Тема уроку: Розв'язування вправ на додавання і віднімання десяткових дробів
Тип уроку:урок удосконалення знань, умінь і навичок.
Мета уроку: удосконалити вміння учнів виконувати додавання й віднімання десяткових дробів; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати наполегливість, уміння дискутувати.
Знання і вміння, що формуються на уроці: учні повинні вміти виконувати завдання, що передбачають додавання й віднімання десяткових дробів |
КОНСПЕКТ УРОКУ №8
ПЛАНУ УРОКУ
Дата:
Клас: 5
Тема уроку: Розв’язування вправ на додавання і віднімання десяткових дробів
Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь і навичок.
Мета уроку: удосконалити вміння учнів виконувати додавання й віднімання десяткових дробів; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати наполегливість, уміння дискутувати.
Знання і вміння, що формуються на уроці: учні повинні вміти виконувати завдання, що передбачають додавання й віднімання десяткових дробів
Обладнання: підручник, засоби наочного зображення (презентація), зошит.
Етап |
Час, хв. |
Зміст етапу уроку |
Основні орієнтири вивчення теми |
|
Підготовчо-мотиваційний етап |
||||
І |
3 хв.
5 хв.
5 хв.
5 хв. |
Організація початку уроку |
|
|
|
Перевірка домашнього завдання |
|
||
II |
Актуалізація опорних знань |
— |
||
III |
2хв. |
Мотивація навчального процесу |
__ |
|
Виконавчо-діяльнісний етап |
||||
IV
|
25 хв. |
застосування отриманих знань
|
|
|
|
|
|||
Підсумково-рефлексивний етап етап |
|
|||
VI |
5 хв. |
Закріплення, узагальнення і систематизація отриманих знань |
||
Закріплення, отриманих знань; рефлексія діяльності |
|
|||
VII |
5 хв. |
Домашнє завдання |
|
|
|
||||
ХІД УРОКУ
Підготовчо-мотиваційний етап
Доброго дня. Сьогодні ми з вами продовжимо працювати над додаванням і відніманням десяткових дробів. Відкриваємо свої зошити, записуємо число, класна робота. Давайте перевіримо, чи правильно ви виконали домашнє завдання.
Перевірка домашнього завдання (5 хв.)
Метод: репродуктивна бесіда
Чи виникли вас питання по домашньому завданню? А зараз давайте звіримо правильність виконаних завдань, відповідно поставивши напроти завдання плюс або мінус. Оцінку не ставимо.
Завдання |
Правильна відповідь |
|
|
|
|
|
1)0,01+1,1-0-0,11-1; 2)0,4+0,6+0,7+0,05-0,75
|
А тепер давайте пригадаємо, що нам необхідно знати, щоб виконувати вправи на додавання або віднімання десяткових дробів.
Метод : репродуктивна бесіда
№ |
Вчитель |
Учні |
1. |
Сформулюйте основну властивість десяткового дробу |
Десятковий дріб не зміниться якщо до нього дописати нулі або закреслити нулі, що знаходяться в кінці дробу. |
1. |
Нагадайте нам алгоритм додавання десяткових дробів.
|
|
2. |
Нагадайте нам алгоритм віднімання десяткових дробів.
|
|
Метод: спонукальний
Сьогодні у вас є можливість удосконалити свої вміння додавати і віднімати десяткові дроби і переконатися в тому, що правила додавання і віднімання десяткових дробів добре засвоєно. Тож давайте гарно попрацюємо, щоб отримати хороші оцінки.
Виконавчо-діяльнісний
Метод тренувальних вправ
Завдання |
Правильна відповідь |
Яке число треба вписати у квадратик, щоб рівність була правильною: а) ; б) ; в) ; г) . |
|
Як обчислити найзручнішим способом: а) ; в) ; б) ; г) ? |
|
Обчислити зручним способом:
|
|
Завдання |
Правильна відповідь |
|
|
|
1)3,2-1,68=1,52(кг) – зібрав Івасик-Телесик; 2)1,68>1,52 3)1,68-1,52=0,16(кг) |
Замість зірочок поставте такі цифри, щоб виконувана дія була правильною:
|
|
Підсумково-рефлексивний етап
Метод: навідних питань.
У нас з вами сьогодні був дуже насичений урок. Ми з вами добре попрацювали. А тепер сформулюйте алгоритм віднімання (віднімання) десяткових дробів. Як ви оцінюєте свою роботу на уроці? Які завдання виявилися найскладнішими? Чому? Тож чи сподобався вам сьогоднішній урок?
Метод: пояснювально-ілюстративний
Автори підручника |
А. Г. Мерзляк, В.Б.Полонський, М. С.Якір |
Параграф |
33 |
Номери завдань |
881; 884 |
На повторення |
Параграф 24; №678 |
Додатково |
Замість зірочок поставте такі цифри, щоб виконувана дія була правильною: а) |
Всі ці завдання типові та аналогічні до тих, які ми виконували під час уроку, тому питань щодо їх виконанню у вас не повинно виникнути. Після розв’язання додаткового завдання, обов’язково зробіть перевірку.
1