; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення ма­ тематики.

Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Перевірка домашнього завдання 

Завдання 123

— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; у яких відповіді — круглі числа; сума цифр відповіді дорівнює 2; 4; 6; 11.

Завдання 124

—Розкажіть, яку обернену задачу склали. Прочитайте розв’язання.

2.Весела лічба

Знають діти казочку

Та ще 2 — для нас, малят,

Про Червону Шапочку.

Працьовитих веселят.

До бабусі вона йшла,

Порахуймо всі гостинці.

9 пиріжків несла.

Скільки пиріжків в корзинці? (9 + 2 = 11)

3.Складання та розв'язання задач за короткими записами

1)Було— 11

2) Було — 9

Полетіло — 2

Подарували — З

Залишилося — ?

Стало — ?

4.Хвилинка каліграфії 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа З

зпереходом через десяток.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником 

Завдання 125. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб об­ числення.

Завдання 126. Колективне опрацювання матеріалу

—Розгляньте, як виконали додавання і віднімання.

—Поясніть прийоми додавання і віднімання чисел з переходом через розряд. Розкажіть таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату. Назвіть тільки результати таблиці. Назвіть резуль­ тати від найбільшого числа до найменшого.

https://studfiles.net/html/2706/1035/html_OXS5y5Q8P4.7e74/htmlconvd-wo1qNR46x1.jpg

Завдання 127

Знайдіть хибні рівності та нерівності. Перетворіть їх так, щоб вони стали істинними. (Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів само­ стійно.)

9 + 2 > 9 + 3

(9 + 2 < 9 + 3)

31 + 1 > 33

(31 + 1 < 33)

8 + 3 = 9 + 3

(8 + 3 < 9 + 3)

1 2 - 3 = 9 + 3

( 1 2 - 3 < 9 + 3)

9 + 3 = 13

(9 + 3 = 12)

21 + 7 < 12

(21 + 7 >12)

Завдання 129. Самостійне виконання завдання

Під час перевірки учні читають записані приклади і доводять правильність виконання завдання.

8 П З П 1 1 П 8 = 8 (8 + 3 - 1 1 + 8 = 8)

її те щ ю т 7=11 (її+з- ю+7=її)

Завдання 130

Учні розв’язують пряму й обернену задачі. Складають і розв’язують іншу обернену задачу.

Завдання 131. Колективне опрацювання матеріалу

— Виміряйте довжину ланок ламаної. Знайдіть довжину ламаної. Для цього додайте довжини всіх її ланок.

Запам’ятай! Довжина ламаної дорівнює сумі довжин її ланок.

Завдання 132. Самостійне виконання завдання

— Прочитайте рівності; нерівності, у яких поставили знак «більше»; знак «менше».

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Обчислення значень виразів

1 2 - 3 + 1

1 1 - 2 - 7

1 1 - 3 - 5

18 + 1 + 1

1 0 - 1 + 2

10 + 5 + 1

4 + 5 + 3

1 1 - 2 + 3

2.Творча робота над задачею

У хлопчика 9 к,, а в дівчинки — на 3 к. більше. Скільки грошей у дів­ чинки?

Замініть слово більше словомменше. Що зміниться в розв’язанні? Чому?

3.Офтальмологічна пауза

4.Розв'язування логічних завдань

1)Ліворуч від квадрата знаходиться трикутник, а праворуч від квадрата — круг. Де знаходиться квадрат? Виконайте малюнок.

2)Запишіть число 5 сімома однаковими цифрами, з’єднавши їх знаками дій.

(1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 - 1 = 5 )

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

—Що нового дізналися на уроці?

—Розкажіть таблиці додавання і віднімання числа 3.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

 

docx
Додано
21 квітня 2020
Переглядів
2344
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку