Урок "Складання і реалізація програм із структурою повторення. "

Про матеріал

Тема: Складання і реалізація програм із структурою повторення.

Мета: Формувати: уявлення про основні характеристики величин,

про логічний тип даних,

необхідність опису типів змінних і констант,

вміння визначати типи даних та істинність умов, необхідних для розв'язування поставленої задач,

розрізняти локальні і глобальні змінні,

уміння використовувати оператор присвоєння;

практичні навички складати програми та налагодження програмного коду і тестування програми;

навички самостійної роботи;

розвивати логічне мислення, уміння самоорганізації навчальної діяльності;

виховувати інформаційну культуру та сприяти розширенню кругозору учнів.

Очікувані результати: учні повинні: вміти будувати інформаційну модель для

реалізації програми;

визначати типи даних, необхідних для розв'язування поставленої задач;

набути практичних навичок складати програми та налагоджувати програмний код для тестування програми.

Перегляд файлу

Тема: Складання і реалізація програм із структурою  повторення.

Мета:  Формувати:  уявлення про основні характеристики величин,

про логічний    тип даних,

необхідність опису типів змінних і констант, 

вміння визначати типи даних та істинність умов, необхідних для розв’язування поставленої задач,

розрізняти локальні і глобальні змінні,

уміння використовувати оператор присвоєння;

 практичні навички  складати програми та налагодження програмного коду і тестування програми;

навички самостійної роботи;

розвивати логічне мислення, уміння самоорганізації навчальної діяльності;

виховувати інформаційну культуру та сприяти розширенню кругозору учнів.

Очікувані результати: учні повинні: вміти будувати інформаційну модель для 

реалізації програми;

визначати типи даних, необхідних для розв’язування поставленої задач;

набути  практичних  навичок  складати програми та налагоджувати програмний код для тестування програми.

Обладнання: ПК із встановленою системою програмування, тестові завдання з

комп’ютерною підтримкою, комп’ютерні тренажери для друку, сайт e-olymp.com

Тип уроку:  комплексне застосування знань, умінь і навичок.

Хід уроку

План уроку

  1. Організаційний етап. Інструктаж з безпеки.
  2. Розминка. ( Клавіатурний  тренажер ).
  3. Тренування.  Актуалізація знань (Робота с класом на дошці).
  4. Біатлон .( Тестові завдання на комп’ютері ).
  5. Змагання «Хто перший».
  6. Домашнє завдання.
  7. Підсумок уроку

 

1.Організаційний етап. Інструктаж з безпеки.

2. Розминка. ( Клавіатурний  тренажер ).


BabyType

WАзбука

Українська мова

Середній рівень –

Високий рівень (Асс) – Оцінка

 

Англійська мова

Середній рівень –

Високий рівень (Асс) – Оцінка

 


 

3. Тренування.  Актуалізація знань (Робота с класом на дошці)

Інформатика тримається на трьох китах: логіка, алгоритми, програми.

Ми вивчили алгоритмічні структури: лінійні алгоритми, алгоритми з розгалуженням, алгоритми з повторенням.

Блок-схема: початок, виконання дій, виведення введення інформації, блок умови.

Оператори Pascal: початок програми, змінні, типи змінних – дійсні, цілі, нестандартні, постійні, мітки, початок програмного блоку, виведення інформації, введення даних, умовний оператор, оператор циклу - прямий перелік, операторні дужки, кінець програми.

4. Біатлон - тестові завдання на комп’ютері

Запропоновано 22 питання

Правильних –

Оцінка –

5. Змагання «Хто перший»

6. Домашнє завдання. Скласти програму. Визначити одним зважуванням із трьох монет однієї фальшивої за умови, що вона легша від справжніх. Використати перемикач вхідні  0-терези зрівноважені, Результат де знаходиться фальшива монета.

Перевірка програми «Юний садівник»

 

 

 

Інформаційна модель.

n- номер ярусу L- літри води для поливу.

n=0;   L =1літр

n=1; 2 листки;   L =1+2=3 літри  L =1+2+4+6=1+2(1+2+3+…+n);

n=2; 4 листки;   L =1+2+4=7 л   L=1+2*S

n=3; 6 листків L =1+2+4+6=13л

 

Програма

         Program E1;

           var n,i,s,L:integer;

         begin

       writeln (‘Юний садівник’);

                                            write (‘Кількість ярусів  n=‘);

                     readln(n);

             S:=0;

                     FOR  i:=0  TO n DO

                S:=S+i;

                                           L:=1+2*S;

                                                          Write (‘Для поливу потрібно L=’,L)

 End.

 Оцінка.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Підсумок уроку. Середній бал за урок.

Урок інформатики 10кл

Просянська ЗОШ І-ІІІст

Покровський р-н

Дніпропетровська обл.

Вчитель інформатики Терещенко Леонід Кузьмич

Вища категорія, старший вчитель

 

 

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 10 клас (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.)
Додано
21 квітня 2018
Переглядів
630
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку