Урок ритміки 7 клас
Тема: Рухливі музично-ритмічні вправи.
Мета уроку:
Навчальна: навчити учнів вірно відчувати музичний темп; ознайомитися з новими елементами танцю і рухами. Вивчити нові музичні ігри.
Розвивати координацію рухів; відчуття ритму і такту; увагу, пам’ять; гнучкість і пластичність. Розвивати відчуття ритму;
Виховувати естетичні почуття, любов до танцювального мистецтва, прищеплювати любов до всього красивого, витонченого.
Корекція пам’яті, вад фізичного розвитку, корегувати зорове сприйняття учнів за допомогою кольорових м'ячів, стрічок.
Обладнання: ноутбук, колонка для звуку, запис з українськими народними танцями, дитячими мелодіями, м’ячі, кольорові стрічки.
Хід уроку
І. Підготовка учнів до навчальної діяльності:
Вибір настрою для роботи на уроці. Перевірити наявність учнів, стан здоров’я, зовнішній вигляд.
ІІ. Основна частина:
2.1. Перевірка домашнього завдання
а ) фронтальна: Повторення правил поведінки на уроках ритміки.
Шикування, Привітання. (Привітання поклоном. Уклін дівчаток, уклін хлопчиків).
2.2. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Ритміко-гімнастичні вправи.
- повільний та швидкий біг (музична рухлива гра «Швидко – повільно»);
- вправи на зміцнення м’язів шиї, плечового поясу, рук і ніг, тулуба, спеціальні вправи для вироблення постави (вправи з м'ячем)
- вправи на розвиток рівноваги, динамічної і статичної координації. (вправи з м'ячем, музична гра «Барабанщик»).
- ритмічно-гімнастичні вправи ( вправи з гімнастичними паличками зі стрічками).
Вправи на відновлення дихання (дихальна вправа «Сніжинка - веселика).
4. Повідомлення теми, завдань уроку. Рухливі музично-ритмічні вправи.
Послідовність виконання вправ. Виразно і правильно виконувати танцювальні рухи.
Танцювальні рухи: Повторення старих та розучування нових елементів, доповнення старих рухів новими, поєднання їх у танець.
Корекційна робота. Корекція виконання вправ та їх послідовності.
4.1. Рухливі ігри під музику
- Музична гра «Сонечко і дощик».
- Імпровізація рухів під українську народну пісню «Подоляночка», « Ой у лузі червона калина».
- Удосконалення вільних і природних рухів під музику різного характеру.
(Спокій)
(Дихальна вправа). Знижують рівень стресу та підвищують настрій.
4.2. Елементи народних танців і сучасні танцювальні рухи.
- Повторення елементів танців.
- Удосконалення вільних рухів з гімнастичними паличками зі стрічками
- Танок гра «Якщо друзі усміхаються тобі»; «Я і Ти».
5. Заключна частина. Закріплення вивченого матеріалу. Перевірка вивченого.
Підсумки уроку, мотивація оцінок.
Чи сподобались вам ігри , які ми вивчили сьогодні?
5.1. Прощання поклоном.(Поклон той самий, що й на привітання).