Урок "Рівномірний біг"

Про матеріал
Ознайомити учнів з бігом на середні дистанції Повторити правила техніки безпеки на заняттях з легкої атлетики. Виховувати в учнів здатність працювати в команді. Сприяти розвитку швидкості.
Перегляд файлу

План конспект уроку №

з фізичній культурі

для учнів 10  -го класу

Загальна тема: Легка атлетика

Тема уроку: Рівномірний біг до 1000м( дівчата),1500м (хлопці)

Місце проведення: Спортивний майданчик гімназії

Дата та час проведення: 

Мета уроку: Ознайомити учнів з бігом на середні дистанції Повторити правила техніки безпеки на заняттях з легкої атлетики. Виховувати в учнів здатність працювати в команді. Сприяти розвитку швидкості.

Задачі: 1.Ознайомити з технікою бігу середні дистанції

               2. Навчити техніці. бігу на 100 м.

3. Закріпити техніку бігу по дистанції,фінішуванню

4. Сприяти розвитку швидкісно – силових якостей

Необхідний інвентар: Секундомір,фішки.

 

 

 

 

Підготовила вчитель

з фізичної культури

Зубченко Олена Анатоліївна

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

Зміст уроку

Дозування

 

Організаційно-методичні вказівки

основна

 

 

підготовча

 

підготовча

спеціальна

 

 

Підготовча частина (11 хв.)

1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом.

 

1.1.Підрахунок ЧСС

1'

 

 

6"

1'

 

 

6"

1'

 

 

6"

Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я.

Норма 70 – 75 уд./хв.

2. Повідомлення завдань уроку

30"

30"

30"

Повідомлення задач та ціль уроку.

3.Біг

3'

2'

-

Повільному темпі. В колону по одному.

4.Перешикування.

30"

30"

30"

Фронтальний метод організації діяльності учнів

5. Загально-розвивальні вправи в парах

6. Спеціально бігові вправи

5

 

1'

5'

 

1'

5

 

1'

Фронтальний метод організації діяльності учнів

в колони по 2

Основна частина (30 хв.)

  1. Ознайомити з технікою бігу середні дистанції

1.1 . Біг у середньому темпі, зберігаючи правильну поставу й роботу рук (2—3x150 м).
1.2.Біг у повільному темпі з руками за спиною з переходом на звичайний 40—50 м.
1.3.Біг на відрізках із різною швидкістю.

 

7'

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за положенням тулуба, уникаючи коливань праворуч і ліворуч. Плечі злегка повертати, не піднімаючи їх одночасно з рухами рук, руки зігнуті під прямим кутом, лікті не притулені до тулуба й не підняті в сторони, пальці рук трохи зігнуті.

2. Навчити техніці бігу на 100 м.

2.1.Старти з різних положень

2.2.Пробігання 100м з високого старту

2.3.Пробігання 100 м з низького старту

3′

5

3

 

2

 

 

 

 

 

3. Закріпити техніку бігу по дистанції,фінішуванню.

Поради або правила виконання бігу на короткі дистанції:

Торкайся доріжки тільки носками ніг;

Ступні ніг переміщуй майже по одній лінії;

Біжи тільки по своїй доріжці;

Робіть широкі і швидкі кроки;

Руки рухай у напрямку бігу;

Не стискай кулаки, не зціплюй зуби та не напружуй  рота;

На фінішну стрічку набігай з максимальною частотою кроків;

Останній крок супроводжуй різким нахилом тулуба вперед;

Пам’ятай, перемога надається учневі, чиї груди на фініші бути попереду;

4. Сприяти розвитку швидкісно – силових якостей

4.1. Бейсбол

3.3. Підрахунок ЧСС

6′

 

2′

 

2′

 

 

 

 

 

 

 

1′

 

1′

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Зубченко\Downloads\image003.png

 

 

 

 

 

 

 

 

Контролювати правильність виконання

141 160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження;

60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося.

Заключна частина (5 хв.)

1. Ходьба в повільному темпі

2. Відновлення дихання

 

3. Шикування в шеренгу.

4. Підбиття підсумків уроку

 

 

 

 

 

5. Підрахунок ЧСС

1 хв.

30"

 

30"

1'30"

 

 

 

 

 

30"

Повільному темпі. В колону по одному.

Піднімаємо руки до гори робимо – вдих, опускаємо – видих.

Нагадуємо техніку безпеки, аналізуємо правильність виконання вправ, даємо поради на що потрібно акцентувати увагу.

60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося.

3. Домашнє завдання

3.1. Згинання, розгинання рук в упорі лежачи.

Від підлоги хлопці.

Від лави дівчата.

3.2. Лежачи на спині, піднімання і опускання тулуба.

1 хв.

20 – 25 р. (хлопці)

 

20р

 (дівчата)

20 – 30 р. (хлопці)

15 – 20 р.

(дівчата)

Слідкуємо за осанкою, і правильністю виконання вправи.

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 лютого 2020
Переглядів
2994
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку