Урок "Розв’язування рівнянь. Самостійна робота"

Про матеріал
Конспект уроку на тему:"Розв’язування рівнянь. Самостійна робота" .За підручником О.С.Істер
Перегляд файлу

УРОК 30.

Тема уроку: Розвязування рівнянь. Самостійна робота № 5.

Мета уроку:

навчальна: домогтися засвоєння поняття «розвязувати рівняння», удосконалювати вміння розвязувати рівняння, використовуючи залежності між компонентами дій;

розвивальна: формувати вміння застосовувати знання в нових ситуаціях, працювати з текстом підручника, правильно і чітко виражати свої думки;

виховна:виховувати наполеглевість, працелюбність.

Тип уроку: удоcконалення знань і вмінь.

Хід уроку

I. Організаційний етап.

Перевірити готовність класу до уроку. Налаштування на роботу.

II. Перевірка домашнього завдання.

Перевірити наявність виконання домашнє завдання.

III.  Формулювання мети і завдань уроку.

З розвязуванням рівнянь за допомогою залежності між компонентами дій учні ознайомлені з попередніх класів. Тому можна запропонувати розвязувати декілька рівнянь. Напевно будуть учні, які припустяться помилок. Тому, завдання уроку: повторити правила знаходження невідомих компонентів арифметичних дій.

IV. Актуалізація опорних знань. 

Фронтальне опитування:

1. Як називають компоненти дії додавання?

2. Як знайти невідомий доданок?

3. Як називають компоненти дії віднімання?

4. Як знайти невідоме зменшуване? Відємник?

5. Як називають компоненти дії множення?

6. Як знайти невідомий множник?

7. Як називають компоненти дії ділення?

8. Як знайти невідоме ділене?

V. Засвоєння знань. 

На цьому етапі уроку обговорити з учнями тільки одне питання: що означає розвязати рівняння. Можна запропонувати учням висловити припущення щодо відповіді на це запитання, а потім перевірити їх звіряючи з текстом підручника.

VI. Удосконалення вмінь.

Виконання вправ.

1) ;                  ;

3) ;                        4) ;

5) ;                      6) ;

7) ;                  8) ;

9) ;                                

10) ;

11) ;                     

12) .

VII. Самостійна робота № 5.

Варіант 1

2. Яке число є коренем рівняння ?


А

Б

В

Г

А

Б

В

Г

2

16

20

18

1. Який із наведених виразів є рівнянням?

 

3. Коренем якого з наведених рівнянь є число 28?


А

Б

В

Г

 

 

Варіант 2

А

Б

В

Г

1

12

4

9

3. Коренем якого з наведених рівнянь є число 12?


А

Б

В

Г

 

  1. Який із наведених виразів є рівнянням?

 

Б

В

Г

2. Яке число є коренем рівняння ?


 

VIII. Підсумки уроку.

Зібрати зошити із виконаними самостійними роботами. Як варіант можна оголосити правильне виконання самостійної роботи.

IX. Домашнє завдання.

Повторити §11 ст. 60 – 66

Вправа 404. Розв’яжи рівняння:

1) 8 13 х = 312;                2) (4х 3) : 5 = 72;

3) 42 – х   5 = 12;               4) х : 5 – 23 = 42.

 

docx
Додано
24 листопада 2020
Переглядів
1649
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку