МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІКО – МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОЛЕДЖ
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
відкритого заняття
СПОРТИВНІ ПОДІІ У СВІТІ
з дисципліни: «Іноземна мова»
спеціальність:121 «Інженерія програмного забезпечення»
2018
Методична розробка з дисципліни: «Іноземна мова» за темою: «Спортивні події у світі». Підготувала Горлова Я.В. - викладач кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» Маріупольського механіко-металургійного коледжу ДВНЗ «ПДТУ» - 2018 р.
Викладено методику проведення практичного заняття, спрямованого на удосконалення лексико-граматичних навичок за темою: «Спортивні події у світі», узагальнення правил, розвиток здібностей студентів (інтелектуальних,
мовних) та закріплення лексичного та граматичного матеріалу за допомогою текстів, завдань та обговорень.
Методична розробка може бути корисною для викладачів іноземної мови закладів вищої освіти 1-2 рівнів акредитації, а також вчителів англійської мови загальноосвітніх шкіл.
План заняття.
Група ПЗ-18 Дата 21.11.2018
Дисципліна: «Іноземна мова».
Тема: «Спортивні події у світі».
Мета заняття:
Методична:
удосконалення методики активізації роботи студентів шляхом використання різноманітних форм і методів проведення заняття.
Дидактична:
-навчальна: систематизація і узагальнення знань за темою: «Future Simple Tense», «Present Continuous Tense», структура «to be going to»; вироблення навичок вживання лексичних одиниць за темою: «Спортивні події у світі»;
застосовування набутих знань на практиці; сприяння формуванню розуміння мовлення;
-розвивальна: розвиток навичок читання, говоріння, письма та аудіювання
іноземною мовою; розвиток лінгвістичної здогадки; творче сприймання і осмислення навчального матеріалу; запам’ятовування і відтворення інформації.
Виховна: формування у студентів самостійності, активності, творчої ініціативності, вміння працювати в колективі, виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, заохочення студентів вести здоровий спосіб життя.
Вид заняття: практичне
Тип заняття: комбіноване
Форми та методи проведення заняття: фронтальне усне опитування, читання та усний переклад тексту, бесіда за презентацією, виконання вправ на закріплення лексичних одиниць та граматичних структур «Future Simple Tense», «Present Continuous Tense», структури «to be going to», творче завдання, письмовий переклад з англійської мови.
Міжпредметні зв’язки:
Забезпечувані – фізична культура, історія України, всесвітня історія
Забезпечувальні – іноземна мова за професійним спрямуванням
Технічні засоби навчання: проектор, екран, ноутбук.
Методичне забезпечення: вправи на закріплення лексичного матеріалу за темою ( Додаток А), вправи на закріплення граматичного матеріалу «Future Simple Tense», «Present Continuous Tense», структури «to be going to» (Додаток Б), таблиці для роботи з лексичними одиницями (Додаток В), презентація за темою: «World’s Major Sporting Events», творче завдання (Додаток Г), завдання до аудіювання (Додаток Д), семантична мапа (Додаток Е), текст за темою (Додаток Ж) тест на визначення знавця спорту (Додаток И), творче домашнє завдання (Додаток К).
Література:
основна:
1. Карпюк О. Д. – «Англійська мова» (10-й рік навчання, рівень стандарту) : підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти, Тернопіль, Видавництво: Астон, Рік: 2018- 256с.;
допоміжна:
1. Нерсисян, М. А.; Піроженко, А. О.- «Англійська мова» (10-й рік навчання, рівень стандарту) : підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти, Тернопіль, Видавництво: Навчальна книга – Богдан, Рік: 2018
2.Плахотник В.М., Мартинова Р.Ю., Александрова Л.Г. «Підручник англійської мови для 10 класу загальноосвітньої школи», Київ, «Освіта» 2001р.
Інформаційні ресурси:
https://www.wonderslist.com/10-greatest-sport-events/
http://www.topcrop.ru/sport/samye-prestizhnye-sportivnye-sobytija-v-mire.html
https://puzkarapuz.ru/content/1952
Хід заняття.
1. Організаційна частина заняття.
1.1 Підготовка аудиторії до заняття (тема записана на дошці, на робочих столах – роздавальний матеріал до заняття).
1.2 Greeting. Привітання студентів.
T: “Good morning students. Good morning our dear guests.
Glad to see you at our English lesson. Sit down, please.”
1.3 Перевірка наявності студентів на занятті, доповідь чергового.
2. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Aim 2. 1. Повідомлення теми та мети заняття.
T: An ideal person according to the Greeks was a person
who was strong both physically and mentally. They never
admired a person who was just a good athlete, or just a good
artist or a scientist, but was not fond of sports.
