Урок природознавства в 3 класі за підручником Т. Гільберт
Тема. Робота води в природі.
Мета. Розширити уявлення учнів про роботу води у природі; формувати вміння застосовувати свої знання;розвивати мовлення, мислення школярів; виховувати інтерес до природничих знань.
Обладнання. Таблиця « Кругообіг води в природі», обладнання для демонстрації досліду ( моделі кругообігу води в природі), малюнок квітки ромашки з відривними пелюстками.
Тип уроку. Засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.
Хід уроку
Привітання.
Добрий день!
І добрий час! –
Так вітається наш клас.
З горобцями, що на гілці,
І з папугою, що в клітці,
З квітами, що на вікні,
З сонячними зайчиками на стіні.
Добрий день! – говорять діти,
Добрий день, щоб всім радіти.
Гра « Мікрофон»
1.Гра « Ромашка».
На дошці прикріплена ромашка, виготовлена з паперу. На кожній пелюстці написано по одному запитанню з минулої теми.
2. Опис досліду, проведеного учнями вдома, демонстрація малюнків до нього.
IV. Актуалізація опорних знань.
Де в природі ми бачимо воду?
Джерело ---------------------------- Море
Океан ------------------------------- Ріка
Дощ -------------------------------- Веселка
Туман ------------------------------- Лід
Сніг ------------------------------- Крига
Град -------------------------------- Бурулька
Ставок ----------------------------- Водоспад
1група – готує розповідь – як утворюються ущелини.
2 група – як утворюються печери.
3 група – утворюються яри.
Встаньте, діти, посміхніться.
Землі рідній поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
Навшпиньках всі покрутіться,
Посміхніться, все гаразд.
До роботи уже час.
Продовження роботи з підручником ( с. 25)
1. Гра « Детективи»
- Знайдіть у тексті підручника слово « конденсація», поясніть його значення.
- Прочитайте значення слова « промоїна».
- Прочитайте як утворюються ущелини та печери.
2.Інтерактивна вправа « Мозкова атака».
- Як ви розумієте вислів « Вода – одвічна трудівниця».
а) Діти висувають ідеї;
б) учитель записує всі ідеї, що пропонуються;
в) зібрані ідеї групують, аналізують, розвивають групою;
г) обирають ті ідеї, що, на думку групи, найкраще висвітлюють думку.
3. Робота в парі.
- Запропонуйте заходи щодо боротьби з ярами. Кожну свою дію
обґрунтуйте.
4.Гра « Так чи ні».
5.Відгадай загадки.
Усяк її вживає.
Буває хмаркою вона,
Сніжинкою буває. (Вода)
Коли нема – мене чекають.
Коли прийду – усі тікають. (Дощ)
« Що це? Що це?» - всі кричать –
« Білі мухи он летять!» (Сніжинки)
Летить орлиця по синьому небу.
Крила розкрила – сонце закрила. ( хмара)