Урок "Технологія проєктування власного стилю"

Про матеріал
Урок з трудового навчання для учнів 9 класу на тему: "Технологія проєктування власного стилю"
Перегляд файлу

 

Урок 31. Технологія проєктування власного стилю.

Цілі:

  • навчальна: забезпечити здобуття знань про свій власний стиль в одязі , формувати уміння та навички обирати власний стиль.
  • розвивальна: сприяти розвитку творчості у проєктуванні власного стилю;
  • виховна: виховувати в учнів бережне ставлення до власного гардеробу.

Тип уроку: урок засвоєння знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Хід дистанційного уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя. Дуже часто ми чуємо вислів: «По одягу зустрічають, по розуму проводжають», наскільки це так, ми дізнаємося на сьогоднішньому уроці.

Як свідчать психологічні дослідження, у 85 випадках зі 100 люди після першого знайомства створюють для себе образ людини на основі її зовнішнього вигляду. Змінити перше враження згодом важко. Отже, навіть найрозумнішій, найдобрішій, товариській і доброзичливій людині, унікальному фахівцю, врешті, навіть генію, необхідно бути уважним до свого вигляду, якщо він хоче налагодити гарні стосунки з оточуючими.

 

IІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості демонстрації екрану google meet)

Кажуть, що в людині все має бути прекрасне: і обличчя, і одяг, і душа, і думки.  Одяг має різноманітні функції: фізично і психологічно захищає людину, допомагає самоствердитись, свідчить про соціальний статус, приналежність до певної національної та релігійної групи. Своїм одягом людина заявляє, що вона «своя» в цій групі. Жодного сумніву, що одяг має комунікативну функцію. Вибираючи одяг, потрібно враховувати не тільки індивідуальні особливості та уподобання, а й певні норми і правила, які існують в суспільстві. Бути обізнаним у цих питаннях, розумітися на  створенні власного стилю в одязі вкрай необхідно.

Часто ми не знаємо та навіть і не задумуємося, який одяг підходить найкраще для нас, нашого віку й особливостей фігури в тій чи іншій ситуації. Будемо разом знаходити відповідь на це.

Мистецтво стилю в одязі. Це, перш за все, мистецтво самовираження, вияв через одяг власного (а не чужого!) світосприймання, цінностей, інтересів тощо.

Стильна людина має вишуканий смак, глибоке відчуття краси, гармонії, власної гідності. Така людина викликає повагу й захоплення, адже вона неповторна й самодостатня! їй не потрібно копіювати когось. Вона вміє органічно вписувати модні тенденції у свій образ.

Але не потрібно плутати стиль із модою!

До речі

Поняття «стиль» і «мода» чітко розмежувала Коко Шанель: мода минає — стиль залишається. Мода — це те, що виходить із моди.

А ось по-справжньому стильна людина часто сама є законодавцем моди. Таких людей називають «іконою стилю». І ми захоплюємося образом таких людей!

Стиль — це сукупність ознак і виразних засобів в одязі, що разом створюють певний образ.

Стиль відображає своєрідність в одязі через його композиційне рішення, гармонійне поєднання костюма: силует, матеріал, крій, колірне рішення, види оздоблення, аксесуари, взуття тощо.

Знання про стиль в одязі, його складові та види допоможуть знайти тобі свій незрівнянний стиль або навіть створити щось абсолютно нове.

Найпоширенішими стилями одягу є класичний, романтичний, спортивний, фольклорний*.

Одяг у класичному стилі об’єднує в собі все найкраще, що було придумано у світі моди. Він не підвладний капризам моди. Строгість, стриманість і елегантність - основні риси цього стилю.

Класичний стиль одягу характеризується лаконічністю крою, відсутністю зайвих деталей. Відмінності в різному одязі класичного стилю стосуються в основному зміни тканин, кольорів, вдосконалення моделей, які вже перевірено часом.

Цього року ви закінчуєте основну школу. Незабаром випускний, і ви, мабуть, уже задумувались над тим, що одягнути на цю урочисту подію?

Цього дня вам вручатимуть свідоцтва - документи про здобуття неповної середньої освіти, необхідні вам для подальшого навчання та здобуття професії. На цій урочистості пасуватиме класичний стиль одягу. В одязі класичного стилю також можна піти на інші урочисті події, а також на виставку, співбесіду, ділову зустріч тощо.

Втім, класичний одяг не можна вважати універсальним. Не будете ж ви працювати у майстерні, займатися спортом чи туризмом у класичному костюмі? Ви вже добре знаєте, що в шкільній майстерні та на виробництві працюють у робочому одязі, а займатися фізичною культурою необхідно в спортивній формі. Інші заняття ви відвідуєте в шкільній формі, яка для вас є повсякденною. Для працівників деяких галузей, служб і професій, наприклад, військовослужбовців, залізничників, медичних працівників, пілотів, пожежників, поліцейських, працівників аварійних та дорожніх служб повсякденним одягом є спеціальна форма. За формою їх легко розпізнати серед інших людей

Спортивний стиль створено на основі одягу для професійного спорту та уніформи. Асортимент виробів цього стилю включає куртки, жакети, штани різної форми, майки, кепки. У спортивному стилі використовуються різноманітні кольори і тканини (спортивний трикотаж, бавовна, замша, перфорована шкіра, джинсові тканини) та їхні поєднання.

Характерним для спортивного стилю є використання емблем, блискавок, заклепок, гачків, кнопок.

