Урок "Розв’язування вправ на прямокутний паралелепіпед , піраміду та прямокутник"

Про матеріал
Урок застосування знань, умінь та навичок з теми. Паралельно при розв`язуванні вправ учні знайомляться з різними видами зимового спорту. Нестандарті та цікаві форми роботи показані в розробці.
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування вправ на прямокутний паралелепіпед , піраміду та прямокутник

Мета: формувати в учнів навики розв’язування вправ на прямокутний паралелепі-пед,  піраміду та прямокутник; розвивати просторову уяву, пам'ять; виховувати культуру математичної мови та записів, інтерес до математики

Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок

Обладнання:картки з задачами, картинки з видами спорту, геометричні фігури

 

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Розшифруйте записану формулу уроку: ( у + о ) (в +с)  р = з ( у - увага,  о –   організованість,  в – взаємодопомога,  с – спілкування, р – робота, з – знання). Саме ці якості потрібні будуть нам на уроці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

-         Вправа 638, усно пояснення

-         Вправа 647

1 га = 10000 м2

    1000000 л = 1000 м3. Висновок: ні, бо глибина басейну 10 см.

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку

-         Діти, яка пора року зараз? місяць?

Я переконана, що більшість з вас обожнює зиму.

- Хто любить зиму? Чому?

- Які розваги ви маєте взимку?

- Які зимові види спорту вам знайомі?

 

Сьогодні ми  з вами будемо говорити про зимовий спорт.

Зимовий спорт – сукупність видів спорту, змагання яких здійснюється на снігу або на льоду, переважно взимку. Отже, сьогодні ми будемо змагатися. На вас чекають цікаві вправи та задачі по темі «Прямокутник. Прямокутний паралелепіпед. Піраміда». Представляю три команди: «Прямокутник», «Паралелепіпед», «Піраміда»

ІV. Актуалізація опорних знань

1.Біатлон

Біатлон – зимовий олімпійський вид спорту, двоборство, що поєднує лижні перегони і стрільбу, лежачи та стоячи на кількох вогневих рубежах з дрібнокаліберної гвинтівки. Активний розвиток біатлону припадає на 20-ті роки ХХ століття, коли починають проводити змагання з лижних перегонів серед військових патрулів зі стрільбою, киданням гранати тощо.

C:\Users\acer\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\3EB5DB22.tmpC:\Users\acer\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\FB22D6FF.tmp

 

  1. Назви предмети, що мають форму паралелепіпеда
  2. Скільки граней має паралелепіпед?
  3. Назвіть виміри паралелепіпеда.
  4. Як обчислити об’єм паралелепіпеда?
  5. В яких одиницях вимірюють об’єм?
  6. Якими фігурами є бічні грані піраміди?
  7. Як називається піраміда, якщо в її основі лежить прямокутник?
  8. Скільки бічних ребер має трикутна піраміда?
  9. Скільки всього ребер у шестикутної піраміди?
  10. Як одним словом назвати паралелепіпеди та піраміди?
  11. Яка особливість куба?
  12. Що таке квадрат?

V. Розв’язування вправ

Результат пошуку зображень за запитом "картинка лижні перегони"2.Лижні перегони

Лижні перегони — зимовий олімпійський вид спорту,

 змагання здійснюють на подолання певної дистанції

на швидкість, рухаючись на лижах і відштовхуючись

лижними палицями. В лижних перегонах використовують

 лижі з кріпленням, що залишає п'яту лижника вільною.

-         Хто швидше? (учні піднімають руки, якщо знають відповідь )

На рисунку зображено прямокутний паралелепіпед АВСDMNKP.

Результат пошуку зображень за запитом "картинка паралелепіпеда"Назвіть:

  1. нижню грань;
  2. верхню грань;
  3. бічні ребра;
  4. ребра, які дорівнюють ребру АВ;
  5. вершини, які належать грані ВСКN;
  6. грань, яка дорівнює грані BNMA.

 

 

C:\Users\acer\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\C7828F30.tmp3.Ковзанярський спорт

 Ковзанярський спорт — загальна назва для спортивних

 дисциплін, в яких атлети змагаються на швидкість

подолання певної дистанції на ковзанах. Залежно від

 правил проведення змагань ковзанярський спорт поділяють:

 на змагання довгою доріжкою, змагання короткою доріжкою — шорт-трек і марафонський біг на ковзанах. У вужчому розумінні ковзанярський спорт включає в себе тільки змагання на довгій доріжці.

Команди виконують тестові завдання

  1. На рис. зображено прямокутний паралелепіпед. Яка з наведених граней є його правою гранню?(Зелений)

1)DCPK;  2)ABMT;   3)MPKT;   4)BCPM.

