Урок "Скорочення дробів"

Зміст архіву
Перегляд файлу

І. Станція «Розминка».

 

  1.       2)     3)     4)     5)     6)     7)

1

6

1

9

 

1

7

2

5

5

6

3

5

5

9

І

Б

Н

О

Ч

А

Ф

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Станція «Практична».

Математичний диктант

 

 

 

2

скороченням

нескоротним

18

 

 

Д

 

О

 

Р

Е

Р

К

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перегляд файлу

І. Станція «Розминка»

 

ІІ. Станція «Практична»

 

ІІІ. Станція «Дріб - товстун»

ІV. Станція «Точних обчислень»

 

 

Перегляд файлу

ТЕМА. Скорочення дробів.                                                                    6 клас

МЕТА: виробляти навики і вміння розв’язувати вправи і задачі на скорочення звичайних дробів, розвивати навики усної лічби, логічне мислення, сприяти активізації розумової та пізнавальної діяльності.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Діти, сьогодні в нас незвичайний урок, бо ми маємо продемонструвати те,   що знаємо і вміємо. Цілком природньо, якщо ви відчуваєте хвилювання. Нехай побороти його допоможе пам’ятка:

Я

розумна істота,

особистість творча.

Я

Вчуся, бо все хочу знати!

Заплющіть очі і про себе промовте:

«Я все знаю, я все можу, я все  зможу!»

Усім бажаю успішної роботи на уроці!

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вступне слово вчителя:

Сьогодні на уроці ми здійснимо експедицію країною Математики. Як ви знаєте країна Математики дуже велика, тому ми сьогодні відвідаємо лише одну її область – Звичайні дроби. Ми побуваємо на чотирьох станціях, де перевіримо знання з теми «Скорочення дробів». Мета нашого уроку закріпити вміння застосовувати основну властивість дробу при розв’язуванні завдань. Отже,

В країну Математики ми вирушаємо

По стежині з прикладів й задач.

У добрий путь, у добрий час!

Область Дробів чекає вас.

 

ІІІ. Розв'язування вправ.

І. Станція «Розминка». Вам потрібно усно виконати скорочення дробу , в таблиці знайти літеру, що відповідає результату дії і прочитати прізвище італійського математика, який першим використав риску дробу для запису звичайного дробу.

  1.       2)     3)     4)     5)     6)     7)

1

6

1

9

 

1

7

2

5

5

6

3

5

5

9

І

Б

Н

О

Ч

А

Ф

 

 ІІ. Станція «Практична». Тут на вас чекає математичний диктант. Виконавши завдання і розшифрувавши відповіді, ви дізнаєтесь прізвище англійського вченого, який ввів знак рівності «=» ще у ХVІ ст.

Математичний диктант

1. Ділення чисельника і знаменника дробу на їх спільний дільник, відмінний від одиниці, називають...

2. Дріб, чисельник і знаменник якого є взаємно простими числами, називають...

3. На які числа можна скоротити дріб ?

4. На яке найбільше число можна скоротити дріб 64/82 ?

5. Якщо скоротити дробовий вираз , дістанемо дріб...

6. Знайдіть суму дробів  і скоротіть здобутий дріб.

 

 

2

скороченням

нескоротним

18

 

 

Д

 

О

 

Р

Е

Р

К

 

ІІІ. Станція «Дріб-товстун». Ось перед вами три дроби:

 

 Подивіться які вони товсті і незграбні. Можливо, їм потрібно займатися фізкультурою або дотримуватись дієти? Нічого не допомагає! Чи зможете ви допомогти дробам ?              / Учні скорочують дроби/

ІV. Станція «Точних обчислень».

Попрацюємо з підручником та виконаємо № 165

ІV. Підведення підсумків уроку. Заключне слово вчителя:

  1. Сформулюйте основну властивість дробу
  2. Що означає скоротити дріб
  3. Який дріб називають нескоротним

Ось і закінчився урок. Молодці, ви добре попрацювали. Сьогодні ми з вами вели розмову про дроби. Великий російський письменник Л.М.Толстой вважав, що людина схожа з дробом, знаменник кого є те, що вона думає про себе сама, а чисельник те, що про неї думають інші. Бажаю щоб чисельник вашого дробу був як найбільшим.

V. Домашнє завдання.

Параграв 8 , повторити, що називають найменшим спільним кратним.

№ 166

zip
Додано
6 жовтня 2020
Переглядів
654
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку