Урок. Тема "Розв`язування виразів на додавання і віднімання. Задачі на різницеве порівняння, на збільшення числа на кілька одиниць"

Про матеріал
Розробка уроку для першого класу з математики на тему " Розв`язуваеея виразів на додавання і віднімання. Задачі на різницеве порівняння, на збільшення числа на кілька одиниць"
Перегляд файлу

  Конспект уроку у 1 класі на тему «Розв`язування виразів на додавання і віднімання. Задачі на різницеве порівняння, на збільшення числа

   на кілька одиниць»      

    

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вправляти учнів у розв`язанні задач на різнецеве порівняння, на збільшення числа на кілька одиниць. Закріплювати знання про ламану лінію; розвивати спостережливість, увагу, творче мислення; виховувати інтерес до уроків математики.

 

    Хід уроку

  1. Організаційний момент

Привітання

 Стали, дітки, рівненько.

 Посміхнулись веселенько.

 Гостей наших привітали

 І за парти посідали.

(Діти вітаються з гостями, сідають за парти).

 Пролунав дзвінок,  

 Починається урок.

 Будемо працювати старанно,

 Щоб почути у кінці,

 Що у нашім першім класі

 Діти просто – молодці!

 Щоб урок пройшов не марно,

 Треба сісти рівно, гарно

  І виконувати те,

 Про що мова зараз йде.

 

Мотивація навчальної діяльності

-Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені вручили лист, який надійшов саме нам, учням 1-Б класу.

( відкриваю конверт і зачитую листа)

Доброго ранку, любі діти!

Я, Квіточка-семицвіточка.

Вирішила завітати до вас на урок математики.

Запрошую вас зі мною навчатися і грати. Принесла я вам завдання цікаві. Ви повинні відривати по одній пелюсточці і спробувати виконати їх.

Бажаю успіху!

 

-Діти, квіточка пропонує нам сьогодні на уроці повторити додавання і віднімання в межах 10, а також розв`язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць і на різницеве порівняння.

-Ну що, діти, спробуємо виконати завдання квіточки?  (На дошці вісить квітка-семіцвітка, на кожній пелюстці  - етап уроку).

- Тоді я зриваю першу пелюсточку і читаю завдання.

1-а пелюстка (жовта)  «Розумова гімнастика»

  1. Усний рахунок

а) Гра «Мовчанка»

 

 

 

 

 

 

 б) Гра «Думай  - швидко, відповідай – правильно»

- Назвати числа від 9 до 15.

- Назвати «сусідів»  числа 19.

- Назвати попереднє число  до 12.

- Назвати наступне число до 17.

- Назвати найменше одноцифрове число.

- Назвати найбільше одноцифрове число.

- Назвати найменше двоцифрове число.

 в) Гра «Розжени хмарки»

 8+             =10           +4=10   6-               =4  

                +3=7                5+               =8                  -4=9

2-а пелюстка (червона) «Каліграфічна хвилинка»

Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба починати.

  • Діти, а яке число заховалось у назві нашої квіточки? (7)
  • Яка цифра позначає на письмі?
  • Де ми ще можемо зустріти число 7? ( сім кольорів має райдуга…)
  •  А в яких казках?

Цифра 7 – потішна .

Вправно ніжку виставляє,

У таночок поспішає.

  • Діти, відкрийте свої зошити.

(Учні говорять)

 Зошит свій я відкриваю,

 Навкоси його кладу.

 Ручку я ось так тримаю,

 Сяду рівно , не зігнусь.

 Буду я писати гарно,

  До роботи я берусь.

  • Діти, пропишіть рядочок цифри 7.

 

3-а пелюстка (синя)

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

А тепер їх опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу, все гаразд.

4-пелюстка (зелена)  «Розв`язання задач»

Складання і розв`зування задач

а) складання задачі за малюнком

- З яких частин складається задача?

- Діти, подивіться уважно на малюнок. Кого ви бачите на ньому?   (Малюнок на дошці).                                                                          

   Їжачок знайшов 2 яблука, а білочка на 3 більше. Скільки яблук знайшли звірята?

- Скільки яблук знайшов їжачок?

- 2 яблука.

- Скільки яблук знайшла білочка?

- Невідомо, але сказано, що на три більше, ніж їжачок.

Складіть умову задачі.

-Яке запитання можна поставити до цієї задачі?

-Як будемо розв`язувати?

-Яка відповідь у задачі?

(Діти записують задачу)

-А тепер пелюсточка приготувала нам цікаві задачі. Щоб їх розв`язати треба слухати дуже уважно.

Віршовані задачі

Лиска хатку прикрашала,

Квіти у гаю збирала.

Ось десяток та ще три.

Це яке число? Назви. (13)

Каже мати- квочка:

  • В мене два синочки

і чотири дочки.

Скільки ж діток в квочки? (6)

П`ять фломастерів у Тані.

На три більше олівців.

А для вас усіх питання.

Скільки в Тані олівців. (8)

5 пелюстка (оранжева)

Фізкультхвилинка

Дихальна і зорова гімнастика

6 пелюстка (фіолетова)  «Робота з підручником»

Ця пелюстка пропонує вам відкрити свої підручники і розв`язати задачу.

Прочитайте задачу.

Аналіз задачі

Запис задачі в зошиті

 А зараз розглянемо вирази.

Прочитайте вирази на додавання

3+4=7                              4+3=7

-Як називаються числа при додаванні?

-Що однакове у виразах? (Доданки, сума)

-Чим відрізняються? (Порядком доданків)

-Яку властивість додавання використали?( Переставну)

-Як звучить переставна властивість?

-Для чого нам потрібне це правило?

З виразуна додавання скільки можна скласти виразів на віднімання?

Самостійна робота по рядам (троє дітей у дошки )

Самоперевірка.

7 пелюстка (голуба) «Хвилинка-цікавинка»

Гра «Яка відстань між зірочками»

                   2 см                     3 см                                                 1 см

                                                                             4 см

 

-Як називається лінія?

-З чого вона складається?

-Що таке відрізок?

-Знайдіть відстань між зірочками

 Цікаві задачі

На березі 4 гілки. На кожній гілці – 3 яблука. Скільки яблук  на дереві?

У школу  йшло 5 дітей, а назустріч 3. Скільки всього дітей йшло у школу? (5)

У білочки було 9 горішків. Вона з`їла всі, крім 4. Скільки горішків залишилося в білочки? (4 горішки)

 

Підсумок уроку

  • Над чим нам квіточка пропонувала попрацювати?
  • Що найбільше сподобалося?
  • Що нам вдалося зробити на уроці?

Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!

Квітко-семицвітко, прощавай,

З радістю ми грались і навчались, щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала,

Грою зацікавила, знань усім додала.

Скажем всі разом: дякуємо тобі!

А вона нам?

(На середині квітки зачитую: 1 клас, ви -  просто молодці!

 За активну, старанну роботу на уроці я хочу подякувати учням.

В кінці роздаю кожній дитині за роботу на уроці квіточку.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 січня 2020
Переглядів
1260
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку