Урок ."Сторінка письменника.Тарас Шевченко."

Про матеріал
Інтегрований урок з української мови. На уроці проводиться робота над чистомовкою,розгадуванням ребусів,робота з картками, робота з тлумачним словником,слухання пісень,фізкультхвилинка,працювання в зошиті,конкурс,вікторина.
Перегляд файлу

Тема: Сторінка письменника. Тарас Шевченко.

Мета: Продовжувати ознайомлення учнів із життям і творчістю

            Т.Г.Шевченка;удосконалювати навички читання віршованих

            творів;збагачувати словниковий запас;розвивати знання учнів    

            про дієслово;формувати вміння розпізнавати дієслово в усному

             і писемному мовленні; розвивати спостережливість.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Обладнання: набір смайликів, картки для словникової роботи ,

                         тлумачний словник,мікрофон,комп'ютер,телевізор. 

                                                    Хід уроку

I.Організаційний момент

                           Ось вже дзвоник пролунав.

                           Він сигнал нам всім подав.

                           Тож і ми часу не гаймо

                           І урок розпочинаймо.

ІI.Мовленева розминка

Звукова розминка

                          Вітерець у лісі - ш-ш-ш,

                          Повзе вуж у траві – с-с-с,

                          Прилетів жук – ж-ж-ж,

                           Заспівав комарик – з-з-з.

 Робота над чистомовкою

                          Чи то лис, чи то ліс,

                          Чи то кинь, чи то кінь,

                          Чи то кит, чи то кіт,

                          Звуки плутати не слід.

Гра «Склади слово»

Завдання: з букв склади слова-дієслова

Перекликались( кликали,перекликали,лились…..)

III.Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми на уроці продовжимо ознайомлюватись із чудовим, талановитим поетом,гравером,живописцем,прозаїком,драматургом.

Розгадай ребус

Т   а   р   а   с      Ш   е   в   ч   е   н   к   о

23    1    21    1     22       29     7      3      28   7    18   15    1

 Прочитай акровірш

                          Ти мусиш нам співця назвати,

                          Адже умів лиш він один

                          Рабів німих так захищати. 

                          А хто так оспівав ,як він

                          Садок вишневий коло хати?

1.Робота з підручником

Вправа1 с 61

Прочитати.

Словникова робота

Гравер –                           майстер,що вирізує зображення на дереві,

                                           металі,камені.

 Живописець –               художник,який талановито використовує у

                                           своїй творчості художні твори.

Прозаїк –                          письменник,що пише прозою.

Драматург –                    письменник,що створює драматичні твори,

                                           Твори,призначені для вистав.

Записати їх в алфавітному порядку.

Розглянути інфографіку. Скласти 5 запитань і поставити їх одноклассникам і однокласницям.

- Що нового дізналися про Т.Шевченка?

Конкурс віршів Т.Г.Шевченка «Диктор»

Читання віршів дітьми.

Фізкультхвилинка «Ми - українці»

https://youtu.be/jTWryZ8fDww

2.Вправа 2 с 62

- Зараз ми з вами прочитаємо уривок балади «Причинна».Це романтична баллада Т.Шевченка, написана орієнтовно в 1837 році в Петербурзі. Один з ранніх творів. В основі балади вкладена легенда про чисте й світле кохання, розлуку і трагічну загибель закоханих – мотив типовий для народних пісень.

Словникова робота

Знайти тлумачення цих слів у словнику

Балада -  це лірико-епічний пісенний твір з гостро драматичним сюжетом 

Пейзаж -  це жанр в образотворчому мистецвтві, в якому об'єктом зображення є природа

Уривок- відірвана частина чого- небудь  .                                  

Прочитай назву балади

       5.гне

      9.кий

 

      2.ве

 

      1.Ре

     6.Дніпр

      8.ро

       3.та

      7.ши

 

      4.сто

 

Прослуховування пісні «Реве та стогне Дніпр широкий»

https://youtu.be/vvnIV3XxN-Y

Виразне читання уривка  вчителем.

- Що відчуваєте? Що уявляєте?

- З якою інтонацією читається уривок?

- Прочитайте тільки дієслова.

- Поясніть їхнє значення.

- Як дієслова допомагають створити настрій у читача?

Читання учнями.

Прочитати вірш спочатку повільно,чітко, а потім швидше.

- Чи вдало підібрані слова за звучанням? Чому?

(Поети добирають слова не лише за змістом, а й за звучанням. Це називають звукописом)

- Які слова допомагають уявити Дніпро живою істотою? Чому?

- Із чим автор порівнює місяць? Чому?

3.Вправа 3 с 62

Записати вірш реченнями за зразком. Порівняй уривок поезії і свій текст.

IV.Підсумок уроку

Вікторина «Біографія»

- Коли народився Т.Г.Шевченко?

- Де народився? В якому селі?

- В якій сім'ї?

- Скільки дітей було в сім'ї?

- Ким працював?

- Яка є відома збірка українського поета?

- Де похований?

- Чого вчать вірші Т.Г.Шевченка?

- Які пісні знаєте на слова Т.Шевченка? Сучасні.

Прослуховування пісні «Думи»

https://youtu.be/cIWRUtO0Afk

V. Домашнє завдання

Вправа 4 с 62

Завдання на вибір.

Оцінювання уроку за допомогою смайликів.

 

 

 

 

 

Джерело:

підручник Українська мова та читання 4 клас Інна Большакова Ігор Хворостяний

https://youtu.be/jTWryZ8fDww

https://youtu.be/vvnIV3XxN-Y

https://youtu.be/cIWRUtO0Afk

htths://mala.storinka.org.

http://doshkolenok.kiev.ua/skorogovorki/319-chystomovky-ukr-movoj.html

docx
Додано
30 березня 2023
Переглядів
374
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку