Урок Тема "Свійські тварини рідного краю"

Про матеріал

Тема: Свійські тварини рідного краю.

Мета уроку: ознайомити учнів зі свійськими тваринами рідного

краю; розкрити цінність тварин для людини, показати, яку користь приносять людині свійські тварини і як піклуватися про них;

сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу; розширювати їх пізнавальний досвід; розвивати критичність мислення, виховувати бережливе ставлення до тварин.

Перегляд файлу

Урок природознавства

Тема: Свійські тварини рідного краю.

 

Мета уроку:    ознайомити учнів зі свійськими тваринами рідного   

краю; розкрити цінність тварин для людини, показати, яку  користь  приносять людині свійські тварини і як піклуватися про них;

сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу; розширювати їх пізнавальний досвід; розвивати критичність мислення, виховувати бережливе ставлення до тварин.

Обладнання:портрети діда і баби, запис « Голоси домашніх тварин»,    картинки свійських тварин, телефон, картки з прикметниками, атрибути для гри,  зображення продуктів харчування, комп’ютер, телевізор.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

 - Добрий день, діти. Подивіться, який сьогодні гарний день. У нас з вами прекрасний настрій.

                              До нас сьогодні на урок

                             Завітали люди щирі.

                             Привітайте в добрий час

                             Гостей посмішкою і миром. (Слайд№2)

Ситуація успіху:

Доброго ранку, доброго дня!

Хай посміхаються діти щодня!

Кожному дому щастя бажаєм,

Маку — цвітіння, житу — врожаю,

Небові — миру, голубу — неба.

Кожній дитині — усього, що треба.

 

 

 

                                МОЛОДЦІ!!!

                        Всі сідайте тихо, діти,

                        Домовляймось не шуміти.

                        Руку гарно піднімайте,

                        На уроці не дрімайте.

                        Щоб не було нам мороки,

                        Всі готові до уроку? (Так)

 

ІІ. Мотивація теми та мети уроку.

1.Вступна бесіда.

-Який сьогодні день тижня?

- Які число і місяць?

- Який стан неба?

-Чи був вітер, коли ви йшли до школи?

- А опади?

- Сьогодні ми поговоримо про свійських тварин рідного краю. Згадаємо, чим вони корисні людині, і як людина повинна про них піклуватися.

ІІІ. Актуалізація набутих  знань, умінь і навичок.

1.Давайте згадаємо

- Яких тварин називають свійськими?

( Тварини за якими люди доглядають, годують їх, захищають від холоду і небезпеки)

 

- Чим відрізняється життя свійських тварин від диких?

(Дикі тварини самі шукають їжу, житло і захищаються від небезпеки)

 

- Чому люди доглядають за свійськими тваринами?

(Тварини дають м’ясо, молоко, яйця, мед, пух, вовну,допомагають перевозити вантажі…) (Слайд№3)

 

2.-  Діточки, вранці нам принесли лист від баби Марушки і діда Андрушки. (Виставляються портрети). (Слайд№4)

 

F:\ВСЕ ДЛЯ УРОКУ\1351719911_babka.png

 

Дідусь та бабуся мешкають у селі, самі багато працюють і діточок навчають

 

ІV. Вивчення  нової  теми

 

         У дідуся Андрушки та баби Марушки у селі багато вірних друзів. Люди за ними доглядають, та й друзі в боргу не залишаються. Хочете подивитися, хто це? Вони сховалися в цьому будиночку, який називається хлів. (Слайд№5)

 

F:\ВІДКРИТИЙ УРОК\509982705_1.jpg

        

     - Уважно послухайте і вгадайте, хто в ньому живе

 

 

      1.Дидактична гра «Хто це так кричить?»

 (Запис Голосу домашніх тварин”)..(ВІДЕО №6)

 - Закрийте очі, прислухайтеся. Чий голос ви почули? (Відповіді дітей).

 - Портрети всіх тварин я помістила на дошці

-  Назвіть свійських тварин, чиї голоси ми  ще не почули?

-  Як назвати відгадки одним словом?

-  Всіх свійських тварин я поділила на групи.

-  Хто вже здогадався, що це за групи? ( звірі, птахи, риби. комахи)

(Слайд№7)

 

 

 

-  Назвіть характерні ознаки звірів…(.птахів,…риб,…комах….)

 (Слайд№8, 9, 10, 11)

 

-       МОЛОДЦІ!

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (№12)

2. Гра «Продовжи речення»

 - У дідуся і бабусі по одній домашній тварині. А в селі їх багато.

-  У бабусі є корова. А у сусідів … .

 - У бабусі є теля, а у сусідів … .

 - У дідуся є кінь, а у сусідів … .

 - У бабусі і дідуся є кішка, а у сусідів … .

 -  В дідуся є свиня, а в сусідів … .

