Урок "Розв’язування вправ на всі дії з десятковими дробами "

Про матеріал
Мета: 1) удосконалення вмінь учнів розв’язувати завдання на всі дії з десятковими дробами; 2) розвивати зорово-слухову пам'ять, увагу, логічне мислення (уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використовування часу. 3) виховувати взаємоповагу, здорове суперництво, акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, виховувати уміння вислухати інших, виховувати активність, дисциплінованість, самокритичність, самостійність (самостійно працювати з дидактичними завданнями), розширювати кругозір. Тип уроку: систематизація і узагальнення знань, умінь учнів
Перегляд файлу

НЕТРАДИЦІЙНИЙ УРОК З МАТЕМАТИКИ

5 клас

 

Т.О. Гаденко, учитель математики - інформатики, ЗШ№7,  м. Дружківка, Донецька обл. (вища категорія, старший учитель)

 

Тема: Розвязування вправ на  всі дії з десятковими дробами

Мета:

  1.  удосконалення вмінь учнів розв’язувати завдання на всі дії з десятковими дробами;

2) розвивати зорово-слухову| пам'ять, увагу, логічне мислення (уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використовування часу.

3)   виховувати  взаємоповагу, здорове суперництво, акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, виховувати уміння вислухати інших, виховувати активність, дисциплінованість, самокритичність, самостійність (самостійно працювати з|із| |посібндидактичними завданнями), розширювати кругозір.

Тип уроку: систематизація і  узагальнення знань, умінь учнів.

 

Форма уроку: урок - екскурсія.

 

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація, картки оцінювання та сигнальні картки.

 

Хід уроку.

 

І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку (3 хв.)

Урок розпочинається з назви теми уроку, мети та завдань, вручення карток оцінювання, в кутку якого зображено смайлик, який потрібно розмалювати в залежності від настрою учня.

 

КАРТКА  ОЦІНЮВАННЯ

 

ПРІЗВИЩЕ _____________________ КЛАС ________

 

 

 

 Завдання

Відповідь

Оцінка

завдання

Бали

Бегемот

 

 

 

1.Довжина бегемота

 

1

 

2. Вага

 

4 (кожне 0,5)

 

Слон

 

 

 

1. Вага

 

1

 

2. Довжина

 

1

 

3.Висота

 

1

 

Черепаха

 

 

 

1. Назва

 

1

 

2.Вік

 

1

 

3.Вага

 

1

 

Найбільший і найсильніший звір

 

1

 

Всього балів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Вступне слово вчителя. Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок, урок-екскурсію “Цікавий світ звірів”. Під час цієї екскурсії ми будемо розв’язувати завдання на всі дії з  десятковими дробами. Дізнаємося багато цікавого про звірів. Кожен отримає оцінку своїх знань та вмінь з даної теми.

Бажаю добре працювати .

Успіхів сьогодні досягти.

ІІ. Застосування знань, умінь та навичок.( 36хв)

Завдання 1.(3хв)

  В Центральній Африці в болотах та річках мешкають бегемоти. Бегемот-копитна тварина, але між пальцями його ніг є особлива перетинка, що дозволяє тварині чудово плавати. Харчуючись рослинною їжею бегемот досягає довжини...  Дізнатися довжину тіла бегемота в метрах, допоможе вам чудовий квадрат.(Один учень біля дошки).

C:\Users\Таня\Desktop\урок\1613405-7c69fa68c73a2278.png

 

5,9

3,6

1,3

 - із першого рядка випишіть найменше число

2,01

0

2,1

- із другого рядка випишіть найбільше число

1,1

3,1

0,1

- із третього рядка випишіть не найбільше і не найменше

  

Знайдіть суму вибраних трьох чисел і ви одержите відповідь на запитання.

Отже, довжина бегемота 4,5 м, а скільки це сантиметрів?

Бегемот може знаходитись під водою більше чверті години. А скільки це хвилин?

