Урок : Тема: Ти – пасажир громадського транспорту. Засоби безпеки у транспорті

Про матеріал
Тема: Ти – пасажир громадського транспорту. Засоби безпеки у транспорті Тема: Ти – пасажир громадського транспорту. Засоби безпеки у транспорті Тема: Ти – пасажир громадського транспорту. Засоби безпеки у транспорті
Перегляд файлу

                                                              УРОК 05                                         Дата _______

(Основи здоров’я 5 клас)

Тема: Ти – пасажир громадського транспорту. Засоби безпеки у транспорті

Мета:Поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, ознайомити з поняттям “громадський транспорт”; розкрити небезпеки, які можуть спіткати пасажирів при недотриманні правил дорожнього руху, формувати вміння і навички правильної поведінки під час очікування громадського транспорту, посадки і висадки з нього, дій при ДТП; закріплювати вміння переходити вулицю після висадки з транспорту та надавати першу медичну допомогу. Виховувати у дітей слухняність, обережність  і  відповідальність.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань;

Обладнання: Підручник  для  5-го  кл.  загальноосв.  навч.  закл.  /  І.  Д.  Бех,  Т.  В.  Воронцова, В.  С.  Пономаренко,  С.  В.  Страшко.    К.:  Видавництво

«Алатон»,  2013.    180  с., наочність.

Поняття та терміни: громадський транспорт

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  • називати найбезпечніші місця в салоні автотранспорту;
  • пояснювати переваги і недоліки тролейбусів і трамваїв порівняно з автобусами;
  • називати три небезпеки, які можуть загрожувати пасажирам у переповненому транспорті;
  • розшифровувати піктограми, які використовують у метрополітені, демонструвати вміння безпечно поводитися на ескалаторі, платформі й у вагоні метро (для учнів міст, де є метрополітен).
  • називати засоби безпеки, якими укомплектовано громадський транспорт;
  • швидко приймати безпечне положення при лобовому, боковому зіткненні та наїзді ззаду;
  • правильно діяти у випадку виникнення пожежі в салоні.

ХІД УРОКУ

І.  Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Назвіть основні правила поведінки для пішохода. Учні по черзі називають по одному правилу.

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

Продовжити фразу: «Приємна подорож — це...»

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах:

Об'єднання у чотири групи (тролейбус, автобус, маршрутне таксі, метрополітен).

Можна використати зображення цих видів транспорту, розрізані у формі пазлів(пазли — за кількістю учасників).

Завдання групам: назвати переваги і недоліки певного виду транспорту Обговорення і доповнення результатів.

В переповнено транспорті

1.  Поясніть,  чому  можуть  бути  небезпечними  в  переповненому  транспорті:

а)  черевики  на  високих  підборах;

б)  довгий  шарф;

в)  крислатий  капелюх;

г)  рюкзак,  санчата,  лижі.

2. Обговоріть,  яке  взуття,  одяг  і  речі  треба  одягати  чи брати  з  собою,  якщо  передбачається  поїздка  в  переповненому  транспорті.

Обговоріть  і  запишіть  поради тим,  хто  наважиться їхати у переповненому  автобусі.  Оформіть  ці поради у вигляді пам’ятки.

В метрополітені

Назвіть, які піктограми,  зображені на мал.  21, відповідають  таким  правилам  поведінки у  метрополітені:

1.  Не  можна  бігти  по  ескалатору.

2.  Вхід  до  метрополітену  з  морозивом  заборонено.

3.  У метрополітені забороняється перевозити речі великих  розмірів.

4.  Будь  обережним  при виході  з  ескалатора.

5.  Не  підкладай пальці  під  поручень.

6.  Не  став  речі  на  поручень.

7.  Малих дітей слід тримати  за  руку  або  перевозити на руках.

V.  Закріплення знань учнів.

Мозковий штурм. Запишіть поради для тих, хто збирається їхати в переповненому автобусі.

Об’єднайтесь  у  три  групи  за  темами: 

група  1  - етика пасажира; 

група  2  - у  переповненому  транспорті;

група  3 - у  метрополітені.

За  допомогою  матеріалів  цього  параграфа  і  порад  на с.  172  підготуйте  плакати  зі  створених  раніше  пам’яток відповідно  до  обраної  теми.

Підготуйте  короткі  сценки  і  продемонструйте  їх  у  класі разом  із  плакатами.

Набуваємо практичних умінь:

Навчись  приймати  положення,  які  під  час  аварії  є  найбезпечнішими  (мал.  23):

а)  таке  положення  найкраще  приймати  при  лобовому  зіткненні, нагни  голову,  обхопи  її  руками,  уприся ліктями  в  передає  сидіння;

б)  при  ударі  ззаду  треба  встигнути  зісковзнути  вниз, упертися  головою  в  спинку  свого  сидіння,  а  ногами    у  спинку  переднього  сидіння;

в)  таке  положення  є  найбезпечнішим  при  боковому зіткненні: ногами  упрись  у  підлогу,  а  руками  міцно тримайся  за  переднє  сидіння,  сховавши  між  ними голову.

За  допомогою  блок-схеми,  що  на сторінці 38,  дай  відповіді

на  запитання:

1.  Що найперше слід зробити,  побачивши в  салоні автобуса  вогонь  або  відчувши  запах  диму?

2.  Як  захиститися  від  отруйних  газів?

3.  Як вибратися  з  салону,  якщо  двері не відчиняються?

4.  Яку шибку  легше  розбити    лобову  чи  бокову?

5.  Чим  треба  скористатися для надання першої допомоги постраждалим?

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 5-6

 

 

 

 

docx
Додано
10 березня 2020
Переглядів
1620
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку