Конспект уроку
з фізичного виховання
для 3-го класу.
Тема уроку: Спортивна зупинка .
Навчальні завдання уроку:
1. Розуміти важливість виконання фізкультхвилинок.
2. Самостійно виконувати фізкультхвілинки.
Мета уроку:
1. Пояснити значення фізкультхвилинок для учнів.
2. Зацікавити учнів змаганнями на краще виконання фізкультхвилинки.
3. Навчити виконувати різні види фізкультхвилинок.
Місце проведення: спортивний зал.
Дата проведення: 8 жовтня 2015 р.
Хто проводить: Василинюк М.А.
Хід уроку
І.Підготовча частина уроку. 5 хв .
1.Знайомство (слайд 1)
Бути здоровим – висока мета
Кожного, хто у країні зроста.
Бути спортивним, красивим і дужим,
Розумним, активним і чулим до друзів.
Спорт – основа усьому на світі.
В країні спортивні усі наші діти.
Будь ласка , познайомтесь з нашою спортивною сім єю.(слайд 2 ,3)
2.Правила роботи на уроці
В житті кожної людини є свої правила .У нас є правила роботи на уроці.Для того ,щоб плідно працювати і добре мандрувати разом з Фізкультурником країною Спорту нам потрібно згадати правила роботи на уроці. (слайд 4 )
І І .Основна частина уроку. 30 хв .
1 Інформаційне повідомлення.
Більшу частину доби ви перебуваєте у положенні сидячи.При цьому кожен з вас несе велике фізичне навантаження.Навантаження всупає у протиріччя з вашим фізичним розвитком.Як наслідок – розвиток перевтоми.Тому при наявності перших ознак перевтоми необхідно виконувати фізичні вправи.
2. Повідомлення теми та завдань уроку.
- Тому сьогодні на уроці наш Фізкультурник пропонує продовжити подорож країною Спорту.Обіцяє він нас познайомити із своєю сестричкою.Вона зможе нам допомогти вирішити всі наші завдання уроку.Як звати її вам допоможе підказка (слайд 5 )
3.Мозковий штурм
Фізкультхвилинка –це…(слайд 6 )
Фізкультхвилинка - це прості та зручні для виконання фізичні вправи, які сприяють активному відпочинку тих груп м`язів і частин тіла, які втомлюються від роботи на уроці та одноманітної пози сидіння за партою.
Основні завдання (слайд 6 )
Основне завдання фізкультхвилинки –
повернути втомленій дитині працездатність, увагу, зняти м`язове і розумове напруження,
попередити порушення постави та деформацію будови тіла.
Види фізкультхвилинок (слайд 7 )
5 музичні.
4. Робота з зошитом.ст 11
Рекомендації від Фізкультурної хвилинки (слайд 8,9,10 )
1. Фізкультхвилинка складається з 5-6 вправ.
2. Послідовність виконання вправ:
потягування;
вправи для рук і тулуба;
присідання або махи ногами;
піднімання навшпиньки,
дихальні вправи
3. Під час виконання домашніх завдань фізкультхвилинки проводь через кожні
40-45 хвилин
5. Робота в групах
Об єднати учнів в 4 групи(математики,мовники,знавці природи,художники)
Кожна команда пропонує фізкультурну хвилинку на свій улюблений предмет. (слайд 10)
6. Перегляд відео «Звіробіка» та повтор фізкультурної хвилинки.
ІІІ Заключна частина 5 хв.
1. Актуальний мікрофон
Фізкультурна хвилинка потрібна для того, щоб …
2. Домашнє завдання
Придумати фізкультхвилинку.(робочий зошит ст.11)
3. Прощання
Учні стають в коло і хором промовляєм «Фізкультхвилинці ура!»