Дизайнери одягу, модельєри рекомендують вибирати спортивний одяг яскравих насичених кольорів і відтінків. Це може бути синій, зелений, жовтий, червоний, помаранчевий або неоновий кольори. Особливо актуальні моделі, які гармонійно поєднують два чи три кольори.

Спортивний стиль одягу вирізняється ошатністю і комфортом. Але, незважаючи на багато переваг спортивного стилю, для свят чи відвідування театру такий одяг не підходить. На допомогу може прийти романтичний стиль одягу

Романтичний стиль одягу вирізняється нарядністю, підкреслює мрійливість, творчу, поетичну, художню натуру людини. Для створення романтичного образу використовуються легкі, ніжні, приємні на дотик тканини. Одяг цього стилю призначений не для повсякденності. У такому одязі, звичайно, недоречно відвідувати стадіон або йти в похід. Його можна одягнути на творчий вечір, концерт, танцювальний конкурс, бал, весілля та інші свята.

На свята також може бути доречним одягнути одяг в етнічному стилі.

Традиційний український костюм є прикладом довершеного стилю в одязі. Наші пращури створили вічний шедевр, який гіпнотизує своїми природними матеріалами, формами, знаками й символами, неперевершеною, глибинною красою візерунків і колориту, доцільністю елементів одягу, композиційною збалансованістю.

Етнічний одяг, національний костюм із покоління в покоління передають традиції, звичаї та інші духовні цінності народу, поєднують минуле, сьогодення і майбутнє.

Є деякі рекомендації, що допомагають вибрати власний стиль.

1. Одяг повинен відповідати призначенню та порі року.

2. В одязі бажано дотримуватися єдності стилю.

3. Одяг повинен мати колірну гармонію.

4. Для людей різного віку одяг повинен мати відмінності.

5. Одяг має відповідати особливостям фігури.

Навіть найкрасивіший одяг, якщо його вдягнути не за призначенням, може створювати незручності та викликати подив у людей. Адже не будете ж ви одягати домашній халат для занять спортом, а влітку носити зимові речі?!

Бажано, щоби різний одяг, який ви одягаєте, був у одному стилі. Негарно, коли, наприклад, штани робочі, а сорочка має святкове оздоблення.

Краще, коли в одязі поєднується не більше трьох кольорів, які гармонійно доповнюють один одного і пасують саме вам. У таких випадках кажуть, що одяг до лиця.

Один і той же одяг може дуже пасувати молодій дівчині чи хлопцю, але на літніх людях виглядатиме дивно.

А чи знаєте ви, що в певному одязі одна і та ж людина може здаватися вищою, худішою або повнішою? Подовжує силует одяг із тканин у вертикальну смужку. Якщо ж людина носить одяг у горизонтальну смужку чи одягає широкі речі, то вона виглядає повнішою.

Корисними також будуть такі поради.

Піджак не повинен бути довгим. Його нижній ґудзик завжди має бути розстебнутий. Це — важливе правило етикету, і тут не існує винятків. Підбирати піджак потрібно за розміром. Занадто вузький сковуватиме рухи і натягуватиме ґудзики, а широкий звисатиме і матиме зайві брижі.

Рукав піджака не повинен закривати вашу долоню і має доходити до початку великого пальця. Манжети сорочки мають виступати приблизно на півтора сантиметра і прикривати руки до кистей.

 

ІV. Узагальнення і систематизація знань.

Про які стилі йдеться:

  1. Елегантні костюми, маленька чорна сукня, спідниця – «олівець» і вишуканий жакет роблять цей стиль вічним. Стиль справжньої леді. (Класичний)
  2. «Продовження» класики. Зручний стиль для підкорення вершин бізнесу. (Діловий)
  3. Стиль принцеси, яка мріє зустріти свого принца: легкі сукні світлих ніжних відтінків, прозорі шалі, шовкові печатки, мереживо, стрічки та вишукані прикраси.  (Романтичний)
  4. Найголовнвше – зручність і комфорт! При цьому наявність тренувальних штанів, футболок і кросівок зовсім не означає, що їхній власник захоплюється спортом.  (Спортивний)
  5. Цей стиль прийшов із Дикого Заходу: чоботи з бахромою, джинси, капелюхи, замшеві безрукавки й короткі спідниці. (Кантрі)
  6. Стиль з’явився в 60-і роки. Це переважно стиль для подорожей, який запозичує елементи тропічної військової уніформи. Характерною особливістю є всі відтінки пісочного кольору в одязі і безліч накладних кишень. Знаковим атрибутом є світлий капелюх з невеликими полями.(Сафарі)
  7. Стиль відрізняється зручністю. Одяг стилізований під національні костюми. Ідея стилю полягає в тому, щоб не повністю копіювати національні вбрання, а лише запозичувати певні елементи, включаючи їх у сучасні моделі. Широко використовується в’язка, плетіння, клаптева техніка, аплікації і різноманітна вишивка.(Фолк-стиль, фольклорний)

V. Підбиття підсумків уроку

VI. Домашнє завдання

ØПроаналізувати відповідність вашого гардеробу  вашим внутрішнім відчуттям;

ØСпроєктуйте свій власний стиль з урахуванням свого внутрішнього “Я” ;

ØПредставте роботу у вигляді фотографій тих образів, які вам імпонують (своїх або з Інтернету);

VІIІ. Оцінювання роботи учнів

 

 

docx
Додано
16 червня 2022
Переглядів
1990
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку