Вчити закріплювати і розширювати знання учнів про правила поведінки у школі; розвивати вміння застосовувати набуті знання практично; виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.
Урок №20
Тема. Школа - мій другий дім.
Мета: закріплювати і розширювати знання учнів про правила
поведінки у школі; розвивати вміння застосовувати набуті знання практично; виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.
Обладнання: ілюстрації до правил.
Хід уроку
І. Організація класу
П. Актуалізація опорних знань
-Діти, а чи знаєте ви, чого навчає школа?
- Скільки років школі, звідки вона прийшла до нас?
Слово «школа» прийшло до нас з Греції і означає дозвілля, заняття під час дозвілля, місце навчання. У греків, школи з’явилися ще у VI ст. до н. е. і навчалися в ній тільки хлопчики.
В кожній школі є певні правила поведінки. Які повинні знати і виконувати усі учні школи.
III.Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні у нас незвичайний урок -урок-мандрівка. Ми помандруємо Країною правил поведінки у школі.
IV.Основна частина
Зупинка 1
Вчасно йди завжди до школи
Та не спізнюйся ніколи.
Вчись раніше пробудитись
Щоб до школи не спізнитись.
Зупинка 2
Чемним будь, завжди вітайся
І при цьому усміхайся.
Всіх вітай; дітей, батьків.
Друзів і учителів.
Зупинка 3
Слухай вчителя уважно
веди себе поважно
Щоб чогось не пропустити
Та все добре зрозуміти
Зупинка 4
На уроці не гукай,
Тільки руку піднімай
Там, де шум і крик буває.
Працездатності немає.
Зупинка 5
На перерві в ігри грайся
Але не бігай, не штовхайся.
Як ведеш себе негоже
- Завжди травма бути може.
Зупинка 6
До порядку сам привчайся.
В роздягальні не штовхайся.
Одяг власний зберігай
Чужий не розкидай
Зупинка 7
Школа - це твій рідний дім
Будь господарем у нім
Парти бережи і стіни,
Скрізь поводь себе відмінно.
Зупинка 8
Книжка всім знання дає
В кожній щось цікаве є
Тож по книжці не малюй
Та не рви її не псуй
В нашій школі - учень ти
Скрізь дотримуйсь чистоти
Слідкувати завжди треба
Щоб порядок був у тебе,
Зупинка 9
У їдальні всі їдять
Там не бігають - сидять.
Як їси - не поспішай,
Все прожуй, тоді ковтай.
Зупинка 10
В туалет йдуть при потребі
Чистота там завжди треба.
Зам'ятай, що ти - людина
Й знати правила повинна.
Зупинка 11
Підвіконня, любі діти,
Не для того, щоб сидіти
Там хай квіточки стоять
Діти ж поруч постоять.
Зупинка 12
В школу з книжкою ідіть
Зайві ж речі не беріть.
Ними можна травмувати
Всім про це потрібно знати.
Зупинка 13
По перилах не з’їжджай
В гру на східцях теж не грай
Сходи - це вже небезпека,
Й до біди тут недалеко.
Зупинка 14
Наполегливо учися
У житті це знадобиться.
Вчитись ти прийшов до школи
- Не забудь про це ніколи!
Фізкультхвилинка
Буквою «А» розставили ноги.
Руки вгору, руки вниз.
Дружно всі присіли, встали.
На носочки, підтяглись.
V.Закріплення вивченого матеріалу
-Діти, давайте розв’яжемо етичну задачу і це буде наша наступна зупинка.
Максим підставив підніжку Наталці. Наталка впала і заплакала. Що ви скажете про поведінку Максима? Як може Максим спокутувати свою провину? Як він тепер повинен поводитися?
Денис не вийшов у коридор, а сидів за своєю партою, читав книжку. Підійшла Тетянка
Денисе, цікава в тебе книжка?
Денис закрив книжку і стукнув Тетяну по голові.
А твоє яке діло?
Що ви думаєте про поведінку Дениса? Як на його місці повинен поводитися вихований хлопчик?
VI.Підсумок уроку
Наступна і остання наша зупинка.
-Про що ви дізналися на уроці, чому навчилися? Що вам найбільше сподобалося на сьогоднішньому уроці.
Ми з вами повторили усі правила поведінки шкільного життя. Від кожного з вас залежить, яка у вас буде поведінка. А від поведінки буде залежати і успішність і ваше здоров’я.