Урок систематизації та корекції знань із теми
„Додавання та віднімання десяткових дробів”
Тема. Десяткові дроби. Додавання та віднімання десяткових дробів.
Мета: узагальнити знання учнів з теми, формувати вміння аналізувати відповіді однокласників, доводити власну думку, розвивати логічне мислення.
Типу року: систематизація та узагальнення вмінь та навичок учнів.
Хід уроку
Узагальнення – це, мабуть,
найлегший і найочевидніший шлях
розширення математичних знань .
В.Сойер
І. Організаційний момент
Учитель. Доброго ранку, любі мої!
Посміхніться, подаруйте чарівну посмішку один одному і присутнім гостям на уроці. Бачите, дітки, скільки вам теж у відповідь подарували усмішок, радості. І від цього нам усім стало добре, тепло, приємно, радісно. От з таким настроєм ми й будемо працювати упродовж усього уроку.
Діти, ви знаєте, що найбільша цінність будь-якої держави - це люди. Але вони не тільки є цінністю, але й творцями. Для цього, звичайно, необхідно бути розумною, освіченою людиною. Стати такою можна тільки тоді, коли розум не знає ні хвилини спокою, а силу розумові додають вправи й постійний пошук.
Наш сьогоднішній урок - теж пошук.
II. Повідомлення мети і завдань уроку
Сьогодні заключний урок із теми „Десяткові дроби. Додавання і віднімання десяткових дробів".
У ході уроку ми, піднімаючись сходинками, повторимо основні правила, які засвоїли, систематизуємо їх та закріпимо вміння застосувати знання під час розв'язування задач. А наступного уроку - тематичного контролю. З'ясуємо результати засвоєння цієї теми.
Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:
„У” - усміхненими;
„С” - спокійними;
„П” - працьовитими;
„І” - ініціативними;
„X” - хоробрими;
Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!!!
Хто уважний, чемний буде
Бал високий він здобуде,
А хто буде пустувати,
Думать іншим заважати -
Бал від нього буде знятий.
III. Перевірка домашнього завдання
Запитання до учнів
1. Що таке:
а) власна швидкість катера?
б) швидкість за течією?
в) швидкість проти течії?
2. З якою швидкістю рухається човен:
а) по озеру?
б) вниз річкою?
в) вверх річкою?
Задача
V за т. - 32,6 км/год.
V вл. - 30,4 км/год.
V т.=32,6 - 30,4 = 2,2 (км/год)
V пр.т. =30,4 - 2,2 = 28,2 (км/год)
В-дь: Vт. = 2,2 км/год, V пр.т. = 28,2 км/год.
Обчисли
489,2 - (164,4 + 92,16 - 138,254) = 370,894
+ 764,40 - 256,560 - 489,200
92,16 138,254 118,306
256,56 118,306 370,894
Завдання І групи
Знайти числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:
14, 36 а b 10.
1) +14,36 2) _32,900
18,54 27,032
32,90 = 32,9 = а 5,868 = b
3) 5,868 + х = 10 _10,000
х= 10-5,868 5,868
х = 4,132 4,132
В-дь: а = 32,9; b = 5,868; х = 4,132.
IV. Реклама
Учень. Ви не могли б мені виділити на вашому уроці 1 хвилину для рекламного оголошення?
Вчитель. Оголошення дуже важливе?
Учень. Так.
- Фірма „Десятковий дріб" запрошує на курси всіх любителів математики.
Вона щодня у кабінеті „Кмітливість" проводить гімнастику розуму.
Оплата: увага на уроці, плюс добросовісне виконання домашніх завдань
для тих, хто любить математику.
Пільги: додаткові задачі і в необмеженій кількості.
Наша адреса: школа.
Телефон: чим скоріше, тим краще.
V. Актуалізація опорних знань
1) Теоретичний огляд знань (робота в парах з „Довідничком - помічничком" авт. Л. Олійник та ін.)
2) Усні вправи
1. „Лічба - доповнення"
(контроль з боку учнів сигнальними картками )
Доповнити до „10":
а) показую на листку: 3; 4,4; 6,8; 5,3; 8,9.
б) на слух: 7,5; 9,1; 9,9.
Записати те, що змило дощем:
Клоун Вася йшов до вас,
А на дворі дощ якраз.
Тому цифри намочились.
В картах плями появились.
Тож швиденько поміркуйте,
Й цифри вправно намалюйте.
а) 2,*1<2,02;
б)6,413>6,4*8;
в)0,398<0,3*845;
г)1,892<1,*0765.
3. Яка точка лежить на координатному промені правіше:
а) А (2,3) чи В (2,35);
б) К (13,2) чи Д (10,51).
4. За яких натуральних значень х правильна нерівність:
а)1,52<х<4,7
б) 52,7 <х< 57,18
VI. Творче застосування узагальнених знань, навичок та умінь
Графічне завдання
Гра „Поспішай та не помились"
Чи правильне твердження:
1) 2м бдм = 2,6м;
2) Зкм 275м = 3,275км;
3) 5год 26хв = 5,26год;
4) 4кг 65г = 4,065г;
5) 18ц 7кг = 18,07кг
VII. Фізкульт - пауза
Учитель. Хто там, хто там притомився?
І на парту нахилився?
Учень (продовжує). Треба дружно нам всім встати,
Фізкульт-паузу почати.
Руки вгору підніміть
І тихенько опустіть.
Руки вгору, руки в боки
І зробіть чотири кроки.
Раз, два, три, чотири.
Раз, два-поринаємо,
Три, чотири - - виринаємо,
П'ять, шість - на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім - всі сідаємо
І роботу починаємо.
VІІІ. Розв'язування вправ
1) Задача
У процесі росту сосна ввібрала з повітря 1,84т вуглекислого газу, із землі 0,55т води, і 0,03т мінеральних речовин і виділила в повітря 1,42 т кисню. На скільки збільшилась маса сосни?
Розв’язання:
1) 1,84 + 0,55 +0,03 = 2,42 (т)
2) 2,42-1,42=1(т)
Відповідь: 1 т.
2) Вчитель: Виховний момент.
а) Бережливе ставлення до природи, зокрема дерев.
в) Перебуваючи в лісі ви повинні поводитись так, наче прийшли в гості до близького друга, поважати, берегти все, що там росте, не засмічувати лісу, не зривати оберемків квітів, не ламані гілок. Все це зводиться до запам'ятовування прості істини: природа, а отже, і ліс, не безконечні, вони вичерпні. Природа чуйна і щедра. Вона віддячить за наше добро сторицею.
в) Слід підкреслити, що сьогодні охорона природи - одне з найактуальніших завдань, яке постало перед людством.
Кожної хвилини на нашій планеті:
- знищується 50 т родючого ґрунту через неправильне його використання;
- виділяється більше ніж 12000 т вуглекислого газу в атмосферу.
3) Куди упала кожна краплина?
Учитель:
Весна. Іде дощ. Кожна краплина відривається від хмари і падає вниз. Звідкись налетів вітер. Куди упала кожна краплина? (з'єднати стрілками). Учням роздаються картки. Дії записувати у зошит.
77
64, 7 60, 96 77,05 69,46 17,1
IX. Підсумок уроку
1) Літературна хвилина
Знання - могутня сила,
Беріть її до рук,
Рушайте в світ широкий,
Дорогами наук.
Наш урок закінчено.
Всі добре працювали,
А зараз час послухати,
Які у кого бали.
2) Оцінювання результатів роботи учнів на уроці та роздача учням сигналів зворотного зв'язку із записами
Браво!!! Ти можеш більше! Задумайся, як досягти
більшого!
X. Домашня робота
1