Урок - основна форма, в якій поєднується виховна і пізнавальна діяльність дітей з особливими освітніми потребами. Специфіка уроку, зумовлена особливостями пізнавальної діяльності дітей і завданнями корекційно - виховної роботи.
ТЕМА: Барви осіннього лісу. Ліс восени. О. Олесь. Скоромовка.
М. Левицький. Мурашки думають про зиму.
МЕТА: поглибити уявлення школярів про зміни в природі; удосконалювати
вміння читати; зіставляти зміст створених словом картин із картинами
природи в навколишньому середовищі.
ОБЛАДНАННЯ: малюнки із зображенням осені, муравлика,
загадки.
ХІД УРОКУ:
ець, ець, ець – подув сильний вітерець;
ає, ає, ає – листя облітає;
го, го, го – ми збираємо його;
ас, ас, ас – принесемо в клас.
2.Вправи на удосконалення читацьких навичок.
Запис на дошці.
Осінь настала, сум на душі.
Землю полощуть холодні дощі.
Вимовте слово дощі , полощуть.
3.Повідомлення теми уроку.
Відгадайте загадки.
Влітку носить сіру шубу,
Взимку білого кожуха.
Має з тріщиною губу,
Косі очі й довгі вуха.
( Заєць )
Вона руденька, ще й хитренька,
Не велика й не маленька.
Вона – вовчику сестричка,
А зовуть її … ( лисичка ).
- Де живуть ці звірі ?
- А яка зараз пора року?
Ось сьогодні ми ознайомимося з творами про те, як осінь хазяйнує в лісі.
4.Робота над віршем О. Олеся "Ліс восени".
запитання, чи сподобався їм вірш.
незнайомих слів та виразів.
Слухання музичного запису про осінь.
- Як ви гадаєте скільки картинок можна намалювати до цього вірша?
Шпак
Липа
Заєць
Кущ
Сорока
Лис
ними під час екскурсії в осінній парк.)
осінь у лісі.
1