Українська мова 7 клас
Тема: Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Прислівник»
Мета: повторити відомості про прислівник як частину мови, їх правопис;
Узагальнювати й систематизувати знання учнів з теми « Прислівник»;
Формувати вміння знаходити прислівники в тексті; збагачувати словниковий запас; розвивати уважність; виховувати любов до художнього слова.
Тип уроку: узагальнення й систематизацыя вивченого.
Хід уроку
1 Організаційний момент
Аутотренінг
(Учні повторюють за вчителем)
Ми- учні!
Ми - старанні і спостережливі!
Ми - хочемо все знати!
Ми- хочемо навчатися!
-Урок сьогодні буде незвичайний.Ми будемо одягати дерево , вішатимемо на нього листочки після кожного виконаного завдання.
2Актуалізація опорних знань.
-_Щ о ми називаємо прислівником?
- На які групи за значенням поділяються прислівники?
-Які ступені порівняння утворюють прислівники?
-Яким членом речення найчастіше виступає?
-Ми виконали перше завдання і можемо прикріпити перший листочок на наше деревце.
3Оголошення теми і мети уроку
4. Основна частина
1Творча робота
-Утворіть від поданих прислівників ступені порівняння
Гарно, широко, глибоко, красиво, важко.
-Прикріплюємо другий листочок на наше дерево.
2. Вибіркова робота
-Випишіть прислівники, визначте розряд.
Ясно, їхати, весело, червоний, швидко, вчора, шлях, згори, щодня, читання, день у день, давним- давно, навесні, пролісок.
-Молодці, справилися і з цим завданням.(прикріплюють 3 листочок)
3 Склади речення
Щодня, ясно , восени.(4 листочок)
4Фізкультхвилинка.
5Придумай прислівник з –нн- (5)
(спросоння, навмання, зрання,попідтинню…)
(прикріплюємо 5 листочок)
6 Зробити синтаксичний розбір речень
Сонце яскраво освітлювало галявину. Давно вже скошені лани, стоять степи похило.
(прикріплюємо 6 листочок)
5 Підсумок уроку
1Складання сенкану
Сенкан
Прислівник
Самостійний, незмінний
Означає, відповідає, утворює
Частина мови
Гарно
(прикріплюємо 7 листочок)
2.Рефлексія
- Закінчи речення:
Під час уроку ми
Повторили
Навчилися
Дізналися
Труднощі відчули
6 Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи.