Урок. Тема:"Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розв’язування задач на дві дії."

Про матеріал

Закріпити в учнів вміння знаходити значення виразів, які містять

дужки, знання щодо порядку дій у виразах з дужками.

Вдосконалювати вміння розв'язувати складенні задачі. Розвивати

творчі здібності, мислення, швидкість думки, пам'ять, увагу,

обчислювальні навички. Виховувати прагнення до творчості, любов до

природи, до прекрасного.

Перегляд файлу

Люта Світлана Миколаївна,

вчитель початкових класів

ІІ категорії

                                                                          Миколаївської ЗОШ І ступенів № 65

 

ОСІННІЙ УРОК

Конспект уроку з математики (2 клас)

Тема. Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розвязування

           задач на дві дії.

Мета. Закріпити в учнів вміння знаходити значення виразів, які містять

           дужки, знання щодо порядку дій у виразах з дужками.

           Вдосконалювати вміння розв’язувати складенні задачі. Розвивати           

           творчі здібності, мислення, швидкість думки, пам’ять, увагу,

           обчислювальні навички. Виховувати прагнення до творчості, любов до

           природи, до прекрасного.

Тип уроку. Закріплення знань, умінь, навичок.

Обладнання: кошики з овочами й фруктами,  костюм Осені, картки з

                        завданнями, координатні таблиці для усного рахунку, сигнальні

                        картки, картки зі схемами задач, роздатковий геометричний

                        матеріал, магнітофон,  музика П. І. Чайковського                                                                         

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу (І хв)

Встаньте, діти, ви рівненько, (Діти підводяться)

Посміхніться всі гарненько. (Повертають голівки до сусіда по парті і

                                                 посміхаються)

Посміхніться ви до мене,    (Посміхаються до вчителя)

Любі діти!

В класі гості в нас зібрались,

З ними дружньо привітались.

Їм голівками кивнем      (Вітаються)

І урок свій розпочнем.

Ми вам раді, люди добрі,

І запрошуєм ласкаво

На урок у другий клас!

ІІ. Мотиваційний етап

  • Сьогодні у вас не просто урок математики. Сьогодні у вас осінній математичний  урок. На якому ви покажете свої здібності, розкриєте свої таланти. А, що потрібно для успішного навчання?

(Відповіді учнів.)

  • Так, які ви повинні бути на уроці?

(Відповіді учнів.)

  • А ще ви дружні та веселі і пам’ятайте:

Ви – талановиті!

Ви – обдаровані!

Ви – працьовиті!

У нас все вийде!

ІІІ. Узагальнення та систематизація набутих знань

1. Усний рахунок. 

(Стукіт у двері. До класу входить дівчина у костюмі Осені. Вона несе два кошики : з овочами і фруктами.

Осінь:

Діти, я почула, що у вас незвичайний урок. Тому завітала до вас і принесла свої дари — овочі та фрукти, а ще — цікаві математичні завдання.

Вчитель:

 — Давайте подивимось, що принесла Осінь у цьому кошику. (Показує овочі у кошику, діти називають їх.) Як одним словом можна назвати ці осінні дари? (Овочі.)

  — Ви мабуть помітили, що до деяких з них щось прикріплено. Давайте поглянемо, що це таке. А щоб знати, що першим взяти з кошика, треба відгадати загадку:

І печуть, і варять мене,

і хвалять, і їдять мене,

Бо я добра.

          (Картопля.)

Учень, який першим відгадав загадку, витягує картоплину і зачи­тує завдання:

  1.        Усний рахунок «Обчислювальний ланцюжок»

      (Учень кладе картоплину на тарілку.)

13 – 5 + 7 + 5 – 10 – 4 + 6

Вчитель читає наступну загадку:

Сидить баба на грядках,

Вся закутана в хустках.

           (Капуста)

Наступний учень витягує капустину, читає завдання, а капустину кладе на тарілку.

1.2.  Гра – «З якого дерева яблуко?»

 

 

 

 

 

 

 

                     

 

 

 

 

 

        18-9                  6+9  11-6 3+10 15-7 4+2

 

 

 

 Аналогічна робота проводиться і при розв'язуванні трьох насту­пних завдань, прикріплених до морквини, цибулини і буряка.

Сидить панна у коморі,

А коса її надворі.

             (Морква)

1.3. Довжина ламаної, що складається з трьох ланок, становить 20 см. Якими можуть бути довжини ланок цієї ламаної?

 (4 см, 7 см, 9 см;   10 см, 2 см, 8 см, і т.д.)

Робота біля дошки (Завдання з логічним завданням)

Знайти, яка фігура повинна стояти замість знака питання

 

 

 

 ?

 

 

Перевірка роботи

 

          Сидить Марушка

В семи кожушках.

Хто її роздягає,

Той сльози проливає.

               (Цибуля)

 

 

 

 

1.4. Усне складання задач за схемами.

 

а) І – 5                                ?

   ІІ - ?, на 7 більше     

 

б) Було – 3 і 5

    Прилетіло – 6

   Стало - ?

 

 

 

Сам червоний, а чуб зелений.

                                  (Буряк)

1.5. Розязування цікавих задач.

- А зараз – завдання для розумної голови.

  • Вага півня, який стоїть на двох ногах, 4 кг. Якою буде вага півня, якщо він встане на одну ногу?
  • Маринка та Оленка – сестри. Маринка сказала, що в неї 2 брати, а Оленка сказала, що в неї теж 2 брати. Скільки дітей у сімї?

 — Подивіться на тарілку і скажіть, для якої страви необхідні усі ці овочі? (Для борщу.)

2. Робота у зошиті.

                  Зошит свій я відкриваю,

                  Навкоси його кладу,

                  Ручку правильно тримаю,

                  Сяду рівно, не зігнусь.

                  Буду я писати гарно,

                  До роботи вже берусь.

 

  1. Каліграфічна хвилинка.

Діти, при написанні цифри 2, я помітила відхилення у написанні цієї цифри. Ось я виписала деякі з них

2   2   2

- Які помилки допущено? (аналіз цифри)

Напишіть каліграфічно рядок цифри 2.

  • Уважно подивіться на числа, написані на дошці. Що це за числа?

15,  11,  16,  20,  12,  17,  13,  18,  14,  19.

(Відповідь учнів.)

В другому рядку – розташуйте числа другого десятка (по варіантах)

І-В – у порядку спадання

ІІ-В – у порядку зростання

(Двоє учнів працює біля дошки)

Перевірка роботи з дошкою.

Робота з карткою

Установити закономірність і продовжити ряд.

3   6   9   12           

  1. Математичний диктант

Колективна робота («Метод Прес»):

     -  Як по-різному можна назвати дію при додаванні? При відніманні?

  • 7 збільшити на 11;
  • від 11 відняти 9;
  • перший доданок 4, другий такий самий;
  • суму чисел 3 і 6 збільшити на 9;
  • від числа 10 відняти суму чисел 4 і 3
  • зменшуване 10, від’ємник 6.

     Розв’яжіть задачу усно і запишіть відповідь.

  • У двох тарілках 15 груш. В одній – 7. Скільки груш у другій тарілці?
  • У Василька 5 жовтих листочків і 7 зелених. Скільки всього листочків у Василька?

Діти працюють із сигнальними картками.

     - Молодці, дітки, ви добре справились із завданням. Маєте хороші обчислювальні навички.

IV. Робота над матеріалом уроку.

1. Виконання завдання № 200

Знаходження значень виразів, що містять дужки.

1 ст. – колективно (один учень біля дошки)

Решта – по-варіантах:   І-в – 2 ст.

                                        ІІ-в – 3 ст.

Завдання з логічним навантаженням (один учень біля дошки)

Цікавий трикутник

 

 

 

 

 

                    ???

 

2. Перевірка робота.

Самоперевірка  з дошкою

3. Фізкультхвилинка.

4. Творча робота над задачею № 199.

Діти прочитайте задачу мовчки.

Один учень читає задачу вголос.

- Діти чого не вистачає у задачі?

- Доповніть задачу так, щоб вона розв’язувалась дією віднімання.

- Яке запитання потрібно поставити?

- Доповніть задачу так, щоб вона розв’язувалася дією додавання.

- Яке запитання поставимо до задачі?

- Яке запитання потрібно поставити, щоб задача розв’язувалася двома діями?

- Спишіть короткий запис задачі, самостійно запишіть розв’язання.

І-в -  +, +

ІІ-в -   -, +

          І клас  – 7 к. ? к.          

 ІІ клас - ?, на 2 к …

 

Один учень працює зі збірником задач

Творча робота над задачею.

Скласти і розв’язати задачу за схемою (ст.. 20, № 204)

5. Перевірка роботи

6. Розвязання задачі № 204

Учні читають задачу частинами, на які її поділено рисками.

На дошці таблиця:

Задачу розв’язують колективно за поданим у підручнику планом.

7.   Робота в парах.

Розставити дужки так, щоб рівність була вірна.

7+8-4=11     13-15-8=6     18-11-2=9

7+(8-4)=11   13-(15-8)= 6   18-(11-2)=9

Одна пара учнів працює біля дошки.

Завдання з логічним навантаженням.

1-й учень – проведи у квадраті лінію так, щоб розділити його на трикутник і

                    Чотирикутник (біля дошки)

2-й учень – Іванко мешкає в 12-поверховому будинку на 9-му поверсі, якщо

                    рахувати зверху. На якому поверсі живе Іванко? (робота з карткою)

V. Підсумок уроку.

  • Що закріпили на уроці?
  • Що найбільше сподобалося?

— Наш урок вже підійшов до кінця, а ми ще не заглянули у дру­гий кошик. Подивіться, що Осінь принесла у ньому? (Яблука, груші, сливи, тобто фрукти.)

Осінь:

— Мені дуже сподобався ваш урок. Ви гарно працювали, каліграфічне й охайно писали у зошитах, добре засвоїли вивчений ма­теріал, і за це я вас зараз почастую цими фруктами.

     VІ. Домашнє завдання. ( Диференційовано)

Сильніші - № 205, № 206

Решта - № 207, № 208

             Ось і пролунав дзвінок –

             Закінчився наш урок,

             За роботу по заслузі

             Щиро дякую вам, друзі.

- Дома розкажіть батькам,  над чим вам цікаво було працювати.

 


doc
Додано
1 липня 2018
Переглядів
1214
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку