МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕХНОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО НАУ
ПІДГОТУВАЛА:
Викладач інформатики та комп’ютерної техніки
Андрущенко Олександра Анатоліївна
Біла церква 2014
Навчальна дисципліна: ІНФОРМАТИКА І КОМП’ЮТЕРНА ТЕХНІКА
Тема заняття: Розв’язування економічних задач на ПК
засобами МS Excel
Мета заняття:
Навчальна засвоїти форми і методи роботи з електронними таблицями; ознайомитися з використанням інтерактивних технологій для розв’язання економічних задач; створити умови для самооцінки своїх можливостей і вибору і вибору мети в діяльності. Набути практичних навичок і вмінь розв’язування економічних задач в табличному процесорі Excel.
Розвивати алгоритмічне, логічне й аналітичне мислення , вміння порівнювати, виділяти головне, навички індивідуальної і самостійної роботи на персональному комп’ютері.
Виховувати організованість, інформаційну компетентність, сприяти формуванню пізнавального інтересу до сучасних інформаційних технологій; формування інформаційної культури; виховання інтелектуальних здібностей.
Вид заняття: практичне заняття
Методи навчання: Бесіда, інструктування, демонстрування, самостійна робота студентів
Структурно-логічні зв’язки між навчальними дисциплінами
|
Загальноосвітні дисципліни |
Інформатика |
Т. 5.1. Електронні таблиці. Табличний процесор |
Математика |
Т.1 Функції, їх властивості та графіки Т.6 Степенева функція Т.7 Показникова та логарифмічна функції Т.10 Многогранники. Об’єми та площі поверхонь многогранників Т.11 Тіла обертання. Об’єми та площі поверхонь тіл обертання |
|
Спецдисципліни |
|
Спеціальності напряму підготовки 5.0305 «Економіка і підприємництво» |
Бухгалтерський облік |
Т.4 Бухгалтерський баланс Т.5 Рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис Т.6 План рахунків бухгалтерського обліку
|
Менеджмент |
Т.2 Функції менеджменту |
Маркетинг |
Т.5 Сегментація та позиціювання товару на ринку: |
Вища математика |
Т.1 Елементи лінійної алгебри Т.3 Вступ до математичного аналізу |
Статистика |
Т.1.3 Зведення і групування статистичних даних Т.1.4 Абсолютні та відносні величини Т.1.6 Ряди динаміки |
Фінанси підприємства |
Т.2 Організація грошових розрахунків підприємств Т.4 Оподаткування підприємства Т.5 Оборотні кошти та їх організація на підприємствах Т.6 Кредитування підприємств Т.7 Оцінювання фінансового стану підприємства |
|
Спеціальність «Економіка підприємства» |
Інформаційні системи і технології на підприємстві |
Т.2 Економічна інформація на підприємствах і засоби її формалізованого опису |
Фінанси |
Т.5 Податки Т.6 Бюджет Т.8 Місцеві податки |
Податкова система |
Т.2 Податок на додану вартість Т.3 Акцизний податок
Т.4 Податок на прибуток підприємств Т.5 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Т.6 Податок на доходи фізичних осіб Т.7 Плата з ресурси та послуги Т.8 Спеціальні податкові режими Т.9 Місцеві податки і збори Т.10 Інші податки |
Планування та організація діяльності підприємства |
Т.3 Методи організації виробництва Т.4 Організація трудових процесів Т.9 Бізнес-планування Т.11 Планування виробничої програми та фінансової діяльності підприємства Т.12 Планування виробничих витрат і цін Т.14 Планування виробництва і реалізації продукції Т.15 Фінансове планування |
Економіка і нормування праці
|
Т.8 Аналіз трудового процесу і затрат робочого часу Т.11 Норми і нормативи затрат праці Т.13 Нормування праці робітників основного виробництва Т.14 Нормування праці управлінського персоналу Т.15 Методи нормування праці працівників, зайнятих на обслуговуванні виробництва, виконанні допоміжних та ін. робіт Т.16 Витрати на персонал і заробітна плата Т.17 Тарифне нормування заробітної плати Т.18 Продуктивність і ефективність праці Т.19 Аналіз і планування праці на підприємстві Т.20 Аналіз, звітність і аудит у сфері праці Т.21 Планування спеціального розвитку організації |
Забезпечення заняття
Роздатковий матеріал, наочні посібники: Інструкційні картки до виконання практичної роботи, картки-звіти, картки для гри „Із пів слова - слово ”, „Навчальне лото”, „Домашнє завдання”
Технічні засоби навчання: Персональні комп’ютери, мультимедійний проектор.
Програмне забезпечення: Табличний процесор Microsoft Excel, програма презентаційної графіки PowerPoint, файл презентації „Кросворд.ppt”, файл для виконання практичної роботи “Ekonomik-Excel.xls”
Навчальні місця: 11 навчальних місць
Література
Базова:
Допоміжна:
Інформаційні ресурси:
http://kinderinf.narod.ru/inf.htm
http://cmc.ksu.ru/books/Excel%20-%20Web/Excel.htm http://batk.at.ua/el_kursy/index.html
http://lib.mdpu.org.ua/e-book/vstup/zmist.htm
|
Конспекти і тести з інформатики та інформаційних технологій Інформатика. Методична скарбничка вчителя інформатики. Професійні прийоми роботи в MicrosoftExcel Excel у прикладах
Інтерактивний конспект "Інформатика та комп'ютерна техніка" Посібник он-лайн "Комп'ютерні технології та програмування" |
ХІД І ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
Хід заняття |
Трива-лість (хв.) |
Примітка |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
Доповідь голови ради групи |
|
|
Розглянути й записати абетку позитиву для слова «Формула» (див. додаток 1) |
|
7 |
|
|
|
Студентам роздаються завдання. (див. додаток 2, 3) Слайд №2 |
|
1 |
|
|
|
Слайд №3 „Тема практичної роботи” |
Ми з вами розв’язували відносно прості задачі, а в реальному житті підприємці зустрічаються з фінансовими задачами, що потребують складних розрахунків. Застосування складних формул та великих числових даних створюють труднощі та вимагають значних затрат часу. Персональний комп’ютер давно став їм для цього помічником. І на скільки це полегшує працю підприємців, банкірів, фінансистів ви сьогодні переконаєтесь. Тому наше сьогоднішнє заняття буде поєднанням задач економіки, математичних методів та інформаційних технологій. 4.1 Творча рубрика «Цікаво знати» |
5 |
Виступи студентів
|
|
|
|
Розв'язування кросворда:
|
7 |
|
|
|
файл презентації „Кросворд.ppt” |
|
12 |
Слайд №4 Слайд №5 Слайд №6 |
|
|
Слайд №8, 9 Слайд №10, 11 |
Бесіда за запитаннями:
|
3 |
Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером (див. додаток 4) |
|
10 |
Слайд №12, 13, 14, 15 |
|
|
ПК, файл „Ekonomik-Excel.xls”, інструкційні картки (див. додатки 5) |
|
5 |
ПК, „MS Excel” |
|
20 |
ПК, інструкційні картки, картки-звіти (див. додатки 5) |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Слайд №16 |
|
|
Слайд № 17„Домашнє завдання”
|
Викладач Андрущенко Олександра Анатоліївна
Розглянуто і схвалено на засіданні предметної комісії інформаційних технологій.
Протокол № _____________
Голова предметної комісії /Бойко В.М./