Урок розвитку мовлення "Навчальний письмовий переказ тексту "Якого кольору слова"" (За Євгеном Гуцалом)

Про матеріал
На уроці діти вчаться писати докладні перекази, розвивають зв'язне мовлення, збагачують словниковий запас, вчаться любити і оберігати природу.
Перегляд файлу

Урок  української  мови  в 4 класі

Тема уроку : Урок розвитку мовлення . Навчальний письмовий переказ тексту „Якого кольору слова „ ( За Євгеном Гуцалом )

Мета уроку : Вчити писати докладні перекази, розвивати звязне мовлення  учнів, закріплювати знання учнів про будову тексту, збагачувати словниковий запас , виховувати інтерес до уроку, любов до природи.

Тип уроку: Формування нових знань , умінь, навичок.

 Обладнання уроку: сюжетні і предметні малюнки( пори року, веселка)

                                         Хід уроку

 

I Організація класу

II Актуалізація опорних знань.

1.Ранкове коло

Вітання „хвилинка гарного настрою”

  • Гарний настрій – це перший крок до успіху.
  • Поверніться одне до одного, посміхніться. Зобразіть радість.Скажіть одне одному  приємні слова.

2. Обмін інформацією „ Якого  кольору  світ навколо нас ?”

- Якого кольору світ в якому ми живемо? Поясніть.

-Які кольори ми можемо зустріти в лісі, на морі, високо в горах?

- Але так було не завжди.

- Послухайте казочку і поміркуйте , чи правильно вчинила чаклунка Світла? Можливо , потрібно було все залишити так як є?

3. Слухання й обговорення казки про те, як зявився різнокольоровий світ.

 

(Читання вчителем казки С. Локоткова „ Як зявився різнокольоровий світ?”)

  • Чи сподобалася вам казка? Чим?
  • - Як ви вважаєте , чи правильно вчинила чаклунка Світла? Можливо , потрібно було все залишити так як є?

I I I  Формування нових знань, умінь, навичок.

1. Повідомлення  теми і мети уроку

 2. Робота в зошитах з розвитку мовлення світі рідного слова”М. С.Вашуленко, С. Г. Дубовик.

3. Словникова робота

Докладний переказ – відтворення змісту з усіма деталями

4. Читання учнями тексту „Якого кольору слова”„ланцюжком”

5. Аналіз змісту тексту

- Скільки кольорів згадуєтьсяу тексті ?

- Що означає осінь?

- Що таке зелень?

-Чим пахне підсніжник?

- Чому слово ворона чорне?

6. Робота в групах

Прочитайте  два варіанта переказу , написані різними учнями. Визначте , чий переказ тексту більш вдалий. Поясніть чому.

7. Робота в парах

- Поясніть одне одному ,як ви розумієте назву тексту „Якого кольору слова?”

- Запишіть слова- назви кольорів у тій послідовності , у якій їх згадано в тексті.

8.Самостійне читання тексту

- Визначити тип тексту.

- Записати назви його частин.

Побудувати і записати речення за запитаннями.

9.Фізхвилинка

10.Колективна робота .

- Прочитайте  і пронумеруйте  пункти плану у тій послідовності , у якій будете  переказувати текст.

1.Кольори слів.

2.Колір слова  зелень.

3. Колір слова осінь.

4. Колір слова підсніжник.

 5. Колір слова ворона.

6. Кольори, які мають слова.

11.Переказ тексту за зачином.

12. Переказ  основної частини.

13. Переказ кінцівки.

14.Усний докладний  переказ тексту  за складеним планом.

15.Самостійна робота

- Записати докладний текст . Відповідь на кожний пунк плану писати з абзацу.

 IV Підсумок уроку . Рефлексія.

Читання , написаних переказів.

Гра „ Закінчи речення”

- На уроці я вчився ...

- Найбільше мені сподобалося...

-Урок завершую з ....... настроєм.

 

 

 

 

doc
Додано
26 лютого 2019
Переглядів
10748
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку