Урок Тема: «Односкладні речення.Узагальнення та систематизація знань «

Про матеріал
Авторська розробка уроку української мови 8 клас.Тема :Односкладні речення.Узагальнення та систематизація знань
Перегляд файлу

Авторська розробка уроку української мови

8 клас

Тема: Односкладні речення. Узагальнення та систематизація знань Тип уроку: Урок узагальнення й систематизації знань.

Мета уроку

Навчальна:

-   узагальнити знання учнів про види односкладних речень;

-   удосконалити вміння розрізняти означено-особові,неозначено-особові, узагальнено-особові, безособові та називні речення; - формувати навички синтаксичного аналізу.

Розвивальна:

-   розвивати логічне мислення та мовленнєву компетентність;

-   формувати вміння аналізувати мовні явища, порівнювати йузагальнювати.

Виховна:

-   виховувати культуру мовлення;

-   формувати повагу до української мови як державної.

Обладнання:

Підручник, таблиця «Види односкладних речень»,

картки із завданнями, мультимедійна презентація.

Хід уроку

I.    Організаційний момент (1–2 хв)

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.

Психологічне налаштування на роботу.

II.  Актуалізація опорних знань (5 хв)Бесіда:

-   Що таке односкладне речення?

-   Чим воно відрізняється від двоскладного?

-   Які види односкладних речень ви знаєте?

III.    Мотивація навчальної діяльності (3 хв)

Запис на дошці:

Люблю осінь.

У двері постукали.

Сутеніє.

Вечір.

Проблемне питання:

Чим відрізняються ці речення?

Чому в них відсутній один із головних членів?

IV.    Узагальнення теоретичного матеріалу (10 хв)Види односкладних речень:

Означено-особові — дія виконується конкретною особою.

Неозначено-особові — виконавець дії не названий.

Узагальнено-особові — дія стосується будь-кого.

Безособові — дія або стан без виконавця.

Називні — називають предмет або явище.

V.      Практична робота (15 хв)

1.    Робота в групах.

Визначити вид односкладного речення:

Світає.

Іду до школи.

У класі прибрали.

Морозно.

Весна.

2.    Синтаксичний аналіз одного речення (за вибором).

VI.                Творче завдання (5 хв)Скласти мінітекст (4–5 речень), використовуючи різні види односкладних речень.

VII.              Рефлексія (3 хв)Метод «Мікрофон»: - Який вид речень був найскладнішим?

- Що потрібно повторити?

VIII. Домашнє завдання

Повторити правила.

Виконати вправу з підручника.

Скласти 6 односкладних речень різних видів.

Очікувані результати:

Учні розрізняють види односкладних речень, визначають граматичну основу, виконують синтаксичний аналіз, використовують односкладні речення у власному мовленні.

pdf
Додано
1 березня
Переглядів
52
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку