Урок Тема. "Закріплення вивченого про головні члени речення. Зв’язок слів у реченні".

Про матеріал
Конспект уроку з української мови. "Закріплення вивченого про головні члени речення. Зв’язок слів у реченні."
Перегляд файлу

Тема. Закріплення вивченого про головні члени речення. Зв’язок слів у реченні.

Мета: закріплювати знання учнів про члени речення; удосконалювати навички встановлювати зв’язок слів у реченні; розвивати вміння аналізувати та узагальнювати; активізувати фантазію, виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Нумо, діти, підведіться,

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

А цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну, то всядьтеся зручніше,

Починаємо скоріше.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці:

-повторимо вивчене про головні члени речення;

-повторимо види речень за метою висловлювання та інтонацією;

-будемо встановлювати зв’язок слів у реченні;

-поширемо речення;

-складемо речення за малюнком.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

    Ми не просто будемо повторювати. Ми будемо грати, а от в яку гру , ви дізнаєтесь тоді, коли послухаєте мою розповідь.

    В кожному лісі, як і в кожному місті чи селі , є школа (слайд №3).

В лісовій школі звірятка навчаються будувати житло, добувати їжу, боротися і ховатися від ворогів . Вчаться вони дуже старанно, інакше в лісі не вижити. І ось тваринки вирішили перевірити чи учні міських шкіл також сумлінні. Так народилася ідея – зіграти з нами в гру «Що? Де? Як?»

(слайд № 4)

    Ведучою буду я.

IV. Гра «Що? Де? Як?» (Повторення та закріплення знань)

  1. Сектор №1 З вами грає…(читаю загадку)

Живе у лісі, хижа,

Любить курку та індика

(Лисичка, слайд № 5)

    Отже, слухаємо і виконуємо завдання від лисички .

  Урок почніть ви без зупинки з каліграфічної хвилинки.

(Діти списують речення про лелек)

  • Підкресліть головні і другорядні члени речення. (в зошитах)
  • Накреслити схему речення. ( біля дошки)

Бліц-опитування:

-Які члени речення ви знаєте?

­­-Що означає підмет?

-Що означає присудок?

-Як ще називають підмет і присудок?

(слайд № 6)

Восени цих чудових птахів називають журавлями. А як називають їх навесні? (Веселиками)

–Зробіть звуко-буквений аналіз слова «журавлі».

Висновок. Із завданням руденької ви впоралися добре, я задоволена.

Рахунок 1:0 на користь знавців української мови. (виставляю рахунок)

  1. Сектор № 2 З вами грає…(читаю загадку)

Влітку носить сіру шубку

Взимку білого кожуха.

Маю з тріщинкою губку,

Косі очі й довгі вуха.

(Заєць, слайд № 7-8)

   Отже, слухаємо і виконуємо завдання  зайчика.

   Запишіть текст, вставляючи в кінці кожного речення потрібні розділові знаки.

Восени хлопці пішли в ліс який чудовий ліс в осінні дні скільки птахів чого це вони докупи злетілися птахи зібрались летіти у вирій

  • Прочитайте утворені речення, поясніть розділові знаки в кінці речень.
  • Назвіть підмет і присудок в першому реченні.
  • Молодці! І це завдання вам під силу. Рахунок 2:0 на користь знавців.
  1. Сектор№3 З вами грає…(загадка)

Червону шубку має,

По гілках вона стрибає.

Хоч мала вона на зріст,

Та великий має хвіст,

Як намисто оченята.

Хто це? Спробуй відгадати.

(Білка, слайд № 9-10)

Послухаємо завдання білочки.

1) Уважно розгляньте малюнок, дайте відповіді на запитання:

  • Яка пора року зображена на малюнку?
  • Які кольори ви бачите?
  1. Дивлячись на малюнок, продовж рядки:

Осінь (яка?)…

Осінь (що робить?)…

Осінь мов…

  1. Складіть речення за малюнком.

(Діти складають і записують речення в зошити, потім зачитують ).

  • Молодці, завдання виконано. Рахунок 3:0.

Фізкультхвилинка (під музичний супровід) (слайд № 11 )

Сектор № 4 (робота в парах) (слайд № 12)

  • Чи готові ви продовжувати далі?

Ці завдання для вас приготувала наймудріша, найрозумніша тітонька Сова.

  1. Зміни слова у реченнях так, щоб текст мав назву «Вечір ».

Ранок

Зійшло сонце. Прокинулись міста і села. Люди   ідуть на роботу.  Веселі дітлахи жваво поспішають до школи.

 

  1. Підкресліть головні і другорядні члени речень.

 

  • Відмінно справились мої розумники і з цим завданням. Рахунок 4:0.

5.Сектор № 5 (самостійна робота) (слайд № 13)

Лісові мешканці прислали колективного листа. А завдання взяли з нашого підручника.

Вправа 113, с.54

  • Складіть за малюнком по одному питальному і розповідному реченню, підкресліть основу.(фронтальна перевірка)
  • Молодці! Отже, рахунок 5:0.

 

V. Підсумок уроку.

– Гра закінчилася перемогою наших знавців української мови.

Урок наш теж підійшов до кінця. Найкращі гравці нагороджуються медалями з оцінками.

  • Вам сподобалися завдання лісових мешканців?
  • Від кого найбільше?
  • Лісові мешканці вітають вас з перемогою (слайд №14).

VІ. Домашнє завдання.

Вправа 116, с.55

 

 

 

 

 

 

            

             Слайд № 1                                         Слайд № 2

             

           Слайд № 3                                             Слайд № 4

 

             

             Слайд №5                                            Слайд №6

 

                

             Слайд №7                                                Слайд №8

               

             Слайд №9                                              Слайд №10

 

               

             Слайд №11                                               Слайд №12

               

             Слайд №13                                              Слайд №14

                                     

 

docx
Додано
23 березня 2019
Переглядів
1126
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку