Урок та відеопрезентація. Тема "Формування та розвиток рухових якостей, вмінь і навичок в учнів." Модуль: баскетбол.

Розробка уроку з фізичної культури на тему "Формування та розвиток рухових якостей, вмінь і навичок в учнів." Модуль: баскетбол. З використанням інноваційних технологій, використання методів слова, наочного сприйняття та практичних методів.

БАСКЕТБОЛ

Номер слайду 2

БАСКЕТБОЛЗаймаючись баскетболом, ви станете сильними, швидкими, спритними і сміливими, виховаєте в собі влучність, вміння швидко орієнтуватися в складній обстановці.

Номер слайду 3

ЗАВДАННЯ УРОКУ: Удосконалити техніку ведення м’яча, передачі м’яча в парах на місці, в русі різними способами;закріпити техніку виконання подвійного кроку;сприяти розвитку рухових якостей засобами ігрової діяльності на уроці з баскетболу;розвивати кмітливість, спритність, швидкість та витривалість;виховувати почуття колективізму та взаємовируч­ки.

Номер слайду 4

Інструкціяпо техніці безпеки з баскетболу. Щоб уникнути травматизму на баскетбольному майданчику (спортивна зала) гравці, що грають на ньому, повинні строго дотримуватися наступних правил і рекомендацій:• прикласти максимум зусиль для гри в коректний баскетбол• не йти на навмисне зіткнення чи травмування гравця-супротивника• не штовхати гравця-супротивника в спину.• не наносити удари по руках• не доводити до ситуації, що можуть привести до травм• суворо дотримуватись правил гри по баскетболу та виконувати всі вказівки судді, щодо порушень правил• обережно поводитись з інвентарем, берегти в цілості, не трощити; гравці, які не будуть виконувати ці правила, будуть суворо покарані• виконувати правила техніки безпеки находження в спортивному залі. Гравці, що порушили дану інструкцію і дійсні правила з баскетболу, будуть суворо покарані відповідно до правил з баскетболу!!!

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Основні правила баскетболу. Гравцям можна:передавативести однією рукоюкидати в кільце. Гравцям не можна:бити суперника по руках,штовхати його,тримати руками,наступати на ноги,зустрічати ногою (і прямій, і зігнутою в коліні).

Номер слайду 7

Підготовка баскетболіста1. Фізична2. Технічна3. Тактична4. Морально- вольова

Номер слайду 8

Стійка гравця. Баскетболіст знаходиться на розставлених на ширину плечей ногах, коліна зігнуті, руки в положенні готовності до дій і знаходяться у пояса.

Номер слайду 9

Ведення м'яча. Ведення здійснюється поштовхами м'яча на майданчик пружним рухом пальців, без затримки його (але не ляпасами по м'ячу).

Номер слайду 10

Ведення м’ячаведення м’яча на місціпо прямійзі зміною напрямузі зміною рукзі зміною висоти відскоку

Номер слайду 11

Техніка володіння м'ячем. Передача-основний прийом, за допомогою якого партнери взаємодіють у грі і наближають м'яч до кошику супротивника. Передача може бути виконана різними способами, які відрізняються один від одного за вихідного положення і характеру рухів.

Номер слайду 12

Передача м’яча. Це основа успіху всіх комбінацій

Номер слайду 13

Способи передачі м’яча. Передача за спиною. Передача при введенні м’яча. Передача ударом. Передача крюком. Передача у стрибку. Передача по полу. Однією рукою знизу

Номер слайду 14

Передача м'яча відскоком від майданчика. Поштовх м'яча повинен бути сильним, а точка відскоку ближче до приймаючого м'яч і далі від передавального. Передача виконується як однієї, так і двома руками.

Номер слайду 15

Передача м'яча двома руками від грудей. Ця передача найбільш точна і надійна, її можна виконувати як стоячи на місці, так і в русі. М'яч різко виштовхується в потрібному напрямку.

Номер слайду 16

Передача м’яча від грудей

Номер слайду 17

Зустрічні ведення б/ м’яча з перешкодою (учня)

Номер слайду 18

Техніка виконання подвійного кроку

Номер слайду 19

Техніка виконання подвійного кроку.

Номер слайду 20

Розігрування м'яча. Матч починається в центрі майданчика. Суддя підкидає м'яч строго вгору між двома гравцями команд-суперниць. У той момент, коли вони стосуються м'яча (брати м'яч в руки не можна), починається відлік ігрового часу

Номер слайду 21

Основні елементи гри Особливе значення в сучасному баскетболі має боротьба під щитом.жести суддівдриблінгпередача. Підбірперехопленняблокшот

Номер слайду 22

Техніка переміщень. У процесі всієї гри баскетболіст повинен бути готовий до виконання будь-якої дії, і найчастіше несподіваного. Тому він повинен завжди перебувати в положенні готовності, яка дозволила б йому виконати необхідну завдання.

Номер слайду 23

Робота по картках з теоретичними завданнями      О    а) б) в)

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Підведення підсумків уроку. Аналіз типових помилок. Оцінювання учнів.

Шостка -2018

ТЕМА УРОКУ: Формування та розвиток рухових якостей, вмінь і навичок в  учнів.

Модуль: баскетбол.

ЗАВДАННЯ УРОКУ:

1. Удосконалити техніку ведення м’яча,  передачі м’яча в парах на місці, в русі різними способами;
  2. закріпити  техніку виконання подвійного кроку;
  3. сприяти розвитку рухових якостей засобами ігрової діяльності на уроці з баскетболу;
  4. розвивати кмітливість, спритність, швидкість та витривалість;
  5. виховувати почуття колективізму та взаємовируч­ки.

Інвентар, обладнання: баскетбольні м'ячі,  секундомір, свисток, картки з теоретичними завданнями, комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка.

1.

Шикування в  одну шеренгу, привітання. Повідомлення завдань уроку.

30 с.

Перевірити наявність та охайність спортивної форми, самопочуття учнів.

2.

Правила поведінки та техніки безпеки на уроці.

10 с.

Виконувати вправи за командою вчителя чітко й правильно.

3.

Вимірювання ЧСС за 10 с.

15 с.

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

4.

Організаційні вправи:

• повороти на місці  ліворуч, праворуч, кругом;
  • перешикування з однієї шеренги у дві та навпаки.

30 с.

5.

Ходьба.

10 с.

Дотримання дистанції, правильність виконання вправ, постави.

6.

Біг у повільному темпі:

По свистку:

• стрибнути на одній нозі угору і крикнути  «Ура!»;
  • забігти в одне з трьох колів;
  • за стрибнути на першу рейку шведської стінки.

1 хв.

Дихання рівномірне.

Зміну напрямку руху виконувати за сигналом учителя.

• на внутрішній стороні стопи, м’яч у правій руці;
  • на зовнішній стороні стопи, м’яч у лівій руці.

20 с.

Вправи на формування правильної постави. Спину тримати прямо, голову не нахиляти, дивитися вперед.

• ведення м’яча кроком лівою рукою.

1хв.20 с.

Почергово винос прямих рук з м’ячем уперед.

Не торкатися м’яча коліном.

Не торкатися м’яча ногами.

Дотримуватись дистанції.

Дотримуватись дистанції. Не хлопати по м’ячу рукою.

10.

Перешикування з однієї колони по чотири.

15 с.

Звернути увагу на дотримання інтервалів і дистанції.

11.

Загально розвивальні вправи на місці:

а) В. п. – стійка ноги нарізно, руки на поясі.

8. В. п.

б) В. п. – стійка ноги нарізно,руки до плечей.

1 – 4. Коловий рух руками уперед.

5 – 8. Теж саме назад.

в) В. п. – стійка ноги нарізно, права рука вгору.

1 – 2. Ривки руками.

3 – 4. Теж саме ліва вгору.

г)В. п. – О. с.

1. Руки вгору, праву ногу назад на носок.

2. В. п.

3 – 4. Теж саме, ліву ногу назад на носок.

д) В. п. – руки в замок.

1 – 4. Коловий рух кистями рук вперед.

є) В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.

і) В. п. – О. с.

1. Стрибком ноги нарізно, хлопок руками над головою.

2. В. п.

к) В. п. – О. с.

1. Руки вгору – вдих.

2. Руки вниз – видих.

5 хв.

Спина пряма.

Вправа виконується з максимальною амплітудою.

Загально розвивальні вправи з б/м’ячем.

а) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч в зігнутих руках перед грудьми.

1 – 2. Перекидання м’яча пальцями рук з лівої руки у праву.

б) В. п. – стійка ноги нарізно, руки в гору з м’ячем.

1 – 2. Перекидання м’яча з лівої руки на праву.

в) В. п. – ліва нога вперед, м’яч у руках.

1. Підкидання правою рукою м’яча у гору з випрямленням руки.

2.Ловіння м’яча.

г) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч у руках.

1 – 4. Рух м’ячем навколо тулуба вправо.

5 – 8. Теж саме вліво.

д) В. п. – випад лівою вперед, м’яч у руках.

1 – 4. Рух м’ячем навколо стегна.

5 – 8. Теж саме – випад правою вперед.

є) В. п. стійка ноги нарізно, на пів присядці.

1 – 4. Перекладання м’яча з руки у руку між ногами зліва (змійкою).

5 – 8. Теж саме справа.

ж) В. п. – стійка на коліні лівої ноги.

1 – 4. Ведення м’яча правою рукою.

5 – 8. Теж саме лівою рукою.

з) В. п. – ноги нарізно, нахил тулуба уперед, м’яч у руках.

1 – 4. Перекат м’яча пальцями рук зліва між ногами (змійкою).

5 – 8. Теж саме з права.

5 хв.

Спина пряма. Робота пальцями рук.

Обов’язково зловити м’яч, не сходячі з місця.

2.  Робота в парах:

Зустрічні ведення б/м’яча з перешкодою (учня).

1,5 хв.

1,5 хв.

3 хв.

Виконувати вправи у баскетбольній стійці.

Індивідуально вказати на помилки, які учні допустили, виконуючи передачу м'яча з відскоком від підлоги.

2.

Перешикування.

1 хв.

3.

1. Подвійний крок після ведення з наступним кидком у кошик – робота в колонах.
  2. Передачі  м’яча в парах у русі, обіграючи суперника з послідуючим кидком у кошик.