Урок технології "Ліплення звірят з пластиліну"

Про матеріал
Урок технологіїї "Ліплення звірят із пластиліну" удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння визначати форму і пластику окремих частин тіла тварин і відтворювати їхні образи в ліпленні, розвивати образне мислення, уяву, фантазію, гнучкість та вправність руки.
Перегляд файлу

 

Урок технології

Тема: Ліплення з пластиліну звірят.

Мета: удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння визначати форму і пластику окремих частин тіла тварин і відтворювати їхні образи в ліпленні, розвивати образне мислення, уяву, фантазію, гнучкість та вправність руки.

Обладнання: таблиці із зображенням та послідовністю ліплення тварин, ілюстрації, іграшкові тварини.

Хід уроку

І. Організація класу.

-  Продзвенів уже дзвінок, починається урок.

Все у вас уже на місці? Залишилось тільки сісти!

Сядьте, дітки, всі гарненько, руки покладіть рівненько.

Голову вище підніміть, плечі свої розведіть,

Всі на мене подивіться, і приємно посміхніться!

1. Бесіда.

- Діти, сьогодні ми проведемо уявну екскурсію до зоопарку та познайомимося із його мешканцями.

2. Відгадування загадок.

Колобка я з’їла, до вовчика у хату сіла.

Вовкові сестричка, а звуть мене … (лисичка).

  • Покажіть, як ходить лисичка (діти імітують лисичку).

Хижий звір у хащах спить, як зареве, як заричить!

Листя осипається з дерев. Хто ж це? Відгадали?...(лев).

  • Зобразіть цього хижого звіра.

Я шукаю мед, малину, рибку сам собі ловлю,

Влітку й миті не спочину, а зайде зима, то сплю. (ведмідь)

  • Діти, покажіть, як ходить ведмідь.

3. Гра «Підбери малюнок до відгадки».

Вчитель показує малюнок, а діти вибирають.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, ви бували у зоопарку? Так, ви бачили звірів, які там живуть. Іграшки, які ви принесли сьогодні на урок, допоможуть вам виліпити з пластиліну улюблену тваринку.

ІІІ. Робота над темою уроку.

  1. Бесіда.
  • Розглянемо, наприклад, іграшкову лисичку. У неї мала голова, загострена до носа, тулуб видовженої форми, довгий хвіст, короткі тонкі лапки.

Діти розказують віршики про улюблених тварин.

Гостроносенька, хвостата, ця тваринка рудувата.

Хутро в неї гарне, пишне, особливо, хвіст, розкішний.

На зайців вона полює, бідолашних нюхом чує!

Мишу й птаха може з’їсти, може і в курник залізти!

Полюбляє і  рослини : ягоди, плоди, насіння.

Взимку їй також не спиться, ой, і хитра ж ця лисиця!

  • А яка лисичка за характером?
  • Назвіть відомі вам казки про лисичку-сестричку.
  1. Перегляд демонстраційного матеріалу.

Обговорення особливостей будови тіла різних тварин.

  1. Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,вгору трішки подивись.

Руки склали, як вітряк, і покрутимося так.

Вище руки підійміть  і спокійно опустіть.

Потім дружно всі сідаймо і до праці приступаймо!

  1. Послідовність ліплення вчителем й учнями лисички (колективна робота).
  • Для ліплення лисички потрібно поділити пластилін на 4 частини. З найбільшого шматочка зліпити тулуб. Із другого – голову, витягнувши мордочку і зробивши вушка.

Третю частину поділити на 4 однакових шматочки – це будуть лапки. З останнього шматочка пластиліну зліпіть хвіст. Частинки з’єднайте. Так само можна виліпити й іншу тваринку.

ІV. Самостійна робота учнів.

V. Фізкультхвилинка.

- Сірий котик міцно спав (імітація дії),

Навіть пісню не співав.

Та нарешті пробудився (вправи для шиї),

І довкола обдивився.

Став смачненько потягатись (потягування),

І чистенько умиватись ( масаж дрібних м’язів обличчя).

VІ. Перегляд та виставка дитячих робіт.

VІІ. Підсумок уроку.

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 лютого 2023
Переглядів
1690
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку