Урок "Таблиці множення і ділення з числом 6. Порівняння складених іменованих чисел."

Про матеріал
Учні складають табличні випадки множення числа 6 і на число 6, ділення на 6 і ділення, коли часткою є число 6. Визначають і записують прості та складені іменовані числа. Перетворюють величини, виражені в одиницях двох найменувань. Вдосконалюють обчислювальні навички.
Перегляд файлу

 

 

Тема: Таблиці множення і ділення з числом 6. Порівняння складених іменованих чисел.     

Мета: формувати компетентності:

предметну: складати табличні випадки множення числа 6 і на 6,ділення на 6 і ділення, коли часткою є число 6; визначати і записувати іменовані числа(прості та складені); перетворювати величини, виражені в одиницях двох найменувань; вдосконалювати обчислювальні навички;

спілкування державною мовою: грамотно висловлюватися українською мовою, правильно вживати в мовленні математичні терміни;

інформаційно-цифрову компетентність: усвідомлювати важливість ІКТ для ефективного розв’язування математичних завдань;

уміння вчитися впродовж життя: вдосконалювати уміння аналізувати, контролювати, виправляти, оцінювати результати своєї навчальної діяльності;

соціальну і громадянську компетентність: вдосконалювати вміння висловлювати власну думку, уміння слухати і чути інших, працювати в парі та групі.

Обладнання: таблиця Піфагора(множення і ділення), лото із записами завдань та девізу уроку.

                                                                Хід уроку

I.Організаційний момент.

Доброго ранку!

Добра і здоров’я зичимо всім!

Нам настрою гарного й розумних думок,

Щоб плідним й веселим в нас вийшов урок.

II.Мотивація навчальної діяльності.

Дорогі діти! Ви знаєте, що математика має велике значення в житті кожного з нас. Математика необхідна в магазині, в аптеці, на будівництві, на транспорті, вдома і ще в багатьох інших місцях. Наше розуміння математики та постійне бажання дізнатися більше про цей світ створили сьогодення, яке неможливо уявити без математики.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Проведемо ми його у цікавій формі, складаючи лото. Лото-це прямокутні картки, які схожі на доміно.

Кожна картка буде розділена на дві частини. На одній частині написане завдання, яке треба виконати, і початок речення. Наступну картку треба брати таку, щоб це речення продовжувалося. Коли ми виконаємо всі завдання і викладемо картки лото, на них можна буде прочитати ціле речення, яке буде нашим девізом  на кожному уроці математики.

Ну що готові?

Розпочинаймо.

III.Актуалізація опорних знань.

Вчитель прикріплює на дошці першу картку лото.

 

 

 

Учись, лічи, складай за

       Запишіть слова цифрами

Дванадцять, вісімнадцять, двадцять чотири, сорок п’ять, тридцять шість,  десять, п’ятнадцять, число п’ять збільшити у шість разів, перший множник три, другий-чотири.

 

Вчитель читає завдання, а учні записують у зошитах.

Гра «Мікрофон»

Пригадаємо таблицю множення та ділення на 5.(Діти по черзі передають мікрофон).

Математична розминка

-Що таке множення?

-Як називаються числа при множенні?

-Як знайти невідомий множник?

-Як називаються числа при діленні?

-Як називається число, яке отримуємо в результаті ділення?

Вчитель прикріплює другу картку лото, і учні читають початок речення, записаний на цих двох картках.

 

дачі, не зупиняй

         Розв’яжіть приклади

3*(14:2)                     24:3*2

5*6-13                        29-2*7

16:4:4                          (38+12):5

Учні розв’язують завдання з коментуванням.

Каліграфічна хвилинка.

Запишіть, будь ласка, рядочок числа 6.

Підкресліть цифри, які у вас вийшли найкраще.

IV.Повідомлення теми і завдань уроку.

Продовжимо вивчати табличні випадки множення одноцифрових чисел на одноцифрові. Із множенням числа 6 ми вже ознайомилися. Сьогодні наше завдання повторити, закріпити й запам’ятати ці випадки множення і ділення, а також навчитися використовувати знання таблиці під час розв’язування прикладів і задач.

V.Вивчення нового матеріалу. Пояснення. Дослідження.

Розв’яжіть задачу усно.

Кожного дня я розв’язую 6 задач. Скільки задач я розв’яжу протягом тижня?

-Якою математичною дією можна знайти відповідь на запитання?(Додаванням шістки сім разів; множенням 6 на 7).

-Назвіть результат множення.

Щоб вивчити таблицю множення на 6, потрібно спочатку її скласти. Ми вже з вами знаємо, що

1*6=6                                                                            

2*6=12

3*6=18

4*6=24

5*6=30                                                                        

Застосовуючи переставний закон множення, складаємо таблицю множення на 6.

6*1=6                                                                          

6*2=12                         

6*3=18

6*4=24

6*5=30

6*6=36

6*7=42

6*8=48

6*9=54                              

Зробимо дослідження таблиці для того, щоб краще її запам’ятати.

Закономірності

1.Кожний наступний добуток збільшується на 6.

2.Кожний попередній добуток зменшується на 6.

3.Кожне число в добутку є парним.

4.При множенні 6 на парне число, добуток закінчується тією ж цифрою, на яку множили.

Вчитель прикріплює наступну картку лото.

 

 

 

ся ні на мить.

Заміни додавання множенням і обчисли.

6+6+6

6+6+6+6+6

6+6

6+6+6+6+6+6

6+6+6+6

6+6+6+6+6+6+6+6

Один учень читає завдання й усно обчислює, а інші-перевіряють правильність виконання.

Робота в парах.

На дошці прикріплено таблиці множення і ділення з числом 6. Діти, працюючи в парах, пояснюють як утворено кожний стовпчик множення й ділення.

I стовпчик-множення числа 6;

II стовпчик-множення одноцифрового числа на 6;

III стовпчик-ділення двоцифрового числа на ряд чисел;

IV стовпчик-ділення двоцифрового числа на 6.

-Що ви особливого помітили в кожному стовпчику результатів?

Результати табличного множення та ділення потрібно пам’ятати. Для цього ви повинні багато разів робити обчислення цих добутків по-різному та знайти свій спосіб запам’ятовування.

VI.Фізкультхвилинка.

6*2=12-діти вчаться в школі.

(Стати рівненько біля парт, руки витягнути вздовж тулуба)

6*3=18-веселяться на перерві.

(Виконати танцювальні рухи)

6*4=24-хочуть набратись сили

(Руки витягнути вгору, пальчики затиснути в кулаки, згинати у ліктях і випрямляти)

6*5=30-і на урок не запізнитись.

(Руки на поясі, біг на місці)

6*6=36-учень у школі не гість.

(Помахи вказівними пальчиками правої та лівої руки)

6*7=42-кожен працює сповна.

(Вирівнятися, пострибати)

6*8=48-вчаться навіть звірі в лісі.

(Покрутитися на місці)

6*9=54-учні все зрозуміли.

(Змах руками в сторони)

6*10=60-й математику вивчають.

(Стати струнко)

Усі тихенько сідають і працювати починають.

(Сісти за парту)

VII.Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

Самостійна робота.

Вчитель прикріплює наступну картку лото.

 

 

Хто математику по

6*7+5*6

42:6+54:9

6*6-48:6

6*9-42:6

36:6+24:6

Учні самостійно обчислюють значення виразів, що містять множення і ділення з числом 6, з наступною перевіркою.

Колективна робота.

Вчитель прикріплює наступну картку лото.

 

 

 

любить, тому в на

                        Задача

Для оздоблення ляльки-мотанки потрібно 6 см тасьми з українським візерунком. Оленка виготовила 8, а Ганнуся-7 таких мотанок.  Скільки сантиметрів тасьми використали дівчатка?

Вчитель аналізує задачу, потім учні за чергою коментують розв’язання задачі діями.

-Прочитайте текст задачі.

-Яке запитання має задача?

-Якою останньою дією ми маємо дати відповідь на запитання?

-Розгляньте схему задачі.

-Скільки дій маєте ви виконати для знаходження відповіді на запитання?

 

 

 

   +

 

 *      *

 

VIII. Закріплення знань. Формування умінь та навичок. Розвиток умінь і способів розв’язування математичних завдань.

Ознайомлення з поняттям простого і складеного іменованих чисел.

Прості іменовані числа представлені 1 числом та 1 одиницею вимірювання.

Наприклад: 2м, 15кг, 8см, 12грн, 4дм.

Складені іменовані числа представлені 2 числами та 2 одиницями вимірювання.

Наприклад: 2м 25см, 8см 8 мм, 3кг 200г, 5грн 50коп.

-Діти, поясніть, чому 6см-просте іменоване число, а 8дм 6см-складене іменоване.

Індивідуальна робота.

-Наведіть по 2 зразки простих та складених іменованих чисел.

Робота в групах.

Закріплення понять простого і складеного іменованих чисел.

Вчитель прикріплює на дошку ще одну картку лото.

 

 

вчанні пощастить.

Запишіть в одному рядку прості іменовані числа, а в іншому-складені.

7м, 2год 30хв, 2дм, 8дм 4см, 23л, 10кг, 25см, 2грн 50коп, 9мм, 4кг 100г, 2доби 3год, 4м 25см, 12кг, 89м, 2т 5 ц, 100кг, 6ц.

Порівняння складених іменованих чисел.

1дм 8см 1дм 6см

1м 2дм 12дм

2доби  3год 30хв

3дм 4см 43см

57мм 3см 7мм

Учні, працюючи в групах, виконують завдання.

Робота з геометричним матеріалом.

Вимірювання і порівнювання довжин відрізка.

Колективна робота.

Розв’яжіть задачу.

На скільки сантиметрів і в скільки разів довжина відрізка АВ менша за довжину відрізка CD?

А                        В

C                                                                      D

-Можемо ми зразу дати відповідь на запитання?

-Яка довжина відрізка АВ?

-Яка довжина відрізка CD?

-Якою дією ми можемо дізнатися на скільки сантиметрів відрізок АВ менший, ніж відрізок CD?

-Як знайти в скільки разів довжина відрізка АВ менша за довжину відрізка CD?

Проаналізувавши задачу, учні записують її розв’язок у зошити.

IX.Підсумок уроку.

На сьогоднішньому уроці ми виконували багато різноманітних завдань. Завдання уроку виконали і склали лото. Давайте прочитаємо речення, яке ми виклали на картках лото.

Учись, лічи, складай задачі,

Не зупиняйся ні на мить.

Хто математику полюбить,

Тому в навчанні пощастить.

Рефлексія.

-Який настрій у вас?

-Ви працювали гарно на уроці?

-Я б хотіла, щоб кожен оцінив себе

Я працював на повну силу.

Я працював гарно, але можу ще краще.

Я намагався працювати краще.

Я зовсім не працював.

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 листопада 2023
Переглядів
476
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку