Урок№6
Дата 15.11.2019 Підпис вчителя
Урок тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів
Мета уроку: закріплення теоретичних знань учнів.
Засоби навчання: атлас, стінна карта «Фізична карта півкуль»
Тип уроку: урок контролю й корегування навчальних досягнень учнів
Хід уроку
Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів
1.Організація уваги й роботи учнів.
2. Мотивація навчальної діяльності.
На даному уроці ви продемонструєте свої навчальні досягнення, а саме: знання про масштаб, визначення географічних координат та позначення на контурній карті даних об’єктів.
3. Ознайомлення учнів з характером оцінювання їхніх навчальних досягнень.
Оцінювання навчальних досягнень учнів: (1-6 завдання оцінюється в 0.5 балів ( в кількості 3 бали) 7 завдання в 1 бал, 8-11 завдання в 2 бали,)
II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
1.Перевірка знань фактичного матеріалу та вміння розкривати елементарні зв’язки між географічними об’єктами і явищами
1. Зобразити місцевість на площині можна за допомогою:
А)Азимуту
Б) Аерофотознімку
В) Фотознімку, аерофотознімку, космічного знімку, на плані та географічній карті.
2. Маштаб це -
А) Відстань у градусах від початкового меридіана до певної точки земної поверхні.
Б) вираз, який показує у скільки разів відстань на плані чи карті менші від відстаней на місцевості
В) точне розташування об’єкту на місцевості
3. План це –
А) зменшене детальне зображення невеликої ділянки земної поверхні
Б) напрям на північ який позначають стрілкою
В) паралель, що ділить земну кулю на дві півкулі
4. Географічні координати це
А) найдовша паралель, що ділить земну кулю на дві півкулі – Північну і Південну.
Б) широта і довгота будь-якої точки земної поверхні, виражені в градусах.
В) Відстань у градусах від початкового меридіана до певної точки земної поверхні.
5. Відстань у градусах від екватора до певної точки земної поверхні
А) географічна широта
Б) градусна сітка
В) географічні координати
6. Відстань у градусах від початкового меридіана до певної точки земної поверхні називається
А) географічна довгота
Б) меридіан
В) екватор
2. . Перевірка знання учнями основних понять, причинно-наслідкових зв’язків і закономірностей.
7. Дайте визначення.
Меридіан це -
3.Перевірка знань на репродуктивному і продуктивному рівні
8. Визначте за фізичною картою півкуль географічні координати даних об’єктів :
влк. Камерун
м.Мехіко
9. Перетворіть числовий масштаб в іменований в 1 : 25 000
4.Визначення рівня оволодіння учнями вмінь і навичок та їх застосування у стандартних і нестандартних умовах.
10 . Нанесіть на контурну карту такі об’єкти:
Точка А - 6º пд.ш 105º сх.д.
Точка В - 37° пн. ш., 139° сх. д.
Точка Б –31º пн.ш 35º сх.д.
Точка Г –6º пн.ш., 62º зх.
5.Творче застосування знань, вмінь і навичок з метою здобуття нових знань. Виконання завдань проблемного спрямування.
11. Доведіть, що географічна карта є винаходом людства.
III. ПІДБИВАННЯ ПІДСУМКІВ УЧНІВ, ПОВІДОМЛЕННЯ ПРАВИЛЬНИХ ВІДПОВІДЕЙ
IV. ВИПЕРЕДЖАЮЧЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (за потреби)
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
ЛІТЕРАТУРА
2015. – 128 с.