3. Робота у групах. « Утвори родину» КАРТКИ

( порадившись, діти оголошують, як у родині називають тата, маму, дитину) Наприклад:

І група: (гусак – гуска – гусеня, бик - корова – теля)

ІІ група: (індик – індичка – індича, козел – коза - козеня)

ІІІ група: (качур – качка – каченя, кінь – кобила – лоша)

ІV група: (півень – курка – курча, кабан – свиня – порося)

4.Гра «День – ніч»

 -Ніч. (Діти закривають очі). (Слайд№13)

 

 

Всі тварини сплять і відпочивають. (Виставляється зображення “Вовк”). (Слайд№14)

 

 

 

 -День. (Діти відкривають очі).

 

5.Гра “Хто зайвий?”

 - Хто зайвий? Чому? (Відповіді дітей).

 - Кого із свійських тварин  виберемо прогнати вовка? (Відповіді дітей).

 -А-ну, песику погавкай, вовка прожени! (Слайд№15)

 

 

 

       Діти: Гав – гав – гав.

 - Молодці, вигнали вовка. (Картинка прибирається) (Слайд№16)

 

 

- Дідусь Андрушко працює пастухом і пропонує нам здогадатися, які тварини живуть у його господарстві

 

 

6.Гра «Впізнай тварину»

 

Хто це на сопілці грає,

 Всіх на веселий лужок закликає?

 -А кого пасе наш дідусь пастух, ми зараз побачимо.

 Ай, ду-ду-ду-ду-дук-ду,

 Втратив наш пастух дуду.

 А я дудочку знайшла,

 Пастухові віддала.

 Хто дудочку візьме,

 Той скаже, хто  у пастуха живе.

 

(по черзі показую малюнок  з елементами частин свійської тварини. Діти вгадують, хто це ) (Слайд№17, 18, 19, 20, 21)

 

 

 

 7. Робота в парах

-Якими повинні бути домашні тварини?

 Знайдіть відповіді у себе на місцях. (На аркушах написані прикметники.     вибрати потрібні і підкреслити).

КАРТКИ

 

-Як людина доглядає за свійськими тваринами? (Люди доглядають за свійськими тваринами – годують їх, захищають від холоду і небезпеки)

 

Давайте допоможемо дідусеві з бабусею нагодувати  їх свійських тварин

 

9.Гра так і називається « Нагодуймо тварин» КАРТКИ

F:\ВСЕ ДЛЯ УРОКУ\83160126_large_kto_chto_est2.jpg

 

      -  Гра дуже проста. Покажіть стрілочками, кого і чим ви нагодуєте. А я ваші роботи зберу і дідусеві з бабусею покажу.(Робота на карточках)

      -  Дідусь і бабуся дуже вдячні вам за допомогу. Ніхто не помилився .     Молодці!

 

10.  Гра « Зробіть покупку»

 

-Що людина отримує від свійських тварин?  (Тварини дають м’ясо, молоко, яйця, мед, пух, вовну,допомагають перевозити вантажі…)

-Запрошую  вас у нашу крамницю: виберіть тільки ті товари і продукти, які ми отримуємо від свійських тварин. (На дошці зображення  продуктів харчування)

11. Робимо висновки

- Чи може людина прожити без тварин?

Позначте на карточках стрілочками який продукт і від якої тварини ми отримуємо. .(Робота на карточках) КАРТКИ

 

 

 

F:\ВСЕ ДЛЯ УРОКУ\23.02-49.jpg

V.Закріплення нової теми

1.Створення книги « Клички тварин» (Слайд№22)

- На дворі весна  У господарстві дідуся й бабусі очікується поповнення. У свійських тварин з’являються дітки. Бабуся з дідусем просять допомогти їм підібрати клички кожній тварині.   З цією метою ми ство

римо книжку «Клички тварин».

- Для створення книги потрібно зробити  фотографію, тобто розфарбувати тварину і підписати , зазначивши клички. КАРТКИ – розмальовки

F:\РОЗДРУКУВАТИ\РОЗМАЛЬОВКИ\55104bb7e0d98.jpg

      Всі результати складемо у конверт і відправимо у село бабусі Марушці та дідусеві Андрушці.

-       Деякі тварини на ваших малюнках мають казковий вигляд.

-       -А які ви знаєте казки, де головними героями є свійські тварини?

( Солом. Бичок, Коза-дерза, Котик і півник, Цап та Баран, Пан Коцький)

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (№23)

VІ. Підсумок уроку

 

- Ось і закінчується урок.

- Хотіли б ви, діти , розповісти про все , що дізнались на уроці діду та бабі?

- Давайте спробуємо. Уявіть собі, що я баба Марушка

 (Одягаю хустку, беру телефон і дзвоню всім дітям по черзі.)

 - Яких свійських тварин нашого краю ви запам’ятали?

-Які тварини є у вас вдома чи у вашої бабусі у селі?

- Які у них клички?

-Що одержують люди від тварин?

(Діти по черзі беруть телефон і розповідають).

 

Гра « Подай голосок»

( загадую загадки, а учні відгадують і  імітують їхні голоси)

 (Слайд№24. 25. 26, 27)

 

 

 

 

 

 

 

(Слайд№28)

 

 

 

с. Олександрівка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                 Провела старший вчитель початкових класів

                                                                                 Олександрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

                                                                                 Педоренко Марія Михайлівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.04.2015 року

docx
Додано
25 березня 2018
Переглядів
2410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку