Звичайний урок
Технологічна карта уроку
Предмет: Математика Урок № 31 Клас: 5
Тема уроку: Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа
П.І.Б учителя: Григор'єва Л.А. учитель математики Семененківського НВК Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області
Цілі уроку:
Навчальні: - ознайомити учнів з поняттям степеня з натуральним показником та термінологією(основа степеня,показник степеня,степінь) - навчитися читати і записувати вирази зі степенями; - навчитися знаходити значення виразів, що містять степінь; |
Розвивальні: - розвивати вміння здобувати інформацію з різних джерел, вміння спостерігати; - розвивати комунікативні навички та здібності учнів за допомогою колективної форми роботи на уроці; - забезпечити досягнення зазначеної мети уроку і створити на уроці умови для розвитку розумових здібностей учнів
|
Обладнання уроку:мультимедійна презентація, відеоматеріал, підручник
Тип уроку: Формування нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Степінь натурального числа, квадрат і куб натурального числа, числа у степені 1. |
Знати що таке степінь числа, квадрат і куб натурального числа, число у степені 1. |
Пояснювати, що таке: степінь натурального числа, квадрат і куб натурального числа, число у степені 1. Вміти читати і обчислювати квадрат і куб натурального числа. |
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми
|
Ф О Н Д* |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
1 |
Самовизначення до діяльності |
1 |
Вступне слово вчителя. З яким настроєм ви приєдналися до уроку? Чого б ви побажали всім нам під час уроку? Вчитель і учнібажають успіху на уроці один одному. |
Бесіда «Мікрофон» |
Ф |
Вітається з учнями, налаштовує на плідну роботу. |
Учні сприймають повідомлення від вчителя і однокласників, налаштовуються на роботу, записують в зошитах дату. |
2 |
Постановка цілей і завдань, загальна мотивація |
3 |
Постановка проблемного питання через задачу в якій у учнів недостатньо знань для короткого запису добутку однакових множників. |
Метод стимулювання й мотивації навчально пізнавальної діяльності. |
Ф |
Вчитель разом з учнями розв'язує поставлену проблему. Оголошення теми уроку. |
Разом з вчителем взначають тему і мету уроку |
3 |
Перевірка знань та навичок учнів для підготовки до нової теми |
4 |
Актуалізація опорних знань учнів. Слайд 2.
|
Метод організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності словесно демонстраційний |
Ф |
Вчитель разом з учнями розв'язує поставлену проблему.
|
Учні усно виконують завдання. |
4 |
Мотивація навчальної діяльності учнів |
4 |
Переглянути відео: |
Метод організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності демонстраційний |
Ф |
Викликає інтерес учнів, спонукає до аналізу ситуації |
Учні дізнаються поняття степеня |
5 |
Організація сприйняття та осмислення нової інформації |
9 |
Доповненя до відео матеріалу. Слайди 4,5,6,7 |
Словесно демонстраційний метод |
Ф |
Вчитель акцентує увагу на новий матеріал, який представлено на слайдах. |
Узагальнюють та роблять висновки. |
6 |
Первинна перевірка розуміння нової інформації |
4 |
Застосування набутих знань. Усні вправи на простих прикладах. Слайд 8 |
Практичне застосування знань і вмінь |
Ф І |
Залучає учнів до актуалізації знань |
Аналізують. Використовуючи свої знання дають відповіді на запитання |
7 |
Застосування нових знань |
12 |
Застосування набутих знань. Робота з підручником № 1, 2, 3, 5 (урок 31) Слайд 9. |
Практичне застосування знань і вмінь |
П |
Слідкує за виконанням завдання, розвиває вміння застосувати їх на практиці |
Навчальна робота в парах під керівництвом вчителя та поза контролем вчителя. Виконують завдання в зошитах. |
8 |
Контроль над результатами навчальної діяльності, здійснюваний вчителем і учнями, оцінка знань; |
3 |
Тестова робота. Слайд 11. |
Діагностично – коригуючий метод оцінювання, що допомагає з'ясувати причини труднощів |
І |
Коментує критерії оцінювання |
Виконують тестове завдання. Роблять висновки виконують самооцінку |
9 |
Рефлексія Підсумок уроку |
5 |
Розгадування кросворду. Слайд 12. Вчитель проговорює домашнє завдання. Урок 31. Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа. За наведеним кодом і посиланням розміщено теоретичний матеріал. Ознайомся з теоретичним матеріалом. Слайд 13 |
Словесно -демонстраційний |
Ф Г |
Організовує зворотний зв'язок |
Учні активно приймають участь у рефлексії та підведенні підсумків уроку. |