Тема : Ознайомлення з життям і творчістю Наталії Забіли. Забавлянки«ладки, ладоньки, ладусі…», «ой чуки-чуки…»
Мета : Формування предметних компетентностей: Ознайомити учнів із життєвими і творчим шляхом Наталії Забіли; активізувати знання про забавлянки ; формувати вміння читати виразно твори малих жанрів, аналізувати їх, розвивати мислення,кмітливість , зв'язне мовлення учнів; збагачувати лексичний запас учнів, виховувати любов до рідного слова; формування ключових компетентностей : уміння вчитися; удосконалювати вміння приймати мету,яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; комунікативної :удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в колективі, будуючи відповідним чином свої висловлювання ;
Інформаційної :формувати вміння здобувати з підручника необхідну інформацію;
Соціальної : розвивати здатність вербально оцінювати своїх однокласників;
Загальнокультурної : вчити дотримання норм мовленнєвої культури , правил поведінки на уроці.
Тип уроку : урок набуття нових знань.
Основні терміни і поняття : жанри, усна народна творчість, авторські вірші ,
забавлянки.
Міжпредметні зв'язки : природознавство, музичне мистецтво.
Обладнання : портрет Н.Забіли, сигнальні картки, оцінні палички.
Учитель поч. класів : Вікторія Василівна Жуковська
Первомайська ЗОШ І – ІІІ ст. № 4
Урок : читання
Тема : Ознайомлення з життям і творчістю Наталії Забіли. Забавлянки «ладки, ладоньки, ладусі…», «ой чуки-чуки…»
Мета : Формування предметних компетентностей : Ознайомити учнів із життєвими і творчим шляхом Наталії Забіли; активізувати знання про забавлянки ; формувати вміння читати виразно твори малих жанрів, аналізувати їх, розвивати мислення,кмітливість , зв’язне мовлення учнів; збагачувати лексичний запас учнів, виховувати любов до рідного слова; формування ключових компетентностей : уміння вчитися; удосконалювати вміння приймати мету,яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; комунікативної :удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в колективі, будуючи відповідним чином свої висловлювання ;
Інформаційної :формувати вміння здобувати з підручника необхідну інформацію;
Соціальної : розвивати здатність вербально оцінювати своїх однокласників;
Загальнокультурної : вчити дотримання норм мовленнєвої культури , правил поведінки на уроці.
Тип уроку : урок набуття нових знань.
Основні терміни і поняття : жанри, усна народна творчість, авторські вірші ,
забавлянки.
Міжпредметні зв’язки : природознавство, музичне мистецтво.
Обладнання : портрет Н.Забіли, сигнальні картки, оцінні палички.
Хід уроку :
І – вступна частина
Пролунав для нас дзвінок –
Починається урок!
Працюватимем старанно ,
Щоб почути у кінці ,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці !
Поглянте які настанови він нам пропонує :
-Будемо дотримуватись цих настанов.
-Який у нас урок?
-Що повинно бути на краю парти?(підручник, щоденник, сигнальні картки)
-На уроці ми будемо поповнювати свої банківські вклади. Максимум що ви можете отримати і вкласти в банк – це зарплатня за рік, тобто 12 платежів .
2. Актуалізація опорних знань.
2.1. План уроку .
- за яким планом ми будемо тпрацювати ?
3. Ребус
Яке слово заховане?
7`Я сім`я 1б.
40а сорока 1б.
3.Вправа «Звуконаслідування»
Відтворіть звуки природи із життя
4. Перевірка домашнього завдання.
-Послухайте і скажіть , що я вам зачитала ?
Бігли коні під мостами
З золотими копитами.
Дзень , брязь – вийшов князь.
-Що це?
Лічилка – це короткий вірш, який допомогає під час гри визначити чергу учасників.
-В якій темі ми знайомились з лічилками ? (малі жанри) розділ9 Усна народна творчість)
-Що таке жанр?
Жанр – різновид твору.
-Яку тему ми почали вивчати? ( авторські вірші)
-Хто такий автор ?
Автор – це людина , яка пише твір.
-Які вірші звуться авторськими ?
Авторські вірші – вірші, які маюсть автора.
-Хто є автором вірша «Ліс»? (М.Підгірянка)
-Нагадайте коротко про неї.
-Другий пункт план.
Слухання.
-Зачитайте виразно вірш «Ліс».
-Які дерева названі у вірші? (дуби, берези, буки).
Ми познайомились ще з одним віршем «Прийшла осінь».
Але ви творчо підійшли до теми осені і написали свої вірші.
ІІ основана частина.
1.Оголошення теми і мети уроку.
-На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомство з авторськими віршами.
Тема уроку : творчість Н.Забіли «Ладки, ладоньки, ладусі…», «Ой чуки-чуки …»,
«Дощ іде…»
2. Вправа на увагу
-Де ваш носик?
-Де права рука?
-Де вушка?
3. Робота з підручником
-Хто така Наталя Забіла ?
-Доповідь, прочитавши довідку від жар-птиці с.23.
-Як розмовляє з маленьками читачами письменниця?
-Що випромінюють її вірші ?
-Ми прочитаємо її забавлянки.
Що таке забавлянки?
Забавлянки – це пісні, які співають дитині дорослі, коли бавлять її.
4. Етап первинного сприймання твору.
5. Перевірка емоційного сприймання.
-Ви послухали забавлянку.
-Чи розумієте ви такі слова як :
Ладки, ладоньки, ладусі – долоні рук.
Оладки – невеличкі, ладусі – долоні рук.
-Прочитайте і складіть :
Де бували ладусі?
-Читання по рядку.
-Де побували ладусі?
-Чим їх пригощала бабуся?
-З чим їли оладки?
-Де брали медок?
-Хто розсипав ягоди?
-Хто їх збере?
-Хто поїсть?
6.Фізкультхвилинка.
1,2 час вставати
Будемо вілпочивати
3,4 присідаймо
Швидко втому прогоняймо
5,6 засміялись
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у світлий клас.
Будемо бігати, трибати,
Щоб нам зайчика впіймати
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
7,8 час настав
Повернутися до справ.
7. Первинне сприймання твору.
Завдвння на вибір.
-Напівголосне читання «Бджілками»
Можете прочитати або спробувати проспівати.
-Якою ви уявляли доньку7
- Що вона наділа на голівку і га шию?
Яка вчора була погода?
8. «Дощ іде».
-Яким ви уявляєте дощ?
-Заплющіть оченята, визначте настрій вірша слухаючи його.
-Який настрій цього вірша?
-Чи змінюється настрій упродовж вірша?
-Зверніть увагу на виділені слова.
-Чий настрій передає кожне виділене слово?
-Чому Маринці сумно, а рослинам радісно?
ІІІ Заключна частина.
1.Підсумок уроку.
-Порахуйте свої вклади і впишіть в щоденник.
2.Оцінення.
3. Бесіда.
-Покажіть карткою, як ви зрозуміли тему.
-Що запам’яталося?
- Що сподобалося?
4. Домашнє завдання.
С. 24-25 – читання.
Вивчити на пам'ять одну із забавлянок.