Урок : Еврика 4 клас.
Тема:
Нумерація багатоцифрових чисел. Множина. Способи завдання множини. Види понять: загальні, конкретні та одиничні. Формулювання суперечностей: ЯКЩО, ТО, АЛЕ. Розв’язування винахідницьких задач. Завдання на кмітливість.
Мета:
Вчити: Читати багатоцифрові круглі числа; виконувати дії з багатоцифровими числами; задавати множину різними способами: розв’язувати логічні та винахідницькі задачі; працювати з картою.
Розвивати: обчислювальні навички; логічне мислення; пізнавальний інтерес;
навички самооцінки;пам’ять, увагу, навички роботи в парі; творче
мислення; фантазію
Виховувати: активність; віру в свої сили; повагу до думки іншого; уміння
вислухати, працювати в колективі; уміння радіти успіхам інших.
Хід уроку
І Організація класу.
Вітання гостям.
У вас вдома буває свято? Чим воно відрізняється від звичайного домашнього чаєпиття? Гості. Отже у нас х вами теж свято?
Привітаємо гостей.
Пісня «Зеленеє жито»
Станьте діти всі рівненько,
посміхніться всім гарненько.
До уроку, в добрий час
Шлях до успіху у нас!
Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати наш шлях до успіху, ідучи сходинками успіху. Коли людина щось дуже гарно вміє про неї говорять – зірочка. Ви в мене теж зірочки. Отже, доведіть це, отримуйте зірочки за правильні відповіді)
ІІ Мотиваційний етап.
1. Тема уроку ( читають з дошки) Ключові слова теми.
Для чого ми повинні вивчати цю тему?
Що потрібно для того, щоб досягти мети?( поставити цілі).
Давайте, виходячи з теми сформуємо цілі уроку. А які це цілі? ( короткострокові)
Чому ви так вважаєте?
2.
ІІІ. Етап постановки проблеми.
Ми повинні пройти сторінками уроку.
Постановка цілей уроку. ( Якщо впорались – піднімаємось по сходинкам успіху)
( на дошці коротко, ключовими словами)
Вчитись : читати багатоцифрові числа, задавати множину,розв’язувати задачі
Розвивати:
Виховувати.
ІV. Етап розвитку і дослідження проблеми.
1. Сторінка «Твої відкриття. Математика.»
1) Робота з нумераційною таблицею.
- Читання за диктором. Відтвори з пам’яті.
- Встав пропущені слова ( на партах лежать слова – назви чисел)
Останнє слово – мільйон.
А, доречі, як з’явилось слово «Мільйон»?
2) Хвилинка Знайка.
- читаємо текст за диктором. 1 частина. – на карті Італія, Китай.
- Завдання визначення року відкриття.
( пара учнів біля дошки, 1 ряд – 1 дія, 2 ряд – 2 дія3 ряд – 3 дія, 4 ряд – 4 дія)
3) Гра «Склади число» Робота в парі ( біля дошки 2 учні)
Даю 1 хвилину.
А 1 хвилина це що? (одиниця вимірювання часу.) Розкажемо як ставитись до часу.
Фізхвилинка «Годинники»
V. Практичні вправи.
1. Сторінка 2 – «Твої відкриття. Логіка.»
1) Що ти знаєш про множину? ( презентація)
2) Перегляд відео фрагмента про Італію. Подорож по карті до Італії.
Задання множини об’єктів Італії.
А на чому можна подорожувати до Італії? ( відео) Італія країна спортсменів. Уявіть, що ми побували на авторалі в Італії і повинні розказати про результати змагань. Перед вами учасники змагань які закодували свої результати. Допоможіть мені .
3) Розв’язання задачі табличним методом.
( 2 учні – біля дошки)
4) Так на чому ми подорожували по Італії? А автомобіль це яке поняття? (загальне) Доведіть прикладами.
5) Ось ми і перебрались на сторінку Винахідництва.
Розвя’зування винахідницької задачі.
V. Підведення підсумків.
Чи досягли ми поставлених цілей? Що про це свідчить? Ми на вершині нашої сходинки.
Зорепад ( хто одержав 1 зірочку? 2? 3?....)
Це означає що ми досягли своїх цілей, досягли успіху.
Як кожен з вас думає про себе?
Діти, а ким ви себе вважаєте? Ви хто? ( одним словом.)
Я – українець. А всі ми хто?
А що допомогло вам досягти успіху? ( ми працювали разом.
Так і в державі. Наша країна буде успішною якщо ми будемо вважати себе одним цілим.
Пісня «Україна це Я…»