Урок "Сашко Дерманський "Царство Яблукарство"

Про матеріал
навчати учнів виразно читати текст, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору; розвивати критичне мислення, вміння висловлювати свою думку; спонукати бажання бути чесним.
Перегляд файлу

Тема. С. Дерманський «Царство Яблукарство»

Мета: навчати учнів виразно читати текст, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору; розвивати критичне мислення, вміння висловлювати свою думку; спонукати бажання бути чесним.

 Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

 І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

 Організація класу

ІІ. Повідомлення теми уроку

В цьому розділі «Літературні казки» які  твори ми прочитали?

-         «Дубок»

-         «Подорож у країну Навпаки»

-         «Цар Плаксій і Лоскотон»

Сьогодні ми почнемо читати повість Сашка Дерманського «Царство Яблукарство».

ІІІ. Робота над новим матеріалом

Презентація

-         Що означає слово повість?

Повість – це прозовий (рідше віршований) твір, коротший за роман та довший за оповідання.

Дихальні вправи

Ва-ва-ва – щедра прекрасна мова

Да-да-да – прозора як вода

Ни-ни-ни – мова України

Та-та-та вічно молода й багата

Ня-ня-ня колискова пісня

Це-це-це заходить в серце

Ова-ова-ова – наче пташка світанкова

Іт-іт-іт гордо лине в свій політ

Словникова робота:

Натанова – ім’я хлопчика Натан

Базарування, красномовство, всіляко, валер’янку, куфайці (куфайка, фуфайка-утеплений верхній одяг), торговельний агент (людина, яка шукає покупців для товарів),  припрошувала, п’ятдесятигривневу купюру(банкнота, банківський білет, грошовий знак), пританцьовував, не залежуються (не залишаються на довго), решту (здача), зачудовано (захоплено, замилувано).

Вправа «передбачування»

Як ви думаєте, ця повість більше схожа на оповідання чи на казку? Чому? (на казку);

Читання повісті вчителем

-         Назвіть персонажів твору

Читання учнями

-         З ким базарював Натан?

-         Чим торгувала бабуся?

-         Як вона привертала увагу покупців?

-         Дайте характеристику бабусі (мала гарний словниковий запас, -комунікабельна, активна)

-         Для чого Натанові потрібні були гроші?

-         Де він їх збирався взяти?

-         Чому покупець яблук названий «дивакуватим»?

Читання в особах

-         Фізкультхвилинка

Заніміла наша спинка І затерпли кулачки.

Знов у нас фізкультхвилинка,

Наші любі діточки.

 Позгинали вправні пальці

В кулачок і з кулачка.

А тепер, немов у танці, Затанцюєм гопачка.

 І ось так поставим руки

До плечей — і розведем,

Колові ми зробим рухи І на парти покладем

Вибіркове читання

-         Знайдіть і прочитайте речення в яких є слова:

«першокласним торговельним агентом», «..скоро сто сорок гривень…»,

«куштуйте на здоров’я», «не на жарт розійшовся», «поклав на вагу», «підвела голову й простягла», «бабусю, давайте сюди».

Вправа «Трибуна думок»

-         Дайте характеристику Натанові ( школяр, працьовитий, чесний)

-         Чи наздожене Натан покупця?

Гра «Машина часу»

-         Якби ми сіли в машину часу і перенеслися на сто років назад, чого б не було? Що було б іншим?

ІV. Підсумок уроку

Твір якого письменника ми сьогодні читали? (Сашка Дерманського)

Який твір за жанром? (Повість)

V. Домашнє завдання

С. 77-78 прочитати, дати відповідь на питання з 1- 4, за бажанням намалювати малюнок до твору.

 

doc
До підручника
Літературне читання 4 клас (Богданець-Білоскаленко Н. І, Зоряна М. І .)
Додано
27 лютого
Переглядів
134
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку