Тема: Значення бактерій у природі та житті людини.
Мета: показати величезне значення бактерій у природі й житті людини, з’ясувати як уберегтися від зараження на бактеріальні хвороби; визначити, як відбуваються живлення та розмноження хвороботворних бактерій; виховувати екологічну культуру та бережливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: таблиці й відеосюжети з представниками бактерій.
Метод проведення уроку: тренінг.
Хід уроку
I.Організаційний момент
II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
Завдання тренінгу:
У давнину в посуд з молоком вкидали жабку «холодушку». Для чого?
2. Домовленість про правила тренінгу
3. Знайомство
4.Гра «Допиши речення».
1.Клітина бактерій складається з ________________
2.Бактерії за способом живлення – це ____________
3.За формою клітини бактерій бувають ___________
4.Сапротрофи – це організми, які живляться_______
5.Паразити – це організми, які живляться_________
6.Бактерії розмножуються______________________
III.Вивчення нового матеріалу
1.Робота в парах.
Використовуючи підручник , виконати завдання які створені:
1.Очищувачі водойм
2.Грунтові бактерії
3.Кишкові бактерії людини і тварин
4.Азотофікуючі бактерії
5.Бактерії гниття
6.Хвороботворні бактерії
7.Молочнокислі і оцтовокислі бактерії
Перегляд відеосюжету https://www.youtube.com/watch?v=ZRi8FEAugdw
Робота в групах
Кожна група отримує роздатковий матеріал і готує відповідь.
Завдання
-Як хвороботворні бактерії потрапляють в організм?
-Як запобігти бактеріальним захворюванням.?
IV.Підбиття підсумку уроку – тренінгу
V. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника.
Скласти профілактичну пам’ятку.