2. Маємо каркас прямокутного паралелепіпеда, виміри якого 2 см, 3 см, 5 см. Скільки дроту пішло на виготовлення цього каркасу? ( у см)( Жовтий)

    1)15 см;     2) 20 см;   3) 40 см;   4) 30 см.

3. Які з наведених трійок чисел могли б бути трьома вимірами прямокутного паралелепіпеда ( у см), якщо його об’єм 360 см3?(Зелений)

     1) 12, 6, 5;     2) 9, 12, 5;     3) 15, 6, 5;   4) 8, 5, 11.

4. Яка з наведених рівностей неправильна?(Зелений)

     1) 82 дм314 мм3 = 8200014 мм3;

      2) 5 м3 15 дм3 = 5015 дм3;

      3) 4 дм3 8 см3 = 4008 см3;

      4) 15 см3 12 мм3 = 15012 мм3.

5. Яке з наведених чисел може виражати довжину дроту ( у см ), потрібного для виготовлення каркасної моделі куба, довжина ребра якого становить ціле число сантиметрів?(Червоний)

     1) 40;    2) 96;  3) 644;   4) 94.

4.Бобслей

Результат пошуку зображень за запитом "картинка бобслей"Бобслей — вид санного спорту, швидкісне ковзання

з гір по спеціально обладнаних льодових трасах на

санях особливої конструкції, бобах, які мають керування

і розраховані на 2—8 осіб. Ковзання йде по спеціальній

снігово-льодовій доріжці з віражами на поворотах;

швидкість при цьому може сягати 90—100 км/год.

Знайти об’єм фігури зображеної на рис.

Результат пошуку зображень за запитом "картинки обєм  паралелепіпеда" 

Результат пошуку зображень за запитом "картинки обєм  паралелепіпеда"Результат пошуку зображень за запитом "картинки обєм  паралелепіпеда"

 І команда                                          ІІ команда                               ІІІ команда

Капітан представляє розв’язання задачі на дошці.

 

 

 

 

Фізкультхвилинка

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

 

 

C:\Users\acer\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\C4E48AD8.tmp6.Стрибки з трампліна

Стрибки з трампліна — зимовий олімпійський вид спорту,

стрибки на лижах зі спеціального трампліна на схилі гори.

Стрибок оцінюється за дальністю і якістю. Стрибки з

 трампліна є однією із складових частин лижного двоборства.

Традиційно змагання зі стрибків з трампліна проводять взимку,

 на вкритому снігом схилі, однак існує також і літній варіант.

 

 

  1.     10 : 2 = 5(м) – ширина великого прямокутника;
  2.     30 : 5 = 6 (м) - довжина великого прямокутника;
  3.     6- 2 = 4 (м) – довжина ділянки з полуницею;
  4.     5 – 3 = 2 (м) – ширина ділянки з полуницею;
  5.     4 ∙ 2 = 8 () – площа ділянки.

Відповідь. В.

 

  1.     42 : 14 = 3 (см) – сторона квадрата;
  2.     3 ∙ 3 = 9 () – площа квадрата;
  3.     8 ∙ 9 = 72 () – площа фігури.

 

 

Відповідь. Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь. Б.

 

VІ. Підсумок уроку

 

C:\Users\acer\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\5704394D.tmp6.Фігурне катання

Фігурне катання — зимовий олімпійський вид спорту,

 в якому спортсмени переміщуються на ковзанах по

льоду з виконанням додаткових елементів під музику.

В офіційних змаганнях, як правило розігруються

чотири комплекти медалей: у жіночому одиночному

катанні, у чоловічому одиночному катанні, у парному

фігурному катанню, а також у спортивних танцях на льоду.

 

Прослухати текст і виписати слова математичного змісту

Моє рідне село – Буцинь. Воно гарне в усі пори року, освітлене та затишне.

 Дуже приємно пройтися вулицями рідного села. Вони прямі та широкі, їх освітлюють у вечірній час  ліхтарі кулястої форми, розміщенні на циліндричних стовпах.

   Особливо гарне село влітку. Біля школи розцвітають квіти, що ростуть на клумбах різної конфігурації. Це прямокутники, круги, трикутники, многокутники.

  Окрасою села є обеліск Слави. Біля нього рядком виструнчились деревця у формі пірамід.

  У моєму селі поруч з одноповерховими є двоповерхові будинки. Більшість з них мають форму прямокутного паралелепіпеда.

  Я дуже люблю рідне село.

 

Запитання вчителя . Самооцінка учнів

1)Хто на уроці працював активно? пасивно?

2)Урок для мене був цікавим? нецікавим?

3)Матеріал уроку був корисним? Я ним не скористаюсь?

4)Поділитесь враженнями вдома?

 

VІІ. Домашнє завдання

Повторити §21 – 23, підготуватись до самостійної роботи. Вправа 640, 641

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 березня
Переглядів
61
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку