Тема : Складання виразів на додавання.
Мета: продовжити знайомство учнів з компонентами дії додавання; виробляти навички читання різними способами рівностей, що містять дію додавання; закріплювати знання про склад числа; виробляти навички письма вивчених цифр і знаків; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання: предметні малюнки,м’ячик,набори роздаткового матеріалу, таблиця, плакат «Лісова галявина».
Хід уроку:
Доброго ранку, сонечко привітне!
Доброго ранку , небо блакитне!
Доброго ранку, лагідний вітер!
Доброго ранку, пташки в вишині!
Доброго ранку , тобі і мені!
Працюємо під девізом: «Математику ми любимо, з математикою дружимо»
ІІ. Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
Гра « Математичний футбол»
9 8 7 6 5 4 3 2 1 0.
3, 8 , 10, 2, 4, 6, 5, 7, 9.
8 + 2 = 3 + 4 = 4 + 2 = 2 + 1 =
5 + 4 = 2 + 3 = 1 + 3 = 7 + 3 =
1варіант-підкресліть 1-й доданок і суму;
2варіант-підкресліть 2-й доданок і суму.
ІІІ. Закріплення знань і способів дій.
Скільки тістечок на 1-й тарілці? (5) Скільки на 2-й? (2)
Скільки їх разом на 2-х тарілках? (7)
Який вираз можна скласти? (5+2=7)
2.Гра «Знайди пару»
Який вираз до якого малюнку підходить?
З’єднайте малюнок з відповідним виразом.
3.Фізкультхвилинка.
Дружно разом всі піднялись.
Вліво, вправо подивились.
Потім хутко повернулись.
Всім навколо посміхнулись.
Поплескали у долоні.
І побігали як поні.
Хай лунає всюди сміх.
Ми, дітки, кращі всіх.
4. Робота біля дошки.
Обчисліть вирази та порівняйте числа.
3 + 1 = 3 + 2 = 5 + 5 = 1 + 1 =
7 + 3 = 8 + 2 = 2 + 0 = 4+3=
9 > 6 7 < 8 2 < 7 6 = 6
5.Робота в малих групах.
Кожна група отримує набір роздаткового матеріалу. Завдання: скласти якомога більше виразів на додавання, використовуючи роздатковий матеріал.
IV. Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Мікрофон»