Урок розвитку критичного мислення. Тема: "В.О.Сухомлинський. Врятував сонечко" (4клас)

Про матеріал

Урок розвитку критичного мислення, 4 клас. Тема: "В.О.Сухомлинський. Врятував сонечко". Використання стратегій критичного мислення на уроці формує в учнів вміння творчо осмислювати прочитане, слухати іншого, узагальнювати почуте, чітко формулювати власну думку.

Перегляд файлу

                            Урок розвитку критичного мислення

                                           Читання 4 клас

Тема. В.О.Сухомлинський. Врятував сонечко.

Мета. Навчальні цілі:

  • Формувати вміння творчо осмислювати прочитане.

      Виховні цілі:

  • Виховувати в собі турботу, милосердя, доброту і щирість почуттів.

      Вміння критично мислити:

  • вміти працювати в парі, групі;
  • вміти вислухати іншого, узагальнювати почуте;
  • чітко формулювати власну думку, цінувати час.

    Використання стратегій ЧПКМ на уроці:

  • Асоціативний кущ;
  • Мозкова атака;
  • Читаємо – думаємо – обмінюємось ідеями;
  • Порушена послідовність;
  • Сенкан
  • Речення з відкритим кінцем

 

    Матеріал до уроку: тексти В.О. Сухомлинського «Врятував сонечко»

 

                                      Хід уроку

І АКТУАЛІЗАЦІЯ

 

  1. Орг. Момент. Розминка «Скажи тепле слово товаришеві»
  • Наш урок ми проводимо під девізом:

Живи, добро звершай,

Та нагород за це не вимагай,

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

 

  1. Активізація мислення

 

«Асоціативний кущ»

                                І      І  

                         -  ДОБРОТА –

                                І       І

«Мозкова атака»

  • Як ми ставимося один до одного?
  • Як людина повинна ставитися до інших людей, до природи?
  • Чи потрібна кожному з нас взаємопоміч?
  1. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
  • Сьогодні на уроці ми розглянемо оповідання В.О.Сухомлинського «Врятував сонечко»

Давайте поставимо разом задачі до уроку:

  • Чому ми повинні навчитися?
  • Що ви очікуєте від уроку?

*На уроці ми повинні навчитися аналізувати текст, висловлювати своє ставлення до описуваних подій;

* встановлювати послідовність подій в оповіданні;

* визначати головну думку.

 

ІІ УСВІДОМЛЕННЯ ЗМІСТУ

 

Стратегія «Читаємо – думаємо – обмінюємось ідеями»

Перша група опрацьовує 1 частину тексту,

друга група опрацьовує 2 частину тексту,

третя група опрацьовує 3 частину тексту. Кожний учень групи має номер від 1 до 6 (7).

         Перші формулюють висновки за прочитаним фрагментом.

         Другі формулюють питання до кожного фрагмента.

         Треті пояснюють незрозумілі ідеї та ситуації.

         Четверті вносять пропозиції про подальший хід подій.

          П′яті порівнюють текст з ідеями четвертих, підбивають підсумки.

          Шості порівнюють, відшукують аналогії з раніше вивченим.

 

ІІІ РЕФЛЕКСІЯ

 

  1. «Думайте – відповідайте»
  • Що нового ви дізналися з тексту?
  • Яка головна думка оповідання?
  • Чому воно вчить читачів?
  1. «Порушена послідовність»
  • Встановіть правильну послідовність речень щодо опрацьованого тексту.

     А поруч текли струмки.

 

    Йому стало жаль сонечка.

 

    Пішов дощ.

 

    Василько побіг під дощ.

 

  1. «Сенкан»

Василько                         Сонечко

  1. Узагальнення

Груповий самомоніторинг

 

  1. Підсумок уроку. «Речення з відкритим кінцем»
  • На уроці для мене цікавим було…
  • Сьогоднішній урок навчив мене…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   Врятував сонечко

       Це було влітку. Цілий день пекло сонце, а потім насунули чорні хмари. Пішов дощ.

         Під високою гіллястою шовковицею сидів Василько. Він не боявся зливи. Його захищало від неї густе листя. Під шовковицею було сухо. А поруч текли струмки. Василько побачив, як один струмок поволеньки почав заповнювати невеличку заглибину. Утворювалось озерце.

 

         На середині цього озерця був маленький острівець. Води все прибувало й прибувало. Ось – ось затопить острівець.

        Раптом Василько побачив на острівці маленьке червоне сонечко. Воно бігало від одного краю острівця до другого. «Чому ж воно не летить ?» - подумав Василько. Йому стало жаль сонечка.

 

      Острівець ставав усе меншим. Ось він уже такий, як п*ятачок. Ось він не більший від копійки. Сонечко сиділо непорушно.

       Василько побіг під  дощ. І зразу ж змок до нитки. Та він устиг врятувати сонечко.

 

 

                                                                      В.Сухомлинський

 

 

docx
Додано
14 грудня 2018
Переглядів
2216
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку