Урок "Службові слова. Сонорні приголосні. Іван Франко - письменник світового рівня. Казка "Фарбований Лис"

Про матеріал
Конспект уроку розроблений для учнів 2 класу з інтегрованого курсу "Українська мова.Читання" за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України"
Перегляд файлу

Тема. Службові слова. Сонорні приголосні. Іван Франко – письменник світового рівня. Казка «Фарбований Лис».

Мета: розвивати вміння виділяти службові слова  з потоку мовлення;  формувати знання про сонорні приголосні; повторити вивчені орфограми, правила вживання апострофа; формувати навички грамотного писемного мовлення; продовжити  формування навичок раціонального читання з розумінням; розвивати зв’язне мовлення,читацький інтерес, пам'ять, увагу, уяву; виховувати почуття любові до рідної мови, почуття поваги до творчості українських письменників.

Очікувані результати:

  • виділяє службові слова в реченнях;
  • виконує фонетичний розбір слова за алгоритмом;
  • складає речення зі словниковими словами, вживаючи сполучник;
  • виразно читає цілими словами уривок літературної казки, аналізує прочитане;
  • співпрацює в  парі.

Обладнання: аудіо – відеоматеріали, демонстраційні плакати з правилами, зошит «Мовний тренажер», портрет письменника,ілюстрація до казки, плакат з завданням.

Хід уроку

  1. Організація класу

1.Налаштування на урок за допомогою афірмації.

2.Ознайомлення з темою  уроку і визначення особистих завдань.

II. Основна частина.

1.Робота над уривком вірша  Віри Браславець «Як звучать букви».

а) Заповніть пропуски , допишіть останній рядок.

Ми винили рій.

б) Заповніть пропуски.

- Про що нагадує мавпа Буф? Оберіть варіант відповіді. (Про правопис апострофа)

-Коли пишеться апостроф?

2. Робота з мовним тренажером на правопис слів з апострофом с.7.

3. Рухова хвилинка з пісенькою «Словникові слова»

4. Робота в парах.

- Упорядкуйте інформацію про службові частини мови. З'єднайте частини тверджень

- Які службові частини ми вивчили?

5. Мовне дослідження тексту.

- Прочитай текст, заповни пропуски.

- Постав,якщо потрібно, коми в кружечках. Поясни свій вибір.

-Упиши в таблицю службові слова.

- Які прийменники вжито у тексті?

- Які сполучники вжито?

- Назвіть частки, які вжито у тексті.

6. Словниковий диктант.

- Запиши слова з презентації. Склади усно речення з трьома словами, уживши сполучник.

Бібліотека, театр, килим, черевики, предмет, велосипед.

8. Диктант (робота в парі, взаємоперевірка).

9.Робота з алгоритмом фонетичного розбору.

- Виконайте фонетичний розбір слова настрій.

10.Вправа «Влучність».

11. Танцювальна хвилинка.

13.Читаю , досліджую медіа, взаємодію усно й письмово.

А) Робота з інформацією.

- Прочитайте текст. Підкресліть слова про значення у світовій культурі творчості Т.Шевченка та І.Франка.

Б) Перегляд відео фрагмента.

- Що вас найбільше вразило з переглянутого?

- Якими словами ти охарактеризуєш письменника?

В) Читання чистомовки.

- Як ви розумієте вислів титанічна праця?

Г) Вправа «Фотоапарат»

- Приготуйтеся до вправи: налаштуйте свої оченята - «фотоапаратики», поблимайте і сфокусуйтесь на інформації на екрані. Після завершення відео відтворіть побачене в зошитах.

Д) Рухова хвилинка.

Е) Заповніть, пригадавши пропущене.

- Хто головний персонаж казки «Фарбований Лис»?

- Розкажіть про перші пригоди Лиса за малюнками.

- Як Микиті вдалося обдурити псів?

Є)  Вправа «Тлумачний словничок».

Дізнайтесь лексичне значення слів із тлумачного словничка, поданого в презентації.

Опускаємо на повітряних кульках спочатку  Мавпочку, а  потім Ведмежатко.

Ж) Вправа «Сорока й черепаха».

Дівчатка читають в темпі сороки, а хлопці – черепахи.

- Виправте помилки, які допустив Незнайко. Поясніть, які правила він порушив.

З) Читання уривка казки Івана Франка «Фарбований Лис».

И) Вправи  для покращення зору.

І) Завдання від Питайлика.

  • Знайди  в тексті та прочитай опис фарбованого Лиса.
  • Переглянь фрагмент мультфільму; знайди в тексті та підкресли речення про переглянуте.
  • «Озвуч» мультфільм.
  • Познач варіанти відповідей.
  • Пофантазуй. Зміни який-небудь епізод тексту й поміркуй, що могло б статися.
  1. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Ми вивчали…

Тепер я вмію...

Тепер я знаю…

Мені було цікаво…

Пісня «Барвінкова мова»

 

  • Про які цікавинки розкажете своїм рідним?

 

docx
Додано
23 березня 2021
Переглядів
658
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку