Урок Створення і ведення власного блогу

Про матеріал
Це урок узагальнення, який дає учням розвивати вміння логічно мислити, робити висновки й узагальнення, проводити дослідницько-пошукову роботу, показати практичне застосування блогів у житті; розвивати аналітичне мислення, пам’ять та увагу, розвивати культуру мовлення
Перегляд файлу

Тема. Створення і ведення власного блогу

Мета:

Навчальна:

Узагальнити, систематизувати і поглибити знання учнів з теми сприяти формуванню в них самостійної роботи з навчальною і додатковою літературою;

Розвивальна:

     розвивати вміння логічно мислити, робити висновки й узагальнення, проводити дослідницько-пошукову роботу, показати практичне застосування блогів у житті; розвивати аналітичне мислення, пам’ять та увагу, розвивати культуру мовлення;

Виховна:

· виховувати наполегливість у досягненні мети;

формувати навики зібраності, уважності, акуратності в роботі з даними, сайтом та блогом;

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: інтерактивна дошка, Internet, MS PowerPoint.

Наочне оформлення: сайти учнів, презентація до кросворду.

ХІД УРОКУ

Структура уроку

  1. Органiзацiйний етап
  2.  Повторення основних фактів, подій і явищ
  3. Узагальнення і систематизація знань засвоєння системи провідних систем
  4. Домашнє завдання.
  5. Пiдбиття пiдсумкiв уроку.

 

I. Організаційний етап

1. Привітання.

2. Перевірка присутності. Підготовка учнів до уроку.

4. Оголошення теми і формулювання учнями мети уроку.

II. Повторення основних фактів, подій і явищ

Деяким учням дається сам роб на 10 хв.

Зараз Інтернет вже є самодостатньою галуззю економіки, а веб-сайти стали повноправними представництвами фірм в Інтернеті. Сьогодні мільйони людей вранці встають і йдуть на роботу в... Інтернет. Їх офісами є веб-сайти.

  1. Що таке сайт?

Сайт – це сукупність веб-сторінок, доступних в мережі Інтернет, які об’єднанні як за змістом так і за навігацією під єдиним  доменним ім’ям

  1. Згадаємо з Вами коли був створений перший сайт?

(Перший у світі сайт info.cern.ch з'явився в 1990 році. Його створив Тім Бернерс-Лі — батько сучасного інтернету. Автор опублікував на своєму сайті опис нової технології WWW (World Wide Web), заснований на протоколі передачі даних HTTP)

  1. Які сторінки сайтів можуть бути?

Сторінки сайтів можуть бути простим статичним набором файлів або створюватися спеціальною комп'ютерною програмою на сервері

  1. Як класифікуються сайти?

По доступності серверів, по фізичному розташуванню

  1. Як класифікуються сайти по доступності серверів?

Відкриті, напіввідкриті та закриті сайти

  1. Що означає термін «відкриті» сайти?

Відкриті - всі сервіси повністю доступні для будь-яких відвідувачів і користувачів

  1. Що означає термін «напіввідкриті» сайти?

Напіввідкриті - для доступу необхідно зареєструватися (зазвичай безкоштовно)

  1. Що означає термін «закриті» сайти?

Закриті - повністю закриті службові сайти організацій (у тому числі корпоративні сайти), особисті сайти приватних осіб. Такі сайти доступні для вузького кола користувачів. Доступ новим користувачам зазвичай дається через т. н. інвайт (запрошення)

  1. Як класифікуються сайти по фізичному розташуванню?

Загальнодоступні сайти мережі Інтернет, та локальні сайти

  1. Які це локальні сайти?

Локальні сайти - доступні лише в межах локальної мережі. Це можуть бути як корпоративні сайти організацій, так і сайти приватних осіб в локальній мережі провайдера

За схемою подання інформації сайти різняться. Пропоную розглянути це питання у кросворді.

 

Кросворд

  1. Сукупність веб-сторінок, доступних в мережі Інтернет, які об’єднанні як за змістом так і за навігацією під єдиним  доменним ім’ям, називають (сайт)
  2. Веб-проект, який зазвичай складається з таких наборів сторінок:
  • про компанію
  • контакти
  • каталог продукції
  • прас - лист      називається (сайт-візитка)

3. Ресурс, який представляє найбільш широку інформацію про організацію, називається (корпоративний сайт)

4. Великий сайт, розроблений як інтернет-портал, висвітлює основні події, що відбуваються в політиці, економіці, спорті та культурі і ЗМІ, привертають велику кількість відвідувачів (до десятки тисяч щоденно), називається ( Інтернет видання)

5. Надають будь які електронні послуги( поштові, пошукові), можуть бути платними та безкоштовними, автоматично просувають сайти, називається (сервіс)

6.  Просунута домашня сторінка називається (блог)

7.   Великі тематичні проекти, які часто з’єднують безліч різних типів і видів сайтів: блоги, форуми, дошки оголошень. Над ними працюють досить велика кількість співробітників, штатних та віддалені, називається (порталом).

8.  Сайт, який створюється на короткий період для реклами довільного товару чи послуг, називається (промо-сайт)

9. Інтернет-майданчик, на якому можна придбати цікаві товари, не виходячи з дому, називається (Інтернет-магазин)

10. Сайт, який збирає постійну аудиторію для спілкування на різні теми, називається (сайт для спілкування)

11. Сайт, який може бути як самостійним так і додатковим ресурсом, відслідковує теми і питання, які цікавлять користувачів основного сайту, називається (сайт-форум)

12. Сайт з набором  постійних незмінних сторінок називають (статичний сайт)

13. Багатомільйонні спільноти людей, які практично щодня заходять на свої сторінки (профілі), щоб спілкуватися з друзями або знайомими, називаються (соціальні мережі)

14.  Невеликий сайт, який представляє інтереси якоїсь конкретної особи, називається (домашня сторінка)

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань засвоєння системи провідних с систем

В результаті ми отримали «сайт і блог учня».  На вашу думку чому такий результат? Учні ми з вами створювали сайти, у нашому випадку – домашня сторінка, додавали до нього сторінки.

  1. Що необхідно для створення сайта?
  2. Як починається реєстрація?
  3. Як ви обирали шаблон?
  4. Як до сайту  додати об’єкт?
  5. Хто є адміністратором сайту?
  6. Як додати  нову сторінку?

Переглянемо що у нас вийшло?

Перегляд сайтів учнів з коментуванням власників сайту.

Оцінювання сайта:

Учням пропонувалось створити сайт з такими сторінками (даними):

«Про себе», «Моя сім'я», «Хобі ( або ким я себе бачу в майбутньому)»

Прошу сказати:

Що для Вас було найлегшим?

Що було найважчим?

Чи Ви задоволені своєю роботою?

  1. Домашнє завдання Робота над сайтами поправимо, перевіримо…
  2. Пiдбиття пiдсумкiв уроку.

1

 

doc
Додано
12 березня 2019
Переглядів
1169
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку