Виготовлення об’ємних виробів з паперу. Півник.
Урок трудового навчання у 2 класі.
Мета:
-
формувати у дітей діяльності на основі вмінь організації робочого місця; формувати елементи самостійності в діяльності; вчити виготовляти об’ємні вироби з паперу (півника), використовувати набуті знання з читання, образотворчого мистецтва, правильно оцінювати і робити висновки з вчинків героїв;
-
розвивати вміння і навички працювати з папером, просторове уявлення на основі знаходження місця кожної деталі на готовому виробі, уміння виконувати практичні завдання за словесною інструкцією вчителя, мислення на основі порівняння предметів за їх властивостями, мовлення на основі збагачення словникового запасу, координацію рухів, творчу уяву і фантазію учнів;
-
виховувати здатність співмислити, співчувати і співпрацювати з друзями, втілювати задуми, доводити розпочату справу до кінця, старанність, охайність, акуратність в роботі.
Обладнання: ігровий куточок «Казкова країна», ілюстрації до казок (матеріал для гри «З якої казки?»), піктограми, збірник загадок, кольоровий папір, ножиці, клей, казка «Півник Підбий Око».
Хід уроку
І. Нервово-психічна підготовка дітей до уроку
Щось відоме та нове
Зустрічає скрізь тебе.
Все уважно розглядай,
Точну відповідь шукай.
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати,
Гостре око, слух, терпіння
І тоді прийде уміння.
І про тебе, на кінець,
Люди скажуть: «Молодець!»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
-
З давніх-давен прийшли до нас казки. Вони передавалися з вуст у вуста і були доступні всім: і великим, і малим. Нам у спадок залишилися з вами тисячі чудових казок. Багато з них ви уже чули, але існують казки, з якими ви ще не зустрічалися. І от саме сьогодні ми з вами помандруємо на пошуки невідомої нам казки. А саме – у Казкову країну.
Поштарик:
Вчитель:
-
Всім! Всім! Всім! Із Казкової країни зник герой! Особливі прикмети:
Гарний хлопець-молодець,
Червоний в нього гребінець.
Із пір’я має він жупан,
Ходить важно, наче пан.
Голосок солодкий має
Та усе отак співає:
«Виглянь у віконце,
Глянь, як світить сонце!»
Хто поверне цього героя в Казкову країну, той отримає винагороду!
-
Діти, ви здогадалися про кого йде мова в телеграмі?
-
Допоможемо повернути Півника в Казкову країну?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
-
На сьогоднішньому уроці трудового навчання ми і будемо вчитися виготовляти Півника із кольорового паперу, відрізати смужки потрібної довжини, склеювати окремі деталі.
ІV. Актуалізація опорних знань
-
Гра «З якої казки?»
-
Робота над піктограмами: «Колосок», «Котик і Півник».
V. Ознайомлення із завданням уроку
Розгляд зразка та його опис:
-
Що це таке?
-
З яких частин складається півник?
-
Якого кольору тулуб і голова півника?
-
Якого кольору гребінець і борідка?
VІ. Ознайомлення з планом виконання завдання
-
Виміряй довжину смужки (20 см).
-
Виміряй і відріж смужку довжиною 12 см.
-
Склей кінці більшої смужки.
-
Склей кінці меншої смужки.
-
Склей деталі із смужок.
-
Приклей дзьоб, гребінець, хвіст, борідку.
-
Намалюй очі.
VІІ. Фізкультхвилинка
Треба трішки відпочити.
Хлопчики й дівчатка,
Зробимо зарядку…
Гімнастика для пальчиків
Рухливі, дружні, славні.
Вони охочі до складання
Цікавого оповідання.
(Пальчикова гра «Теремок»)
VІІІ. Повторення правил техніки праці:
-
Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
-
Користуйся прийомами роботи, як показав учитель.
-
У процесі роботи не відволікайся побічними справами.
-
Будь обережним з ножицями.
-
Під час роботи з клеєм користуйся серветкою.
-
Під час роботи тримай своє робоче місце у належному порядку.
-
Не змітай сміття з парти рукою, для цього є серветка.
ІX. Практична робота (виконання завдання за поданим планом та усними вказівками вчителя).
X. Оцінка виконаного завдання (повернення Півника в Казкову країну).
XІ. Гра «Пальчиковий театр» (під виразне читання вчителем казки «Півник Підбий Око»).
XІІ. Підсумок уроку.
-
Що ми вчилися робити на уроці?
-
Якого казкового героя ви хотіли б зробити самостійно?
-
Чи сподобалася вам казка про Півника?
-
Що вчить нас ця казка?