Біологія 8 клас
Тема: Травлення в шлунку
Мета:
з’ясувати особливості будови шлунка;
ознайомитися з процесами травлення у шлунку та характером дії ферментів;
пропагувати відповідальне ставлення до власного здоров’я та вміння прогнозувати наслідки неправильного харчування.
Тип уроку: комбінований
Методи і методичні прийоми:
1.Інформаційно- рецептивний:
а) словесний;
б) наочний;
2. Репродуктивний.
3.Проблемно-пошуковий.
4.Візуальний.
5.Релаксопедичний.
Основні терміни та поняття: шлунковий сік, пепсин, ліпаза, гастрин.
Обладнання та матеріали: малюнки у підручнику, таблиці, ІКТ.
Хід уроку
Ⅰ. Організаційний етап.
Ⅱ. Актуалізація опорних знань.
Мозковий штурм:
1.Які процеси відбуваються з їжею у ротовій порожнині?
2.Яка роль зубів?
3.Які ферменти виділяються слинними залозами?
4. Де розташовані смакові рецептори?
5.Які органічні речовини розщеплюються у ротовій порожнині?
Ⅲ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів: Їжа є будівельним матеріалом та джерелом енергії. Як же складні речовини перетворюються на енергію та будматеріали?
Ⅳ. Вивчення нового матеріалу
(Використання ІКТ, перегляд відео з наступним обговоренням та заповненням таблиці. Інформацію про кишечник заповнюємо на наступному уроці.)
Відділ травної системи |
Особливості будови |
Ферменти,що синтезуються |
Процеси,що відбуваються |
Шлунок |
|
|
|
Тонкий кишечник |
|
|
|
Товстий кишечник |
|
|
|
По закінченні роботи з таблицею, робота з підручником. Запис ключових термінів.
Ⅳ. Узагальнення та систематизація знань.
Методичний прийом «Точка зору»
1.Який склад шлункового соку?
2.Які залози є у шлунку?
3.Яка роль хлоридної кислоти?
4.Чим шлунковий сік відрізняється від слини?
5. Чому шлунок сам себе не перетравлює?
6. Яку реакцію має шлунковий сік?
7. Чому виникає печія?
Ⅴ. Рефлексія:
Мені на уроці сподобалося…..
Я зрозумів, що……
Мені не зрозуміло …..
Я дізнався …..
Я пам’ятатиму, що…..
Ⅵ. Підведення підсумків уроку.
Ⅶ. Домашнє завдання: опрацювати матеріал п.9 стор. 46-48.
Випереджувальне навчання: підготувати інформацію про печінку та підшлункову залозу, їх роль у процесах травлення.