Презентація "Закон збереження маси речовин під час хімічних реакцій. Схема хімічної реакції. Хімічні рівняння" призначена для вчителів хімії, які працюють у 7-х класах.
Тема уроку. Закон збереження маси речовин під час хімічних реакцій. Схема хімічної реакції. Хімічні рівняння.
Номер слайду 2
Завдання уроку – вивчити закон і на його основі навчитися складати рівняння хімічних реакцій
Номер слайду 3
Епіграф: «Пізнання промінь хай не гасне, Досліджуйте, що є прекрасне Й велике, що не знав ще світ». М.В. Ломоносов
Номер слайду 4
Проблемне питання: Чи справді відбувається зміна мас?
Номер слайду 5
Висновок З досліду видно, що маси до і після реакції не змінилися
Номер слайду 6
Основні роботи Р.Бойля Р. Бойль, прожарюючи у відкритій реторті різні метали та зважуючи їх до і після нагрівання, виявив, що маса металів збільшується. Ґрунтуючись на цих дослідах, він зробив неправильний висновок, що маса речовин у результаті хімічних реакцій змінюється
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Праці М. Ломоносова М. В. Ломоносов, на відміну від Р. Бойля, прожарював речовини не на відкритому повітрі, а в запаяних ретортах, і зважував їх до і після прожарювання. Він довів, що маса речовин до і після реакцій залишається незмінною і що під час прожарювання до металу приєднується якась частина повітря (1756 рік).
Номер слайду 9
Роботи А. Лавуазьє. Незалежно від М. Ломоносова, А. Лавуазьє в 1789 році підтвердив, що зберігаються не тільки маси речовин, але й маси кожного з елементів, що входять до складу речовин.
Номер слайду 10
Сучасне формулювання закону збереження маси.
Номер слайду 11
Проблемне питання: В чому суть хімічної реакції?
Номер слайду 12
Висновок Суть хімічних реакцій полягає у перегрупуванні атомів. Cu CuO CuCl2 Cu
Номер слайду 13
Перетворення речовин виражають хімічним рівнянням. Права частина Ліва частина 2Cu + O2
2 * 64 +32 = Коефі- 2 CuO цієнт 2* 80 CuO + 2 HCl
80 + 2 * 36,5 = CuCl2 + H2O
135 + 18 Fe + CuCl2
56 + 135 = FeCl2 + Cu
127 + 64 індекси
Номер слайду 14
Правила розстановки коефіцієнтів Розставляючи коефіцієнти, слід пам'ятати такі правила: 1. Коефіцієнт велика цифра, яка ставиться перед формулою речовини. 2. Коефіцієнт належить всім хімічним елементам, які утворюють речовину. 3. Не можна ставити коефіцієнт всередину формули відповідної речовини. 4. Під час підбору коефіцієнтів перевіряють кількість атомів кожного елемента. 5. Коефіцієнт 1, як і індекс 1, не записується. 6. Оксиген завжди зрівнюють останнім.
Номер слайду 15
Значення закону збереження маси Подальший розвиток хімії як науки Спираючись на цей закон, можна складати хімічні реакції, Проводити розрахунки Виконувати практично важливі обчислення