Today we are going to discuss sport events in Ukraine and
in the world. We’ll revise the words concerning sport and healthy
way of life.”
Warm-up 2.2. Уведення в іншомовну атмосферу. Мовна розминка.
Активізація лексичних одиниць, вивчених на попередньому
занятті. Фронтальне опитування.
T: “Let’s practice aloud the words you learned at the previous
lesson. I’ll tell you the word in Russian or English and
you’ll translate it.”
матч |
match |
competition |
змагання |
loser |
переможений |
переможець |
winner |
gym |
спортивна зала |
stadium |
стадіон |
бути фанатом |
to be a fan |
бадмінтон |
badminton |
archery |
стрільба з лука |
атлетика |
athletics |
healthy people |
здорові люди |
командна гра |
team sport |
a skating-rink |
ковзанка |
тренуватися |
to go training |
професіонал |
a professional |
an amateur |
аматор |
figure-skating |
фігурне катання |
чемпіонат |
championship |
ride a bicycle |
їздити на велосипеді |
2.3. Формування мовної компетенції.
T: And now, one more task for you. Try to match each word and its definition.
T: A person who plays football is called a... S: Football player
T: A person who does running is called a … S: Runner
T: A person who plays hockey is called a … S: Hockey player
T: A person who plays tennis is called a … S: Tennis player
T: A person who does swimming is called a … S: Swimmer
T: A person who plays volley-ball is called a… S: Volley-ball player
T: A person who drives cars in races
is called a … S: Racer
3. Узагальнення та систематизація лексичних одиниць за темою.
3.1. Лексичні загадки.
T: Well done. Try to guess the name of a game.
T: It's a game played by two teams of eleven
players who try to kick a ball into the other
team's gate. S: Football
T: It is a game played indoors between two
teams of five players in which each team
tries to win points by throwing a ball into
the basket. S: Basketball
T: It is a game for two people or two pairs
of people who use rackets to hit a small
soft ball backwards and forwards over a net. S: Tennis
T: It is a sort of swimming under the water
using a special equipment . S: Diving
T: It is an outdoor game played by two teams
with an oval ball that you kick or carry. S: Rugby
3.2. Формування мовленнєвої компетенції при розвитку навичок діалогічного мовлення.
T: Look at the picture and try to guess the word. Now try to answer my questions:
T: Where is football played? S: Football ground/stadium
T: Where can you do swimming? S: Swimming pool
T: Where can you play tennis? S: Tennis court
T: Where can do ice-skating? S: Ice-rink
T: Where can you play basketball? S: Gymnasium
T: What do you need to play tennis? S: two rackets, a tennis ball, a net
T: What do you need to play football? S: a ball, two gates
T: What do you need to play basketball? S: two baskets, a ball
T: What do you need to play rugby? S: an oval ball, two gates
4. Основна частина заняття.
4.1. Brainstorming.
T: You know that sport plays a great role in our life. It helps us in different ways. Some people can’t live without sport. If you ask me doing my morning exercises, walking a lot and going to the gym seems important things for me. Besides, I like to play basketball, volleyball, bowling and table tennis. And what about you?
While answering my questions try to use the following phrases:
T: Now answer my question, please.
4.2. Робота за картками. (Додаток А).
4.2.1. T: Look into your cards. Find the word that doesn’t belong.
Be ready to answer in a minute.
4.2.2. T: Now try to make sentences. Match the sport and the description.
And then we’ll check them.
4.2.3. Виконання вправ. Етап закріплення розуміння вживання мовних оборотів. T: The next task is called “Go or play”.
You can see the names of different kinds of sport. You should write them into two columns – those you play and those you go. You have three minutes to do this task.
The card with the words:
Football, basketball, cycling, swimming, diving, ice-hockey, skating, tennis, table tennis, skiing, horse-riding, golf.
T: Let’s check your answers:
(Викладач разом зі студентами перевіряють завдання).
PLAY: Football, basketball, ice-hockey, tennis, table tennis, golf.
GO: Cycling, swimming, diving, skating, skiing, horse-riding.
4.2.4. Тренування студентів у вживанні лексики.
T: Look at your card. Choose the correct word in bold to complete the sentences.
T: Let’s check your answers:
(Викладач разом зі студентами перевіряють завдання).
4.2.5. Узагальнююче повторення граматичного матеріалу. Переклад речень.
(Додаток Б)
T: Look into your cards. Be ready to read and translate the sentences.
Translate into Russian:
4.2.6. Узагальнююче повторення граматичного матеріалу.
Складання речень із граматичними конструкціями «to be going to».
T: Try to make sentence using information below. Then we’ll check them.
5. Узагальнення знань студентів щодо визначних спортивних подій у світі.
5.1. Презентація «World’s Major Sporting Events». (Додаток В)
T: Hundreds of years sporting events attracted and united people all over the world. Impressions, emotions, energy attract fans and thirst of victory attracts sportsmen. Can you mention the world’s major sporting events?
Look at these titles. Give me the correct translation of them.
Now try to guess the event, listen attentively. (Студенти переглядають відеоролики та відгадують, про які спортивні події йдеться.)
5.2. Формування мовленнєвої компетенції при розвитку навичок монологічного мовлення.
T: Some of our students had a special task. They had to find the information about the sporting event and they are going to tell us about them right now.
5.3. Етап перевірки розуміння презентації та доповіді.
Відповіді на запитання.
T: Answer my questions, please:
Tell me The National Basketball Association in a short way.
What is the name of a country that organized The ICC Cricket World Cup?
What is the major international event?
What is the most widely viewed Cup competition?
Who contests in the FIFA World Cup?
What is the current format of the FIFA World Cup?
What is your favourite football player?
5.5. Вибіркова робота за презентацією. Творче завдання. (Додаток Г)
T: Let’s check how attentive you are! Try to arrange the words correctly.
6. Аудіювання.
6.1.Підготовка учнів до аудіювання, ознайомлення з ЛО, що ускладнюють розуміння тексту.
6.2. Прослуховування тексту. Listening the presentation.
6.3. Контроль розуміння. Comprehension check. (Додаток Д)
7. Контроль домашнього завдання. Check on homework
7.1. Складання семантичної карти із лексичних одиниць за темою.
T: “Your homework for today was to make up semantic map of some sport terms.
(Додаток Е)
7.2. Читання та переклад тексту. (Додаток Ж)
T: Let’s read the text.
T: Let’s translate it.
8. Підсумки заняття.
8.1. Підбиття підсумків заняття. Summarizing. Коментар відповідей студентів.
T: I’d like to say that you have shown us your knowledge in the sphere of sport.
Your marks are:...
8.2 The quiz. If the time left. (Додаток И)
8.3. Домашнє завдання. Homework. (Додаток К)
T: Write down your home task for the next lesson is to fill in the card. (Додаток I)
Choose three famous people and describe them using the prompts below;
If you could meet a famous person what question would you ask him/her?
Pick a famous person you’d like to be friends with. Why?
Додаток А
1. Golf tennis track soccer
2. Jumper cook diver chess-player
3. Stadium classroom gym skating-rink
4. Festival match contest competition
5. Prize cup medal winner
6. Hoop helmet javelin roller skaters
1. tennis a. is done in water
2. jogging b. a boat is need for it
3. swimming c. is a team sport
4. fencing d. is played by two or four with a ball
5. skiing e. can be done alone
6. skating f. wind is necessary
7. rowing g. is done on ice
8. hockey h. swords are used for it
9. sailing i. snow is necessary for it
10. boxing j. can only be done by two
Example:
GO |
PLAY |
|
|
Football, basketball, cycling, swimming, diving, ice-hockey, skating, tennis, table tennis, skiing, horse-riding, golf.
Додаток Б
My friends |
am is are
|
going to |
a football match with me. |
Tom and Bob |
play tennis on Sunday. |
||
Nick |
give up jogging. |
||
Nataly |
be a great chess-player. |
||
My mother |
speak about Olympic games to him |
||
My uncle Vlad |
finish the training in time. |
||
This old man |
find a new coach for training. |
||
I |
see a football match at the stadium. |
||
We |
win the race. |
||
They |
take part in the competition. |
||
This athlet |
show the best results in this kind of sport. |
Додаток В
World’s Major Sporting Events |
|
FIFA World Cup |
|
Olympic Games |
|
The UEFA Champions League |
|
Tour de France Cycling |
|
Wimbledon Tennis |
|
Super Bowl |
|
Cricket World Cup |
|
Rugby World Cup |
|
Formula One Racing |
|
National Basketball Association |
|
British Polo Day |
|
Додаток Г
You can use the words more than once.
Vladimir Klytchko -
David Beckham –
Yana Klochkova –
Cristiano Ronaldo -
Vasyl Virastyuk –
Serhii Bubka –
Andriy Shevchenko -
Oleksandr Usyk -
Maria Sharapova –
LeBron James -
Michael Schumacher -
Додаток Д
Foot movement | fʊtˈmuːvmənt| - рух ногою
Featherweight title ˈfeðərweɪt ˈtaɪtl | супер середня вага
Timing |ˈtaɪmɪŋ| розрахунок часу, розклад, синхронність
Siblings |ˈsɪblɪŋ| рідний брат або рідна сестра
Injury |ˈɪndʒəri| - тілесне ушкодження, забиття, рана
Chieftains |ˈtʃiːftən| керівник
Success |səkˈses| успіх
Додаток Е
|
Додаток Ж