Тема уроку: Розкладання многочленів на множники з
використанням формули різниці квадратів
Мета уроку:
навчальна: виробити в учнів уміння розкладати многочлени на множники із використанням відповідної формули скороченого множення.
розвивальна: розвивати увагу, пам’ять;
виховна: виховувати охайність, самостійність.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання: конспект уроку, роздрукована формула
а2-в2=(а-в)(а+в) на А-4, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
IІ. Перевірка домашнього завдання. (Фронтально)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Формула різниці квадратів використовується для розкладання на множники різниці квадратів двох виразів при обчисленні виразів, розв’язуванні рівнянь.
V. Актуалізація опорних знань.
Нам відома формула : (а - в)(а + в) = а2- в2.
Якщо в цій формулі поміняти місцями ліві і праві частини, то дістанемо: а2- в2 = (а - в)(а + в).
Гра «Хто швидше « (дві команди).
Замінити зірочки такими одночленами, щоб утворилася тотожність
I II
1) с² + 2вс + в²=(* + в)² 1) а² + 2аm + *=(а + *)²
2) 4х² - 9у²=(2х – 3у) (* + *) 2) 16а² – 9х²=(* + *) · (4а – 3в)
3) 9х² – * + 1=(3х + *)² 3) (* – 6авх + *)=(* – 3вх)²
Виконання усних вправ
Які з цих виразів можна розкласти на множники за формулами скороченого множення? ; ; ; .
VI. Розв'язування вправ.
Виконання письмових вправ
№ 606 (самостійно)
№ 608 (на дошці)
Робота в парі :розв’язати рівняння і розшифрувати загадкову записку.
а) х2 – 4 =0 (2;-2.р) е) х2 – 16=0 (4;-4.а)
б) х2 – 25=0 (5;-5.ш) є) х2 – 9=0 (3;-3.й)
в) х2 – 36=0 (6;-6.у) ж) х2 – 81=0 (9;-9.е)
г) х2 – 49=0 (7;-7.т) з) х2 -121=0 ( 11;-11.д)
д) х2 -100=0 ( 10;-10.і) і) х2 – 64=0 ( 8;-8.л)
2;-2 |
6;-6 |
5;-5 |
4;-4 |
3;-3 |
7;-7 |
9;-9 |
|
|
|
|
|
|
|
11;-11 |
4;-4 |
8;-8 |
10;-10 |
|
|
|
|
[« РУШАЙТЕ ДАЛІ»]
VII. Підсумок уроку.
VIII. Завдання додому.
Вивчити п.18.
№ 609 (9 балів),
№ 621 (12 балів).