Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення
( 4 клас)
Тема: «Золота бджілка» (Татарська народна казка)
Мета: ознайомити учнів з татарською народною казкою «Золота бджілка», закріпити знання про народні казки, їх повчальний характер, аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики;
розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, збагачувати словниковий запас; розвивати увагу,
виховувати доброзичливість, бажання робити добрі вчинки, допомагати дорослим, любити та поважати батьків,
коригувати вимову.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Форма роботи: фронтальна, індивідуальна, групова.
Обладнання: презентація до уроку, комп’ютер, екран, картки для роботи в групі, картки для роботи в парі, предметні малюнки
Методи, прийоми, форми:
«Асоціативний кущ»
Робота в групі
« Передбачення»
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
1.Привітання, побажання хорошого настрою.
Я всміхаюсь сонечку!
-Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці!
Я всміхаюсь дощику!
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра!
2.Вправа «Долоньки»
- Діти, потріть долоньку об долоньку. Подаруйте тепло своїх долоньок своєму сусідові. Усміхніться один одному, усміхніться мені.
(Діти дарують тепло одне одному, посміхаючись один одному)
Я дуже хотіла б, щоб гарний настрій був у вас до кінця уроку.
…, сідай. (Діти сідають на місця)
3.Емоційне налаштування на урок
Вправа «Смайлик».
( Вчитель на початку уроку роздає дітям готові «смайлики», і діти обирають той, який відповідає їх настрою.)
- Який у вас настрій?
- Оберіть той, який відповідає вашому настрою.
План
…, прочитай план.
4. Вправи з техніки мовлення і читання
Фонетична зарядка
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Робота в групі.
Давайте згадаємо правила роботи в групах.
1 картка
«Мишенята було тільки й знають, що танцюють та співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться.» («Колосок»).
2 картка
«Не їж мене, зайчику-лапанчику, я тобі пісеньки заспіваю:
— Ану заспівай!
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений,—
Я від баби втік,
Я від діда втік,
То й від тебе втечу!» ( « Колобок»).
3.Прийом « Асоціативний кущ»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку Віка розмальовує казку колобок.
лоЗота кабджіл
ськатарТа роднанакаказ
Золота бджілка
Татарська народна казка
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.Словникова робота.
— Вставте пропущені букви і прочитайте слова, які будуть зустрічатися в казці.
Ж.нка, б.лка, ч.реп.ха, п.вук, бдж.лка
- У казці ще є такі слова (слайд)
Ярмарок, вивірка, полотно.
Ярмарок - велика торгівля. (базар)
Вивірка- те саме, що білка.
Полотно - лляна тканина.
Зоря ясна - зірка ясна
Миски – посуд
Ткати полотно
VI. Фізкультхвилинка. (Відеоролик)
VI. Робота над змістом казки
1.Первинне сприйняття. Слухання казки.
- Я буду читати казку, а ви будете уважно слухати. Потім вам потрібно назвати героїв казки.
VII. Узагальнення і систематизація вивченого.
- Відкрийте підручник на стр. 51 і прочитайте казку.
2. Вибіркове читання.
- Як були покарані інші діти?
- Що трапилося із старшою донькою?
- Що в казці вигадане? Можуть люди перетворюватися на тварин? В житті так буває?
- Чому саме на таких тварин вивірка перетворила доньок?
4. Робота в парі.
Зберіть прислів’я. (Дітям роздаються конверти, в яких картки, з написаними частинами одного прислів’я).
VIIІ. Рефлексія оцініть свою роботу на уроці
Рефлексійна вправа
«Яблунька»
ІХ. Домашнє завдання. Читати казку та намалювати малюнок до неї