Урок розвитку зв’язного мовлення в 3 класі
Тема. Птахи зимою
Мета. Вдосконалювати вміння учнів складати розповідь з елементами
опису за планом і ілюстрацією. Навчати самостійно записувати
складений текст – розповідь з елементами опису.
Збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовленнєві
здібності.
Виховувати любов до птахів, бажання допомагати їм взимку.
Обладнання: ілюстрація, додатковий матеріал до написання тексту, кубик,
зошити.
Хід уроку
-
Організаційний момент
-
Актуалізація опорних знань
Бесіда
- Яка пора року на малюнку?
- Скажіть, який тип тексту можна скласти за цим малюнком?
- Що ви можете описати за даним зображенням?
-
Мотивація навчальної діяльності
-
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати твір за малюнком, планом та додатковим матеріалом, поповнимо ваш словниковий запас, будемо розвивати вміння самостійно та творчо працювати.
-
Робота над темою уроку
1.Розгляд малюнка, його аналіз.
- Кого бачите?
- Що роблять діти?
- Навіщо прилетіли птахи?
- Які це птахи?
2.Складання плану до тексту.
- Скільки частин плануєте для тексту?
- Про що можна розповісти в кожній частині?
- В яку частину ти уведеш опис?
План
-
Прийшла зима.
-
Їдальня для птахів.
-
Перші гості.
-
Прилітайте, птахі!
-
Підготовча робота до написання тексту. Прийом «Кубик Блума»
-
Колективна усна робота з кубиком, учні за бажанням відповідають, пропонуються різні варіанти відповідей.
-
Придумай заголовок до тексту
-
Назви прикмети зими
-
Запропонуй опис зими, снігу, пташки
-
Поясни навіщо взимку треба турбуватися про птахів
-
Чому деякі птахи відлітають у вирій
-
Поділись, як ти допомагаєш птахам взимку.
-
Фізкультурна хвилинка
-
Самостійна робота з додатковим матеріалом до написання твору.
-
Учні читають матеріал, звертають увагу на написання слів.
-
Творча робота
-
Написання тексту – розповіді з елементами описання.
-
Читання учнівських творів
-
Підсумок уроку
-
У кого з’явилося бажання зробити годівницю для птахів?
-
Що сподобалося на уроці?
-
Чому навчилися?
-
Над чим замислилися?
-
Дякую всім за урок!