Оцініть свою роботу

 

 

Завдання 2. (7хв)

 Ця тварина має досить велику вагу, а яку саме ви дізнаєтесь, якщо правильно виконаєте наступне завдання. (Робота по варіантам)

 Обчисліть:

1 Варіант

2 Варіант

0,47 + 1,28 =*

28 : 0,14 = *

* : 1,4 =*

*  - 19,2 = *

*  . 3,6 = *

*   .  0,25 = *

*- 2,327 = *

* - 24,66 =*

*  + 0,323 =*

* : 6,5 = *

* : 0,24 =*

* + 37,25 =*

*  .  3,5 =*

* . 0,38 = *

* - 33,4 =*

* - 12,3558 =*

 

 Отже, бегемот може досягти ваги в 3 тони, а скільки це кілограм ?

Взаємоперевірка.

Оцініть свою роботу

Завдання 3. (10хв)


  Діти, назвіть найбільшу земну тварину.

Так, дійсно, це африканський слон.

 Знайдіть масу (кг), довжину і висоту тіла (см) слона.

Робота в парах (завдання на картках)

 

 

 Отже, вага 6000 кг, довжина 450 см, висота 350 см.

  А скільки:   6000 кг   =      ? т  ;  450 см =    ?м ;  350 см =  

Оцініть свою роботу

 

Фізкультхвилинка ( 3 хв )

 

Всі піднесли руки – раз!

На носках стоїть весь клас,

Два присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! – і вгору,

Два! – і вниз,

На сусіда подивись.

Дружно  будемо вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз – присіли, два – піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати

 

 Завдання 4. (6хв)

 А тепер давайте дізнаємось назву найбільшої черепахи. (Один учень біля дошки, всі інші  працюють в зошитах.)


                  

 

 

Р

С

Е

І

Х

Д

Е

Л

М

О

29,85

0,1

17,2

26,52

14,31

26,4

23,97

19,5

22,9

9,1

 

                                                   Д Е Р М О Х Е Л І С

Оцініть свою роботу

 

Завдання 5. (1хв) Розв’яжіть приклад і ви дізнаєтесь скільки років живе черепаха:

19,31 .  10 + 69 : 10 =

    (200 років)

 Оцініть свою роботу

 

Завдання 6. (1хв) Черепаха – дермохеліс гарно плаває, її кінцівки перетворились у ласти. Із панцира роблять прикраси, а яйця та мясо вживають в їжу.

 Розв’яжіть рівняння – і ви дізнаєтесь масу черепахи. (Один учень біля дошки)

  Х : 12,5 = 48

                       ( 600 кг)

 Оцініть свою роботу

 

Завдання 7. (5хв) Який із вказаних звірів найбільший і найсильніший?

Перевірте свою здогадку виконанням наступного завдання.(Індивідуальна робота).

Обчисліть добуток 28. 34. Використовуючи одержаний результат, запишіть значення виразів, не виконуючи обчислень:

2,8. 34         28. 0,34          952:34   95,2 : 2,8     9,52: 3,4   280 . 3,4

Найменше з одержаних значень дасть відповідь на запитання.

Тигр найбільший і найсильніший звір. Ударом лапи він може звалити оленя, лося, переплисти з убитим кабаном бурхливу ріку.

ІІІ. Підсумок уроку. (3хв)

Вже закінчена наша гра,

Результати дізнатись пора.

Хто ж краще всіх трудився?

 

Діти по ходу уроку заповнювали картку самооцінки, далі підраховують свої бали. 

А тепер дайте оцінку своїм знанням і умінням,  отриманим|одержувати| на уроці, і підніміть сигнальні картки|карточки|, які лежать у вас на столах.

Виставлення оцінок за урок.

IV.Рефлексія (2хв)
        

- Мені було цікаво,  я працював добре.

- Мені було цікаво, але своєю роботою  я не задоволений.

 

-  Мені було не цікаво.

 

Малюють свій настрій на нижньому смайлику.

 

 

V. Домашнє завдання. (1хв)

 Придумайте задачу про тварину.

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Фулга Ганна Борисівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
25 лютого 2019
Переглядів
2015
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку