Конспект уроку
образотворчого мистецтва у 5 класі
Тема: Рельєфи дивовижних рослин.
Рельєф на милі «Чарівна квітка»
Мета: закріпити та розширити знання учнів про види рельєфу,
способи його створення; вчити створювати рельєф на милі;
розвивати увагу, уяву, пам'ять, образне мислення;
виховувати інтерес до творчості, охайність, любов до
прекрасного
Обладнання: підручник «Образотворче мистецтво» для 5 класу /О.В.
Калініченко, Л.М. Масол, ст.126- 131;
зразки рельєфів на милі, відеопрезентація «Рельєф на
милі «Чарівна квітка», стеки, пилочки для нігтів,
аудіозапис «Вальс квітів» П.І. Чайковського, пензлики,
серветки, шматки мила, ковпачки від парфумів
Хід уроку
І. Організаційна частина.
(Організовую клас до уроку. Перевіряю присутніх та готовність учнів до уроку).
Вчитель: Гарно всі уже сідаймо
І урок розпочинаймо.
Пензлі, мило, олівці –
ось які ви молодці.
На перерві не ганяли,
А усе підготували?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
«Мозковий штурм»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Наша космічна подорож триває. Уявімо себе у космічному заповіднику. Тут мандрівники побачили чимало дивовижних трав, квітів, дерев, кущів, не схожих на земні. Вигадливі форми цих рослин можна зобразити за допомогою рельєфу.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
Рельєфи дивовижних рослин. Барельєф «Чарівна квітка»
ІV. Виклад нового матеріалу
(С. 130-131, зразки робіт вчителя та учнів з мила)
V. Настанова на творчу працю.
1. Правила роботи з милом.
Мило обирати для роботи свіже, термін виготовлення не більше трьох місяців. З гарним ароматом та кольором.
Воно повинно легко розрізуватись, а не кришитися.
Пилочкою чи стекою працювати обережно, щоб не поранитись.
Обрізки мила струшувати на серветку.
2. Ознайомлення з презентацією: Рельєф на милі «Чарівна квітка»
VІ. Практична робота.
Вчитель показує послідовно всі етапи виготовлення рельєфу (відповідно до презентації), учні за ним виготовляють.
VІІ. Рефлексія. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
Учні презентують виготовлені рельєфи( звучить звукозапис «Вальс квітів»). Діляться враженнями від роботи та результату.
Вчитель. Як швидко час уроку пролетів.
А зараз, діти, скажіть, що ви виготовили під час уроку?
Як можна використати цю роботу? (Як подарунок, прикраса інтер’єру)
Учні приводять в порядок робочі місця.