Урок "Розв’язування вправ на всі дії з десятковими дробами.

Про матеріал
Мета: повторити правила дій із десятковими дробами та застосування їх при обчисленні прикладів, розв’язуванні рівнянь та задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, навчати колективної та самостійної роботи;виховувати інтерес до математики; культуру математичного мовлення та записів при розв’язуванні вправ.
Перегляд файлу

                                 Лісівська філія  КЗ «Михайлівське НВО»

                    Олександрівської районної ради    Кіровоградської області

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема:  Розв’язування вправ на всі

дії    з   десятковими дробами.

                      Методична розробка уроку у 5 кл

 

 

                                                                           Вчителя математики

                                                                                           Скочко Л.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема:   Розв’язування вправ на всі дії з десятковими дробами.

Мета:   повторити правила дій із десятковими дробами та застосування їх при обчисленні прикладів, розв’язуванні рівнянь та задач;  розвивати логічне  мислення, пам’ять, навчати колективної та самостійної роботи;виховувати інтерес до математики; культуру математичного мовлення та записів при розв’язуванні вправ.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань та вмінь учнів.

Форма проведення: урок – подорож островами «Десяткові дроби».

Обладнання: компютер; індивідуальні картки, роздатковий матеріал.

                                                            Хід уроку:

I.Організаційний момент.

II.Мотивація навчання.( необхідність вміти виконувати дії з десятковими дробами )

III.Оголошення теми і мети уроку.

   IV. Систематизація знань та вмінь учнів.

 Вчитель. Сьогодні у нас незвичайний урок, урок – подорож островами «Десяткові дроби». Тож, вирушаємо у подорож.

  1. Острів – «Згадай».Перевірка теоретичних знань.

- Фронтальне опитування ( за допомогою метода «мікрофон»).

1. Як додати, відняти два десяткові дроби?

2. Сформулювати правило множення десяткових дробів

3. Сформулювати правило ділення десяткових дробів

4. Як знайти дріб від числа?

5. Як знайти число за значенням дробу?

6. Як знайти невідомий: доданок,  множник, ділене,  дільник, зменшуване,   від’ємник?

2. Острів – «Усна лічба».

 Пропонуються приклади для усного обчислення:

           1) 0,9 · 3;                  5) 72: 0,8;                  9) 0,54: 0,9;

           2)1,8 + 2;                  6)  7 · 0,6;                   10) 1,2 · 0,7;

           3) 4,9: 0,7;                7) 3,7 + 4,09;              11) 6 - 2,4;

           4) 4,83 - 1,3;              8) 0,81: 9;                  12) 5: 0,2.

3. Острів – «Кмітливість».

Завдання. Вставити в прикладах пропущені коми так, щоб утворилася         правильна  рівність ( робота в парах ).

На кожну парту роздається карточка із завданням:

 

63 – 27 = 603;       3 + 108 = 408;             12 ·  5 = 6;          428  ·  1000 = 4280.

Відповідь:  63 – 2,7 = 60,3;   3 + 1,08 = 4,08;      1,2  ·  5 = 6;       4,28  · 1000 = 4280.

4. Острів – «Точні обчислення».

    Завдання 1. Виконайте дії  в прикладах та за допомогою стрілочки встановіть  відповідність між умовою та  даними числами

( самостійне виконання з послідуючою самоперевіркою). Кожному учню роздається карточка із завданням, обчислення учні      виконують в зошитах.

а)  0,763 + 42,59                  1,64

              б)  114,8 – 71,96                  1

              в)  5,35 ·  0,82                      43,353

              г)  7,38: 4,5                         42,84

               д)     +  0,1,25                    4,387

Завдання 2. Знайти значення  числового виразу ( робота в групах ).

 Той учень, який першим у своїй групі  та правильно розв’язав приклад, перевіряє роботу інших.

1 ряд    ( 5,992: 1,4 + 0,143 )  · 8,4 – 25,1532                 Відповідь: 12.

 2 ряд    ( 2,60: 1,9 + 0,193) · 9,1 – 9,2233                         Відповідь: 5

  3 ряд    (18,678:2,2 + 0,222)  · 6,1 -15,1432                    Відповідь: 38.

5. Острів – «Рівняння».

Завдання. Розв'язати рівняння  по варіантам з послідуючою перевіркою результатів.

1варіант.     3,5(х – 8,38) = 16,17             Відповідь:     х = 13.

 2варіант.    ( 34,7 - х): 5,9 = 4,7               Відповідь:     х = 7.

              2 учня працюють біля дошки ( індивідуальні завдання).

    1 учень       2,8х + 4,7х +15 = 5010                   Відповідь:       х= 666

    2 учень       (0,3х + 3,52) ·  3 =13,26                 Відповідь:      х= 3

Вчитель:  А зараз математична цікавинка.

 Розв'язуючи рівняння, ви отримали такі відповіді: 3; 7;  13;  666.  Тож, послухайте деякі факти про ці  числа.

 Число 3 вважається священним. Це число вважають  також магічним, адже воно має якусь певну надприродню силу. Часто використовується в казках, міфах та легендах. Воно  згадується і в Біблії.

  Число 7 - знак духовної повноти і гармонії.   Також число вважається магічним, наділеним якоїсь певної сили.   Число 7 є унікальним, бо  у нас       7 планет;    7 днів тижня;  7 кольорів веселки;    7 нот звукоряду.  Число    7 – щастя;   77 – удача, багатство, і в той же час марнотратність;

  777 -  спонтанний фарт;       7777 -  поразка, крах.

 Число 13 в європейців вважається нещасливим. Завжди були забобони, що 13 це знак нещастя, невдачі. Хоча деякі люди вважають навпаки, що число завжди їм приносить щастя. Уявіть, в США та європейських країнах не використовують в адресатах число 13. Так після 12 будинку буде йти 14. А якщо, гостей збирається 13, то вважали що хтось із них помре і запрошували ще чотирнадцятого.

 Число 666 – називають числом диявола, а точніше звіра.  У нумерології число 6 відображається як “сильний, стихійний вогонь”, а 666 – символ талановитих людей, але чий дар згодом раптово вичерпується.

6.Острів –  «Задачі».

 Колективне розв’язання задачі  № 1152 стор. 261

 (підручник  Математика – 5, авт. А.Г.Мерзляк,2013р.)

№ 1152

  На сніданок   - 7,5 кг меду

  На  обід  -  в 1,2 р. більше, ніж

  На вечерю    0,8 того, що

За день -? кг меду

1) 7,5 ·  1,2 = 9 (кг)  - меду  з'їв на обід

2) 9  · 0,8 = 7,2 (кг )  - меду  з'їв на вечерю

3) 7,5 + 9 + 7,2  = 23,7 (кг) - меду  з'їв за день

                       Відповідь: 23,7 кг меду з'їв Вінні – Пух за день

 

 V. Підсумок уроку.

Оцінка роботи учнів на уроці

VI. Домашнє завдання

VII. Додаткові завдання.

 

                    Задачі жарт.

1) Півень на 1 нозі важить 3,6 кг. А на двох?

2) 3 коней пробігли 6,6 км. Скільки кожен пробіг?

3) Який знак поставити між числами 7 і 8 так, щоб отримати число більше 7, але менше за 8?

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Єлістратова Людмила Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Скочко Лариса
Додано
12 березня 2019
Переглядів
5619
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку