Математика №53. Дата 18.12.2018. Клас 1-А
Тема уроку: Обчислення в межах в межах 10. Розв’язування задач.
Мета уроку: закріплювати уміння учнів розв'язувати приклади на додавання та віднімання, вчитися працювати над задачами, порівнювати числа, вдосконалювати обчислювальні навички, продовжувати вчити розрізняти геометричні фігури, розвивати пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення, збагачувати власний пізнавальний досвід, розвивати увагу, творчу уяву; виховувати любов до природи, інтерес до вивчення математики.
Обладнання: підручник з математики Г.Лишенко, зошит, мультимедійна презентація, роздатковий та ілюстративний матеріал для робіт в групах, сигнальні картки, конструктор Лего.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Продзвенів уже дзвінок.
Починається урок.
Щоб урок пройшов немарно.
Всі працюємо старанно.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
Послухайте загадку і відгадайте, хто запропонує перше завдання.
Я – вухастий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуха.
Я усіх – усіх боюся. (Зайчик)
Покажіть за допомогою цеглинок Лего:
-Попереднє число до 3;
-Наступне за числом 5;
-Попереднє число до числа 4;
-Наступне за числом 2.
Завдання на картках з використанням конструктора Лего.
Математична гра «Прикрашаємо ялинку»
По полю, по лісу гасає,
Овечок хапає та всіх лякає. (Вовчик)
6 = 4 + 2 2 = 1 + 1 3 = 2 + 1
7 = 4 + 3 8 = 5 + 3 9 = 6 + 3
4.Весела фізкультхвилинка .(Слайд 11)
5.Розв’язання задач за малюнками.(Слайд 13-16)
6. Порівняння чисел (Слайди 17– 20 )
Прийшла вона із довгим віником
На бесіду із нашим півником.
Схопила півня на обід,
Та й замела мітлою слід. (Лисичка)
4 … 5 5 … 5 5 … 3
ІV. Робота над новим матеріалом
- Як називаються числа при додаванні?
1. Складання і розв'язування прикладів за малюнками. (Слайди 21 – 27)
Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає.
Хоч мала сама на зріст
Та великий має хвіст.
Як намиста оченята….
Хто це? Спробуй відгадати. (Білочка)
3 + 6 4 + 4 4 + 2
4 + 3 2 + 2 8 + 2
2.Фізкультхвилинка для очей.(Слайд 28)
3. Робота в підручнику с.52.
Завдання 1
Усний рахунок
Завдання 2
- Розгляньте малюнки. Скільки звірів?Хто де?
Завдання 3
Робота в зошиті .Каліграфічна хвилинка.
Розв’язування прикладів .Один учень біля дошки, інші в зошитах.
V. Продовження роботи над темою (Слайди 29-32)
1. Робота з геометричним матеріалом
Дивний звірок, круглий, мов клубок.
Голки стирчать, «Спробуй узять!». (Їжачок)
Цікавинка
VІІ. Підсумок уроку
Ви на славу потрудились,
Чого ж сьогодні ви навчились?