Тема уроку: Тихий океан.
Географічне положення. Острови в Тихому океані, їх походження і природні особливості. Рельєф дна.
Практична робота №12.
Мета уроку: навчальна-вивчити історію дослідження Тихого океану, удосконалювати навики роботи учнів з географічною картою;
розвиваюча- формувати вміння описувати географічне положення океану та будову його дна;продовжити формувати вміння працювати з підручником та атласами;
виховна- виховувати в учнів інтерес до пізнання невідомого, любов до природи.
Обладнання: мультимедійна презентація, фізична карта світу, портрети дослідників Тихого океану, атласи, контури Тихого океану,
Хід уроку:
І. Організація учнів до уроку.
Ми починаємо вивчати новий розділ «Океани». Програмою на нього виділяється 5 уроків, Питання із даного розділу виносяться на ЗНО.
Урок буде складатися з декількох етапів під час . яких ви будете виконувати завдання які будуть оцінюватись в певну кількість балів загальна сума яких і буде Вашою оцінкою за урок. В цілому це буде 12 балів. Успіхів.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Випереджальне домашнє завдання повторити частини Світового океану.
Скласти схему з яких частин складається світовий океан.(2хв)
Взаємоперевірка учнями.(1правильна відповідь- 0.5б)
Дати відповідь на запитання.
1)
2)
3)
4)
Взаємоперевірка учнями.(1правильна відповідь- 0.5б) - оцінення
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Бесіда Як ви зрозуміли ми будемо вивчати океани нашої планети?
З якого океану розпочнемо?
Перерахувати яка частка «Най…» притаманна для Тихого океану
Найбільший, найглибший.
Взаємоперевірка учнями.(1правильна відповідь- 0.5б) - оцінення
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
Мандрівку хвилями Тихого океану почнемо із загальних відомостей.
Географічне положення(самостійна робота з підручником – форзац 2 та атласом)
Висновок: Т.о. – найбільший в світі.
Географічне положення
(самостійна робота з підручником – форзац 2 та атласом )
Діти самостійно характеризують географічне положення відповідно до плану.
Бесіда (корегування відповідей)
3. Скільки материків омиває Тихий океан?
4. Яку частину світу він не омиває?
5. Який материк Тихий океан не омиває?
6. Обриси берегової лінії: на заході …, на сході…, на півночі…, на півдні…(географічна номенклатура- моря, затоки, протоки, острови- відповідно до пр.р.12)
Таке географічне положення буде дуже впливати на його природу.
Екскурс в історію дослідження Т.о. (самостійна работа з підручником ст.249) (мультимедійна презентація)
Наш корабель несеться хвилями Т.о. можливо перед нами небезпека… Нам необхідно знати будову дна.
(робота з підручником ст.251 мал.267)
Висновок: Отже Т.о. найглибший: а) у ньому знаходиться Маріанський жолоб, б) середня глибина 4028 метрів (запис на дошці) в) Т.о. лежить у межах Тихоокеанської літосферної плити.
У. Закріплення вивченого матеріалу.
Щоб закріпити набуті знання сьогодні на уроці і додати балів до своїх оцінок я запрошую всіх в екстремальну пригоду: занурення батискафом на дно Маріанської западини. Хто із вас подолає тестові завдання 10 питань, той і дістанеться глибини 11022 метри. Отримає – 5б
Тести (5 балів). Використовується мультимедійна презентація.
Занурення до дна Маріанської западини.
1. Площа Тихого Океану:
А) 180 тис км2
Б) 178,7 тис км2
В) 178,7 млн. км2
2. Назву «Тихий» океанові дав:
А) Геродот
Б) Магеллан
В) Колумб
3. Екватор перетинає Тихий океан
А) У північній частині
Б) по середині
В) у південній частині
4. Найбільше море Тихого океану:
А) Японське
Б) Берінгове
В) Чорне
5. Тихий океан не омиває:
А) Африку
Б) Південну Америку
В) Антарктиду
6. Найбільша западина Тихого океану:
А) Алеутський жолоб
Б) Філіппінський жолоб
В) Маріанський жолоб
7. Маріанський жолоб був виявлений радянським судном «Вітязь» у:
А) 1956р
Б) 1957р
В) 1975р
8. Серединно-океанічний хребет Тихого океану поділяють на дві частини. Південнотихоокеанське та східнотихоокеанське підняття.Загальна довжина двох частин приблизно дорівнює:
А) 11022 м
Б) 11500 м
В) 11500 км
9. Тихий океан вивчав наш співвітчизник:
А) С. О. Макаров
Б) М. В. Лазарєв
В) В. Ю. Пестушко
10. Першим серед європейців досяг берегів Тихого океану:
А) Ф. Магеллан
Б) Васко Нуньєс де Бальбоа
В) Васко да Гама
Взаємоперевірка учнями.(1правильна відповідь- 0.5б) - оцінення
Учні підсумовують загальну кількість балів отриманих за урок. Виставляють оцінки.
УІ Рефлексія
Отримання додаткових 2 бали.
Перерахувати інформацію яку учень запам’ятав на уроці про Тихий океан. (географічні обєкти , визначення, прізвища та ін.)
Прийом «Гронування»-(2б)
Перевірка вчителем. Додає отриманий бал до загальної оцінки за урок.
Виставляю оцінки до журналу
УІІ. Домашнє завдання:
§ 57, виконати пр.р.12(1,2) вивчити географічну номенклатуру
1